Dicle Kalkınma Ajansı Haberleri

Dicle Kalkınma Ajansı haber, Dicle Kalkınma Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dicle Kalkınma Ajansı - 12.04.2021
Siirt'te 23 kursiyere uygulamalı girişimcilik sertifikası verildi
Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA), AB destekli 15-29 yaş arası gençlerin işgücü piyasasına entegrasyonuna yönelik yürüttüğü uygulamalı girişimcilik eğitimleri tamamlandı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 06.04.2021
Artuklu Belediyesinden gezi rehberi uygulaması
Artuklu Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı iş birliği ile "Artuklu Gezi Rehberi" uygulaması hazırlandı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 16.03.2021
Siirt'te genç istihdamın teşvikine yönelik çalıştay düzenlendi
SİÜ Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi koordinasyonunda, Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen "Bölgesinde Genç İstihdamın Teşviki İçin Teknik Destek Projesi' kapsamında öğretim elemanlarına yönelik çalıştayda, işgücü piyasasının yapısı ve aktif işgücü istihdamına yönelik bilgiler paylaşıldı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 18.02.2021
Şırnak'ta "Sürdürülebilir Turizm Çeşitlendirmesi Toplantısı" düzenlendi
Şırnak'ta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Valilik, Belediye, Dicle Kalkınma Ajansı ve Şırnak Üniversitesi iş birliğiyle "Sürdürülebilir Turizm Çeşitlendirilmesi Kültür ve Turizm Rotaları Fizibilite Projesi Tanıtım Toplantısı" yapıldı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 17.02.2021
Kurtalan'da küçük sanayi sitesi yapım çalışmalarına başlandı
Kurtalan'da yapılması planlanan modern sanayi sitesi ile ilgili fizibilite raporunun hazırlanması proje sözleşmesi, Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın ile Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı arasında imzalandı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 09.02.2021
DİKA'dan proje desteği
Mardin'de Dicle Kalkınma Ajansınca proje desteği sağlandı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 05.02.2021
Artuklu'da 15 lavanta bahçesi için tarım alanı oluşturuldu
Mardin Büyükşehir Belediyesi, Ömerli Belediyesi, Derik Belediyesi, Nusaybin Kaymakamlığı ve Dargeçit Belediyesinin finans desteği sağladığı Dicle Kalkınma Ajansı'nın da yaklaşık yüzde 86 hibe verdiği ve Mardin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu Bir Dünya Üreten Kadın Projesi kapsamında çalışmalar sürüyor.
Dicle Kalkınma Ajansı - 28.01.2021
Siirt'te "İmalat değer zincirinde uygulamalı girişimcilik eğitimi" verilecek
SİÜ'den yapılan açıklamaya göre, Kariyer, Araştırma, Planlama ve Uygulama Merkezi bünyesinde Dicle Kalkınma Ajansı'nın AB destekli yürüttüğü proje ile gençlerin mesleki becerilerinin artırılması, işgücü piyasasına entegrasyonları amaçlanıyor.
Dicle Kalkınma Ajansı - 11.01.2021
Şırnak'ta şiddet mağduru kadınlar yararına hazırlanan proje hayata geçiyor
Vali Ali Hamza Pehlivan, Valilik Gamer Salonu'nda düzenlenen törende, 1,7 milyon lira tutarındaki projenin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığını, projenin 1,5 milyonunun Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), kalan kısmının da belediye ve üniversite tarafından karşılanacağını söyledi.
Dicle Kalkınma Ajansı - 06.01.2021
Mardin'de kırsaldaki kadınlar lavanta bahçeleri ile istihdam edilecek
Kırsal alanda yaşayan ve sosyal yardımlarla geçimini sağlamak zorunda kalan dezavantajlı ailelere, istihdam desteği sağlamak amacıyla Mardin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün, 2019 Yılı SOGEP Programı çerçevesinde Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine sunduğu Bir Dünya Üreten Kadın Projesi kapsamında Ömerli ilçesinde program düzenlendi.
Dicle Kalkınma Ajansı - 25.12.2020
Şırnak'ta modern seracılık çalıştayı
Seracılık anlamında en elverişli ilçenin Silopi olduğunu aktaran Pehlivan, devamında şöyle dedi: "İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri ülkemizde yaygınlaşmakta olan bir alandır. Bu, kendi içinde, sera özelinde yapılmasıyla birlikte daha da önem ve değer kazanıyor. Yola çıktığımız bu kolektif ve birlikte ortaya konulan anlayış, devamı sağlandığında başarılı neticeler elde edileceğine inanıyorum. Buna iklim şartları, toprak ve coğrafya şartları uygundur. Coğrafi konum itibariyle artıları çok olan bir noktadayız. Bunu ileri taşımak hepimizin görevidir. Bu vesileyle katkı ve emeği olan, burada bulunan ve bulunmayan bütün kişi ve kurumlara teşekkürlerimi sunuyorum" Çalıştay da projenin paydaşı ve yüklenicisi Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve TSO Başkanı Osman Geliş de konuşma yaptı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 03.12.2020
Şırnak'ta mesleki eğitim ile istihdam artışı hedefleniyor
Mesleki eğitime destek anlamında Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile yürütülen proje kapsamında yeni cihazların okula ulaştığını, bir kısmının kurulumunun da gerçekleştiğini anlatan Pehlivan, bu çalışmaların yeni ürünlerin üretimine ve istihdama katkı sunduğunu işaret etti.
Dicle Kalkınma Ajansı - 12.11.2020
Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi'nin tanıtımı Batman'da yapıldı
Batman'da, Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) TRC3 bölgesindeki illerini kapsayan "Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi"nin tanıtımı yapıldı.
Dicle Kalkınma Ajansı - 04.11.2020
Silopi'de kurulacak seralardaki üretimle Orta Doğu'ya ihracat yapılması hedefleniyor
Şırnak'ın Silopi ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan "Şırnak/ Silopi Seracılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Fonksiyonel Tasarımı ve Fizibilitesi Projesi"ne Dicle Kalkınma Ajansı destek verecek.
Dicle Kalkınma Ajansı - 02.11.2020
Kalkınmada Yerel Vizyon Bölgesel İstişare Toplantıları'nın ilki yarın Van'da yapılacak
Oturum başkanlığını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'nin yapacağı "Kent Yönetimi-Kent Ekonomisi" başlıklı oturumda; Iğdır Valisi ve Iğdır Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve DAP Bölge Kalkınma İdare Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen konuşmacı olarak yer alacak. "Akıllı ve Yeşil Şehirler" başlıklı oturumun başkanlığını Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş yapacak. Oturumun konuşmacıları, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Van Organize Sanayi Başkanı ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Teknokent Başkan Vekili Mehmet Aslan ile Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı olacak.
Dicle Kalkınma Ajansı - 01.11.2020
Son dakika haber: Kalkınmada Yerel Vizyon Bölgesel İstişare Toplantıları'nın ilki Van'da yapılacak
Oturumun konuşmacıları; Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Van Organize Sanayi Başkanı ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Teknokent Başkan Vekili Mehmet Aslan ile Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı olacak.
Dicle Kalkınma Ajansı - 21.10.2020
Mardin'de Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'nın ön toplantısı yapıldı
Toplantıya, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemil Alp, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Selda Çiçek Veske, TURSAB Güneydoğu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl, Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dicle Kalkınma Ajansı Haberleri | Dicle Kalkınma Ajansı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Dicle Kalkınma Ajansı haberleri, son dakika dicle kalkınma ajansı haber ve gelişmeleri burada. Vali Ali Hamza Pehlivan, İkinci Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısına Katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 17:37:17. #1.15#

title