Didim İlçesi ile Akbük Beldesi Arasında Kanalizasyon Sorunu

Didim İlçesi ile Akbük Beldesi Arasında Kanalizasyon Sorunu

- Aydın’ın Didim İlçesinde Uzun Süreden Beri Bir Türlü Çözülemeyen, Akbük Beldesi ile İlçe Halkları Arasında Gündem Oluşturan ve Kendi Aralarında Tartışmalara Neden Olan Akbük Kanalizasyonunun Didim Kanalizasyonuna Bağlanması Sorunu Bir Türlü Çözülemiyor.

Didim İlçesi ile Akbük Beldesi Arasında Kanalizasyon Sorunu

- Aydın’ın Didim ilçesinde uzun süreden beri bir türlü çözülemeyen, Akbük Beldesi ile ilçe halkları arasında gündem oluşturan ve kendi aralarında tartışmalara neden olan Akbük kanalizasyonunun Didim kanalizasyonuna bağlanması sorunu bir türlü çözülemiyor. Didim Belediye Başkan Vekili Taner Küsmez, konuya açıklık getirerek “Akbük Kanalizasyonunun Didim kanalizasyonuna bağlanmasına karşı değiliz" dedi.

Bilindiği gibi 2007 yılının sonlarına doğru Akbük Belediye Başkanlığı, Didim Belediye Başkanlığı'na kanalizasyon bağlantısı konusunda başvurmuştu. Ancak bugüne kadar konuyla ilgili her hangi bir gelişmenin olmamıştı.

Didim Belediye Başkan Vekili Taner Küsmez, Akbük beldesinin kanalizasyonunun Didim kanalizasyonuna bağlanmasından rahatsızlık duymadıklarını belirterek “Didim nasıl bizim ise Akbük de bizimdir. Akkbük belediyesi'nin bu talebi Didim belediye Meclisi'nde görüşüldü. Benimle birlikte Ramazan Faydacı arkadaşımızla birlikte bu konu üzerinde görevlendirildik.Bağlantının yapılmasına karşı değiliz" dedi.

(EV-İK) 19.02.2008 20:26 TSİ