Didim Tarım Müdürlüğü'nden 'Kuduz Kontrolü' Projesi

Didim Tarım Müdürlüğü'nden 'Kuduz Kontrolü' Projesi

- Didim İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarafından Yürütülen "Türkiye'de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi" Kapsamında Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak İllerinde Eş Zamanlı Olarak Yaban Kuduzu ile Mücadele Çalışması Başlatılacağını Açıkladı.

Didim Tarım Müdürlüğü'nden 'Kuduz Kontrolü' Projesi

- Didim İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım ve Köy işleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Türkiye'de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi" kapsamında Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak illerinde eş zamanlı olarak yaban kuduzu ile mücadele çalışması başlatılacağını açıkladı.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca yürütülen “Türkiye'de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi" kapsamında Ege illerinde eş zamanlı olarak yaban kuduzu mücadelesi yürütüleceği öğrenildi. Didim İlçe Tarım Müdürü Cemal Öksüz konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Tarım ve Köy işleri Bakanlığınca yürütülen Türkiye'de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi kapsamında Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak illerinde eş zamanlı olarak yaban kuduzu mücadelesi yürütülecek. Bu proje kapsamında ilimiz ve tüm ilçelerinde de yaban kuduzunun yoğun olduğu ormanlık alanlarda yaban hayvanları ağız yolu ile alınan yem (bayt) ile aşılanacaktır. İlgili aşılama çalışmaları Didim’de 24 - 29 Şubat 2008 tarihleri arasında ormanlık ve dağlık bölgelere uçakla yapılacak” dedi.

Öksüz, Didim’deki tüm vatandaşları ve avcıları müdahalenin yapıldığı tarihlerde dağlık ve ormanlık bölgelere atılan baytların insan sağlığını tehdit etmesinden dolayı oynanmamasını ve aşılama yapılacak bölgelerden çocukların uzak tutulması gerektiğini hatırlattı.

(EV-İK) 19.02.2008 20:13 TSİ