Dikili Haberleri

Dikili haber, Dikili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dikili - 13.8.2020
İzmir'de Türk kara sularına geri itilen 103 sığınmacı kurtarıldı
İzmir'in Dikili ilçesinde, Yunan sahil güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 103 sığınmacı kurtarıldı.
Dikili - 11.8.2020
Son dakika haberi... İzmir'deki su zammına tepkiler
İzmir'in en pahalı suyu kullanan şehirlerden biri olduğunu bildiren Kırkpınar, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz ay CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı zam ile İzmir, en pahalı suyu kullanan şehir olmaktan kurtulmuştu. Dün gelen yeni zam ile birlikte İzmir, yeniden İstanbul'un elinden bu ünvanı geri almış oldu. Bizler tüm belediyelerimizin hizmet çıtasını yükseltmesini bekliyorken CHP'li belediyelerin zam yarışında olduklarını ve zam çıtasını yükseltme çabasında olduklarını gözlemliyoruz. Yatırım yapmak için suya zam yapıldığı yönündeki bir savunmanın geçerliliğinin olması için, şehir yaşantısını kolaylaştıran ve vatandaşı memnun eden yatırımlarla muhatap olmamız gerekmektedir, bir tarafını yağmurdan sel götürürken diğer tarafında insanların susuz kaldığı bir İzmir tablosuyla değil." AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise Foça ve Dikili'de arka arkaya yaşanan su kesintileri ile vatandaşın eziyet çektiğini ifade etti.
Dikili - 10.8.2020
İzmir'de suya zam
"Su problemi yaşıyoruz" Hızal şöyle devam etti: "Tarım ve hayvancılıktan bahsediyorsunuz. Tarım ve hayvancılıkla geçinen Kiraz'a bu haksızlık yapılmamalı. Kiraz'da su sorunu olduğunu söyledik. Burada politik bir duruş sergilemiyoruz. Bu sorun Dikili'de, Foça'da, Karaburun'da, Seferihisar'da da yaşanıyor.
Dikili - 10.8.2020
Kocaeli'de denize giren genç kız boğuldu
Arkadaşlarıyla Babalı Mahallesi Dikili mevkisine giden Aryen Jiyan Kartalmış (19), akşam saatlerinde denize girdi.
Dikili - 10.8.2020
Burdur'da sağanak su taşkınlarına neden oldu
Sağanak Ağlasun ilçesinde de etkisini gösterdi. Şiddetli yağış sonrası su taşkınlara ve baskınlar meydana geldi. Evlerin ve iş yerlerinin alt katlarını su basarken, ekili ve dikili araziler de büyük ölçüde zarar gördü.
Dikili - 10.8.2020
İzmir'de servisçilerden, 'S plaka ihalesi' eylemi
İzmirlilerin yaşam kalitelerinin artırılmasının öncelikli amaç olduğu belirtilen açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: "İzmir Ulaşım Ana Planı uluslararası düzeydeki akademisyenler ve konunun uzmanlarından oluşan geniş bir ekip tarafından hazırlanan bilimsel bir çalışmadır. 2030 yılına kadar kentin ihtiyaç duyacağı ulaşım planlaması ile ilgili bir yol haritası niteliğindedir. 'S' plakalı servis aracı ihtiyacına yönelik projeksiyon da kentin gelişimi ve nüfus artışını içeren bu plan doğrultusunda oluşturulmuştur. İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet alanı içerisinde faaliyet gösteren ve başlangıçta İl Trafik Komisyon Kararları ile sınırlandırılan 'S' plakaları sayıları, 'Ticari Plakaların Verilmesinde Uygulanacak Usul ve Esaslar? başlıklı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirtilen esaslar çerçevesinde ihale yolu ile artırılmaktadır. Bu doğrultuda yapılan ihalelerle 2010 yılında 700, 2016 yılında ise 300 adet 'S' plaka verilmiştir. Ayrıca 6360 sayılı yasa ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında kalan Ödemiş, Tire, Bergama, Dikili ilçeleri tarafından yapılan 'S' plaka ihalelerinden alınan ve sadece sınır komşu ilçelerinde çalışma yetkisi bulunan 296 adet plaka ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde toplam 5 bin 849 'S' plaka bulunmaktadır.
Dikili - 10.8.2020
İzmir Büyükşehir Belediyesinden "S plaka" açıklaması
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ayrıca 6360 sayılı yasa ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında kalan Ödemiş, Tire, Bergama, Dikili ilçeleri tarafından yapılan 'S' plaka ihalelerinden alınan ve sadece sınır komşu ilçelerinde çalışma yetkisi bulunan 296 adet plaka ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde toplam 5 bin 849 'S' plaka bulunmaktadır.
Dikili - 9.8.2020
Kuru meyve ihracatçılarından Bakan Pakdemirli'ye tarım ilacı teşekkürü
Tüketici taleplerinin dünya genelinde gıda üretimini şekillendirdiğine dikkati çeken Celep, şu değerlendirmelerde bulundu: "Dünya genelinde sağlıklı gıda tüketmek isteyen tüketici kitlesinin sayısı hızla artıyor. Pandemiyle birlikte sağlıklı gıdaya yöneliş daha da arttı. Yaklaşık 35 yıldır organik tarım ve iyi tarım uygulamaları ile dünyaya gıda üretiyoruz. Ege Bölgesi'nin tarım ürünleri ihracatı son bir yıllık dönemde 5 milyar doları aşmış durumda. Ege Bölgesi'nde Dikili'de ilk uygulaması hayata geçmek üzere olan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin itici gücüyle orta vadede 10 milyar dolar tarım ürünleri ihracatı hedefliyoruz.
Dikili - 8.8.2020
Ege'deki tatil beldelerinde Kovid-19 denetimi
Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Çeşme, Foça, Dikili, Kuşadası ve Didim ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında plajlar denetlendi.
Dikili - 8.8.2020
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, üç ilçenin muhtarlarıyla bir araya geldi
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Dikili, Urla ve Foça ilçelerinin muhtarlarıyla toplantı yaptı.
Dikili - 7.8.2020
"Gratis Sahilde" projesinin enerjisi Aytemiz'den
24 Temmuz-24 Eylül tarihleri arasında başta Bodrum, Antalya ve Çeşme olmak üzere Ayvalık, Akçay, Altınoluk, Didim, Dikili, Kuşadası, Foça, Marmaris, Fethiye, Kaş, Alanya, Göcek gibi sahil beldelerinde gerçekleştirilen proje kapsamında, toplam 7 araç ve 15 uzman personel ile 80 bin kilometre yol kat edilecek, yaklaşık 100 bin tüketiciye nitelikli şekilde ulaşılacak.
Dikili - 5.8.2020
İzmir'de Türk karasularına geri itilen 82 sığınmacı kurtarıldı
İzmir'in Dikili ve Karaburun ilçelerinde Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 82 sığınmacı kurtarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dikili Haber, Dikili Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Dikili haber sayfamızda Dikili haberleri okuyabilir, Dikili son dakika haberleri ve güncel Dikili gelişmelerini görebilirsiniz. Köpeğinin doğum yapması için geldiği Birgi yeni adresi oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 18:07:40. #1.15#
title