Dijital dünyada tıklanma rekoru kırmak için 3 temel kuralı takip et!
Haberler » Güncel » Haber

Dijital dünyada tıklanma rekoru kırmak için 3 temel kuralı takip et!

Özellikle Google, Facebook ve Twitter gibi dijital mecraların hayatımıza girmesiyle dijital reklamlar ivme kazandı.

Dijital dünyada tıklanma rekoru kırmak için 3 temel kuralı takip et!

BİR TIK İÇİN; FİYAT POLİTİKASI, KAMPANYA VE TASARIM

Bununla birlikte, video reklamları alanında son iki yılda yüzde 50 büyüme gerçekleştirdiğine dikkat çeken CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, markaların dijital dünyada hedeflerine ulaşmaları için 3 altın kuralı mutlaka yerine getirmelerini gerektiğini belirtti. Tüm sektörlerde, küçük ölçekli firmalardan büyük ölçekli firmalara kadar herkesin dijital reklam modelini tercih ettiğini söyleyen Becer, "Markalar, bir dijital reklamın startını vermek için çalışmaya başladığında fiyat politikasına çok önem vermeliler. Konuyu inşaat sektörü özelinde ele alırsak; İnşaat sektöründe son dönemde yüksek talep ve arsa fiyatlarındaki artış gibi bir farklı birçok nedenden dolayı; konut fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu. Başarılı bir fiyat politikası oluşturmak için doğru değerlendirilmesi gereken iki kritik konu var; bunlardan biri lokasyon analizi diğeri ise, rakip analizidir. Bunu yaparken bölgenin gerçeklerinden uzaklaşmadan ve rakiplerin fiyatlarını inceleyerek oluşturulacak fiyatlandırma büyük ölçüde başarılı olacaktır" dedi.

"HİTAP EDİLECEK KİTLE TAM OLARAK BELİRLENMELİ"

En az fiyatlandırma kadar kampanya sürecinde hitap etmek istenilen kitlenin belirlenmesinin de çok önemli bir unsur olduğunu aktaran Becer, "Vade, faiz oranlarından önce hitap etmek istediğimiz kitleyi tam olarak belirlemek zorundayız. Eğer ulaşmak istediğimiz kitle yatırımcılar ise, yatırımcının ilgisini çekecek söylemler kullanmamız gerekiyor. Örnek olarak bir lansman projesini baz alırsak; Eğer slogan olarak 'hayatın merkezinde' ya da 'kapalı havuz' gibi söylemleri kullanırsak yatırımcı kitlenin dikkatini çekemeyiz. Burada kullanılması gerek söylemler; 'bölgenin son dönemde kazandığı değer', 'peşin fiyatında yapılacak indirim' ya da 'projenin ortalama kazanacağı değer' şeklinde olmalı."

TASARIMIM GÜCÜ YADSINAMAZ…

Bu iki unsurun doğru bir tasarımla desteklenmediği taktirde markanın reklam sürecinde istediği performansı alamayacağına dikkat çeken CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, kampanya çalışmasında verilmek istenen mesajın en etkili görsel alanda verileceğinin altın çizidi. Becer, kampanya sürecinde oluşturulacak doğru tasarım dilinin, markayı sektörde rakiplerinden farklı konumlandıracağını belirtti.