Didim'de Kruvaziyer Turizm Heyecanı

Didim'de Kruvaziyer Turizm Heyecanı

Aydın'ın Turistik İlçesi Didim'de Mobil Gümrük Hizmetlerinin Verilmeye Başlanmasının Ardından İlçeye İlk Gemi Geldi. 28 Yıldır Didim'de Gündemde Olan Gümrük Girişi 21 Mayıs 2008 Tarihi ile Gerçekleşti. Didim Mobil Gümrük Binasından Giriş Yapan 155 Kişilik İlk Turist Kafilesini Güller ve Yöresel Halkoyunları ile Karşılandı.

Didim'de Kruvaziyer Turizm Heyecanı

Aydın'ın turistik ilçesi Didim'de mobil gümrük hizmetlerinin verilmeye başlanmasının ardından ilçeye ilk gemi geldi. 28 yıldır Didim'de gündemde olan gümrük girişi 21 Mayıs 2008 tarihi ile gerçekleşti. Didim Mobil Gümrük Binasından giriş yapan 155 kişilik ilk turist kafilesini güller ve yöresel halkoyunları ile karşılandı.

Didim turizmine büyük katkısı olacağı ve deniz turizmini canlandırması ümit edilen ve Didimlilerin 28 yıldır beklediği Mobil Gümrük Binası ilk turist kafilesini ağırladı. Amerika Birleşik Devletleri Bayraklı Windsprit adlı yolcu gemisi Didim'e 155 turist getirdi.

Didim'e ayak basan turistler için sabahın erken saatlerinde hummalı bir çalışma içerisine giren Didim Belediyesi son hazırlıklarını tamamlayarak, ilçeye gelecek olan Amerikalı turistleri karşılamaya hazırlandı. Turistleri Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, belediye meclis üyeleri ve AK Parti Aydın İl Genel Meclisi üyesi Ziya Işık da eşlik etti.

Yeşil Marmaris firmasının organizesi ile Windsprit adlı gemi İtalya'nın Rodos kentinden demir alarak 155 kişilik Amerikan vatandaşından oluşan turist kafilesini Aydın'ın turistik ilçesi Didim'e getirdi. Marmaris İşletmesi Didim Liman Sorumlusu Bora Bayazıt, "Mayıs ve Haziran ayları içerisinde toplam 4 gemi organizesi düzenledik. Bundan sonraki gelişmeler turistlerin memnuniyetine ve Didim'i görme isteklerine bağlı olarak gelişecek. Kafilemiz Florida'dan geliyor" dedi.

Gümrük binasından giriş yapan turistleri Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı ve eşi Şerife Kamacı ellerinde güller ile karşılarken, İsmail Özalp yönetimindeki Didim Lisesi Folklor ekibi de turistlere Aydın Yöresine ait oyunlar sergiledi.

Bir kısmının daha önce Kuşadası ve İstanbul'a geldiği öğrenilen turistler gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını ve Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

130 metre uzunluğa sahip gemiyi beklerken, meraklı Türk ve İngiliz vatandaşlarda Sahil kenarına dizilerek gelecek olan turist kafilesini bekledi. Kafilenin Didim'de bir gün kalarak ardından Kuşadası'na gideceği öğrenildi.

(EV-İK) 21.05.2008 18:06 TSİ