Dicle Üniversitesi'nde Panel

Dicle Üniversitesi'nde Panel
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Dicle Üniversitesi (DÜ) Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nin ortak düzenlediği işletme öğrencilerinin organize ettiği "Kariyer Mesleklerinden Muhasebeciliğin Dünü Bugünü ve Yarını" konulu bir panel düzenlendi.

Dicle Üniversitesi (DÜ) Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nin ortak düzenlediği işletme öğrencilerinin organize ettiği "Kariyer Mesleklerinden Muhasebeciliğin Dünü Bugünü ve Yarını" konulu bir panel düzenlendi. Panele katılan konuşmacılar muhasebe bölümünün görev ve yönetmelikleri konusunda bilgi verdi.

DÜ'de 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası nedeniyle panel düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir Bilen'in oturum başkanlığı yaptığı panele Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır, Vergi Denetim Kurulu Gurup Başkanı Ahmet Rüzgar, Diyarbakır Mali Müşavirler Odası Başkanı M. Erkan Azizoğlu konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılardan Osman Özbakır Vergi Dairesi Başkanlığı ve yapılanma şekli hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Özbakır "Bu idare kurulmadan önce Maliye Bakanlığı bünyesindeydik. Daha sonra Vergi Dairesi Başkanlıkları adı altında faaliyete geçtik. İller İdaresi dışında kurulduk ve valiliğe bağlı değiliz. Bir takım hukuki sıkıntıları aşmak açısından valilik bünyesi dışında faaliyet gösteriyoruz, farkımız bu. Kuruluşumuzdan bu yana bir çok başarımız oldu, düzeltmemiz gereken konular da var" şeklinde konuştu.

Ahmet Rüzgar "Vergi denetim kurulunun yapısı ve vergi müfettişliği mesleği" hakkında öğrencileri bilgilendirdi. M. Erkan Azizoğlu ise muhasebe mesleğinde güncel konulara değindi. Panele İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı. - DİYARBAKIR

Dicle Üniversitesi'nde Panel

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title