Dikkat! Çinliler Kilo Verdirme İşine Girdi!

Dikkat! Çinliler Kilo Verdirme İşine Girdi!

Avukat Cevat Kazma, kilo vermek isteyen kişilerin estetik merkezi seçiminde daha özenli davranması gerektiğini belirtirken, ilgili merkezlerin de hukuki sıkıntılar ile karşılaşabileceğini söyledi.

Dikkat! Çinliler Kilo Verdirme İşine Girdi!

Kilo vermek isteyen kişiler tarafından son zamanlarda sıkça kullanılan ve başarılı sonuçlar elde edilen soğuk lipoliz yöntemi, tedavi sırasında kullanılan Çin malı ve orijinal olmayan ürünler nedeniyle geçici lekelere ve yanıklara neden olabiliyor.

Oluşan lekelerden mustarip olanlar estetik merkezlerine davalar açmaya başladı.

Son zamanlarda sık başvurulan ve oldukça etkili olan soğuk lipoliz yöntemi, istenmeyen bölgesel yağların eritilmesinde kullanılıyor. 2000-4000 TL arası maliyeti bulunan ve yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip yok olmasını sağlayan yöntem, kişiye herhangi bir acı veya ağrı hissettirmiyor. Ancak tedavide orijinal olmayan soğuk pedlerin kullanılması kişilerin vücudunda lekeler ve yanıklar oluşturabiliyor.

Soğuk lipoliz yönteminde Çin malı ve orijinal olmayan soğuk ped kullanan estetik merkezlerinden dolayı birçok kişinin mağdur olduğunu ve dava açmaya hazırlandığını belirten Avukat Cevat Kazma, kilo vermek amacıyla estetik merkezlerine giden kişileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak: Bültenler