Didim'de Yaşayan İngilizler'den Örnek Davranış

Didim'de Yaşayan İngilizler'den Örnek Davranış

Aydın'ın Didim İlçesi'nde Yaşayan İngilizler, Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nin Eksiklerini Gidermek Amacıyla Düzenledikleri Gecenin Ardından Basında Çıkan "İngilizler'in Topladıkları Yardım Paraları Kabul Edilmedi" Haberleri Üzerine Bir Basın Toplantısı Düzenledi.

Didim'de Yaşayan İngilizler'den Örnek Davranış

Aydın'ın Didim İlçesi'nde yaşayan İngilizler, Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nin eksiklerini gidermek amacıyla düzenledikleri gecenin ardından basında çıkan "İngilizler'in topladıkları yardım paraları kabul edilmedi" haberleri üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Havası dolayısıyla özellikle astım rahatsızlığı bulunan birçok yabancının yerleştiği Didim'de yaşanan sorunlara duyarsız kalmayan İngilizler, Didim Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde eksikliği hissedilen kalp ve solunum cihazını temin edebilmek amacıyla gece düzenledi. Geceden elde edilen yaklaşık 5 bin YTL ile Çocuk Servisi'ne 2 adet cihaz alınacağı bildirildi. Geceyi düzenleyen Jorn Palmer, Terry Cain, Chris Palmer, Jean Woodings ve Pramit Bar'ın işletmecisi Şerife Aslan Süer, basında "İngilizler'in topladıkları yardım paraları kabul edilmedi" şeklinde çıkan haberler üzerine gecenin düzenlendiği barda basın toplantısı düzenledi. Yıllardır Didim'de yaşadıklarını ve amaçlarının Didim halkıyla kaynaşıp ilçede yaşanan sorunların çözümü konusunda katkı sağlamak olduğunu belirten Jorn Palmer, düzenledikleri geceye organizasyon hatası nedeniyle hastanede çalışan hekimlerin katılmadığını, ancak basın mensuplarının olayı farklı yorumlaması nedeniyle etkinliğin kamuoyuna yanlış yansıdığını söyledi.

Geçtiğimiz gün Pramit Bar'da düzenlenen geceye çok sayıda İngiliz ile birlikte bazı Türk vatandaşlarının da katıldığını kaydeden Terry Cain ise, bundan sonra da bu tür etkinliklere devam edeceklerini söyledi. Basında çıkan haberlerin abartıldığını, Didim'de yaşayan İngilizler olarak kimseye bir kırgınlıklarının olmadığını belirten Cain, "Biz burada İngilizler ve Türkler olarak Didim Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde eksik olan ve bize söylenen ekipmanların alınabilmesi için para topluyoruz. Şu ana kadar neredeyse hastaneye bağışlayacağımız para 5 bin YTL'ye ulaştı. Bu parayla hastaneye monitörler ve çeşitli ekipmanlar almayı ümit ediyoruz. Ve bu paraları toplarken bir gece düzenledik. Hastanede görev yapan doktorları da çağırdık, ancak geleceklerini söyleyen doktorlar gelmediler. Bu dünyanın sonu değildir. Biz yine para toplamaya devam edeceğiz ve bunu yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Gecenin düzenlenmesinde görev alan Jean Woodings de, "Didim Devlet Hastanesi'nde kalan çocukların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla para topluyoruz. Şu anda 5 bin YTL'ye varmak üzereyiz. Hastane yetkilileriyle görüştüğümüzde bu parayla iki farklı alet alabileceğimizi öğrendik. Başardık ve mutluyuz" diye konuştu.

Jean Woodings, olayın basında farklı verilmesi nedeniyle sanki bir sorun yaşanılmış gibi anlaşıldığını, ancak Didim'de yaşayan İngilizler olarak doktorlarla bir sorunlarının olmadığını, hastane çalışanlarının geceye organizasyon hatası nedeniyle katılmadıklarına inandıklarını söyledi.

(İK-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA