Dil Öğrenmenin Algoritması Türkiye'ye Göre Düzenlendi

Dil Öğrenmenin Algoritması Türkiye'ye Göre Düzenlendi

17.01.2014 13:54 | Son Güncelleme: 17.01.2014 13:54
Dil Öğrenmenin Algoritması Türkiye'ye Göre Düzenlendi

Lingusta Metodu, günde 30 dakika ayırarak ana dili Türkçe olanların İngilizceyi iyi anlamanın yanında mükemmel bir aksanla konuşmaları için tasarlanmıştır.

Dünyada başarısı kanıtlanmış önde gelen dil öğretim sistemlerinin, yabancı dil öğretim yöntem ve teknikleri konusunda uzman eğitimcilerden oluşan bir grup tarafından sentezlenmesi ile geliştirilmiş olan Lingusta Metodu ile 99 gün içinde bir dili çocukların öğrendiği şekliyle öğrenmek ve kullanabilmek mümkün oluyor.

Lingusta Metodu, günde 30 dakika ayırarak ana dili Türkçe olanların İngilizceyi iyi anlamanın yanında mükemmel bir aksanla konuşmaları için tasarlanmıştır. www.lingusta.com.tr adresinde yer alan ilk 7 ders kullanıcıların metodu test etmeleri için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Satın alma kararı verildiğinde gelen set ile cep telefonu, bilgisayar, mp3 player, ev ya da araçlarda yer alan müzik sistemlerinde, istenilen zaman istenilen her yerde dinleyerek öğrenmeye devam edilebiliyor.

Lingusta Metodu, kitaba ve yoğun gramere dayalı yöntemlerden farklı olarak işitsel tabanlıdır. En basit selamlaşmadan başlayıp ileri seviyede diyaloglara kadar öğrenilen her kelime, doğru telaffuz için hecelere ayrılmakta ve kalıcı olarak hafızaya kaydedilmesi için belli aralıklarla hatırlatmalar kullanılmaktadır. Programdaki yabancı dil koçu yönlendirmelere önce Türkçe başlar sonra Türkçe ve İngilizceyi birlikte kullanır. Sonunda sadece İngilizce olarak yönlendirme yapar. Yabancı dil koçu yönlendirmeleri ile aynı zamanda ana dili İngilizce olan seslendirmenlerin gerçekleştirdikleri diyaloglara aktif katılımı sağlar.

Yabancı dil eğitiminde doğa kanunlarına ters hareket ediyoruz.
Yapılan araştırmaların sonuçları tüm çocukların bir doğa kanunu gibi ortak ve değişmez bir model üzerinden dil öğrendiklerini gösterdi. Çocuklar önce hangi durumlarda insanların ne söylediklerini hafızalarına kaydediyor. Gramer bilgisi duyma ve taklit etmenin sonrasında kendiliğinden oluşuyor.

Burada en büyük zorluk çocukların öğrenmeleri sırasında başka bir referans dile sahip olmamalarıdır. Bu sebeple çocukların söylenenleri anlamlandırabilmesi için tekrarlarla dil öğrenmeleri birkaç yılı buluyor.

Bilinenin aksine yetişkinler ikinci bir dil öğrenmek konusunda çocuklardan daha avantajlıdır.
Büyüklerin ana dilleri gelişmiş bir referans dil olduğu için anlamlandırma gibi bir sorunları yoktur. Onlar için en önemlisi yeni öğrendikleri dili hafızalarına kaydetmektir. Lingusta Metodu, hafıza konusunda dünyada ilk çalışmaları yapan bilim adamı Alman psikolog Hermann Ebinghauss'un "Unutma Eğrisi" diyagramına dayanarak uzun dönemli hafızaya öğrenilenleri kaydedebilmek üzere hazırlanmıştır.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dil Öğrenmenin Algoritması Türkiye'ye Göre Düzenlendi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 23:07:54. #1.14#
title