DHL Express, Caz Ezgilerini İstanbul'a Taşıyor

DHL Express, Caz Ezgilerini İstanbul'a Taşıyor

DHL Express, Caz Ezgilerini İstanbul'a Taşıyor
Bültenler - Haberler | Güncel

DHL Express, bu sene 21'inci yaşını kutlayan !KSV'yi "!KSV Resmi Taşıyıcı Sponsoru" olarak desteklemeye devam ediyor.

Cazın en güzel halini İstanbul'a taşıyan !KSV Caz Festivali kapsamında 1–16 Temmuz tarihleri arasında caz müziğinin önde gelen isimlerinden güncel müziğin yıldızlarına birçok sanatçı İstanbul'un farklı mekânlarında ağırlanıyor. Festivalin en iddialı isimlerinden biri olan ve Time dergisi tarafından "Afrika'nın en önemli divası" seçilen Angelique Kidjo, DHL Express sponsorluğunda müzikseverlerle buluştu.

"!KSV Resmi Taşıyıcı Sponsoru" olarak uzun yıllardır verdiği destekle öne çıkan DHL Express, 21. İstanbul Caz Festivali'nde muhteşem bir sanatçıyı müzikseverlerle buluşturdu. Müzik otoriteleri tarafından "Afrika müziğinin tartışmasız kraliçesi" olarak nitelendirilen Angelique Kidjo, 14 Temmuz'da DHL Express sponsorluğunda Ortaköy'deki Feriye Lokantası'ndan düzenlenen bir konserle müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Dünyanın müziği İstanbul Boğazı'nın güzellikleriyle buluştu

Kidjo, Afrika ezgileriyle Amerikan soul müziği, funk, rap, samba, reggea, caz ve blues'u bir simyacı gibi harmanladığı şarkılarını İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarası eşliğinde seslendirdi. Büyük beğeni toplayan konser, müzik kariyerine 1980'lerde başlayan ve çeşitli kereler Grammy ödülleri adaylığının ardından 2008'de Djin Djin albümüyle 50. Grammy Ödülleri'nde "En İyi Güncel Dünya Müziği Albümü Ödülü" alan Kidjo'nun, İstanbul'da topluluğuyla verdiği ilk solo performans oldu.

İstanbul Caz Festivali'ne verilen desteğin DHL kültürünün bir parçası haline geldiğini vurgulayan DHL Express Avrupa CEO'su John Pearson, "Ülkeleri birbirine bağlayan bir şirket olarak, her gün milyonlarca insanın hayatına dokunuyoruz. DHL Express olarak, insanın ve toplumların refahında ekonomik gelişme kadar, kültürel ve sanatsal gelişmenin etkisinin farkındayız. Bu bakış açısıyla, Türkiye'nin kültür ve sanat yaşamının en önemli aktörlerinden İKSV'nin ana ortaklarından biri olmanın ve 21. İstanbul Caz Festivali kapsamında, İstanbul'a caz ezgilerini taşımanın gururunu yaşıyoruz," dedi.

İstanbul'un eşsiz coğrafyasıyla doğuyla batı kültürünü birleştiren muhteşem güzelliğiyle her zaman sanat ve kültürü kucaklayan bir şehir olduğunu vurgulayan DHL Express Türkiye CEO'su Markus Reckling, sözlerine şöyle devam etti: "Bu kadar eşsiz bir şehirde böyle zengin bir konsere ev sahipliği yapmak bizim için bir onurdur. !KSV, Türkiye'nin uluslararası arenadaki kültürel zenginliğini geliştirerek, İstanbul'u kültür ve sanat alanında uluslararası bir buluşma noktası haline getirmek için olağanüstü bir emek sarf ediyor. DHL Express Türkiye olarak, Kurumsal Sosyal Sorumluluk'a büyük önem veriyoruz ve !KSV'nin Türkiye'de büyük çabalarla gerçekleştirdiği etkinliklerin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. DHL Express olarak Türkiye'nin ekonomisinin yanı sıra kültür ve sanatına olan desteklerimiz devam edeceğiz," dedi.

DHL Express hakkında

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title