Dha Yurt Bülteni-7

Dha Yurt Bülteni-7

1)FRENİ PATLAYAN KAMYON 6 ARACI BİÇTİ: 4 YARALIİZMİT'te iddialara göre freni patlayan kamyon 6 aracı biçti.

Dha Yurt Bülteni-7

1)FRENİ PATLAYAN KAMYON 6 ARACI BİÇTİ: 4 YARALI

İZMİT'te iddialara göre freni patlayan kamyon 6 aracı biçti. Kazada 4 kişi yaralandı.

Olay Gazenfer Bilge Bulvarı yokuşunda meydana geldi. Daha önce de çok sayıda ölümlü kazanın olduğu yokuşta arkasında boya kompresörü taşıyan Necmi Oruç yönetimindeki 41 F 1521 plakalı kamyon iddialara göre freni patlayınca kamyon kontrolden çıkarak önünde seyreden 3 otomobil, 1 kamyonet, 1 jeep ve 1 motosiklete çarptı. Kazayı görenler hemen 112 ve polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kazada yaralanan Necmi Oruç, Murat Uyar, Tahsin Yüksel, Bilgehan Anıl Baştan'a olay yerinde yaptıkları ilk müdahalenin ardından yaralılar ambulans araçlarıyla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne sevk edildiler. Kaza yapan araçlar çekici yardımıyla yol kenarına alındıktan sonra yol yeniden ulaşıma açıldı.

Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Görüntü Dökümü

---------------------

-Kaza yapan araçlardan 

-Olay yerinde polis ve vatandaşlardan detaylar

Haber: Faruk KIYAK-Kamera: Orhan  UZUN-İZMİT-DHA

======================================================

2)ADANA'DA ANİDEN BASTIRAN YAĞMUR ISLATTI

ADANA'da aniden yağan yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslanmaktan kurtulamadı.

Kentte öğle saatlerinde başlayan yağmurdan kaçmak isteyenler, ağaç ve işyerlerinin saçak altlarına sığındı. Etkisini arttıran yağmurdan kaçmak isteyen bazı kişilerin koşuşturması dikkat çekti. Sıcaklığın 32 dereceye ulaştığı kentte hafta sonuna dek parçalı bulutlu, cumartesi ve pazar günleri ise yağmurlu bir hava bekleniyor.

Görüntü Dökümü

------------------------

Yağmurda koşan vatandaşların görüntüsü

Yağmurdan korunan vatandaşlar 

Yağmurda arabanın sileceklerinin çalışması

Yağmurda ilerleyen araçlar

SÜRE: 01718"  BOYUT: 80 MB 

Haber: Yusuf BAŞTUĞ  -Kamera: Salih ÜÇTEPE/ADANA,

============================================================

3)TUVALET SAPIĞI KORKUSUYLA BALTALARLA SABAHA KADAR NÖBET TUTUYORLAR

ADAPAZARI'nın Güllük Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar tuvalet ve banyo pencerelerine dadanan sapığı yakalamak için ellerinde sopa ve baltalarla sabaha kadar nöbet tutuyor.Adapazarı Güllük Mahallesi'nde iddialara göre son günlerde tuvalet ve banyo pencerelerinden başını sokarak içeride bulunanları izleyip, tacizde bulunan sapık büyük korku yarattı. 2 bin 500 kişinin yaşadığı mahallede vatandaşlar tuvalet sapığı yüzünden günlerdir uyku uyumuyor. Mahalleli iftardan sonra ellerine sopa, balta ve kesici aletler alarak sokakta sapığı yakalamak için nöbet tutuyor. Polis ise yaklaşık 10-15 kişiye tacizde bulunan kişiyi yakalamak için mahallede sabaha kadar devriye geziyor. Mahalle halkı korkularının son bulması için tuvalet sapığının bir an önce yakalanmasını istedi.17 yaşındaki Funda Güngör sapığın pencereden kendisine bakıp kaçtığını belirterek, "Tuvaletteydim, ses geldi, başımı kaldırdım pencerede başı gözüküyordu. Bağırarak babamdan yardım istedim. Dışarıya çıktığımızda göremedik, kaçmıştı. Ertesi gün nöbet tutuyorduk yine evin bahçesine girerken gördüm. Annemle yöneldik, bizi fark edince kaçtı. İlk defa başıma böyle bir şey geldi. Uzun boylu, kirli sakallı biri" dedi.

Sapığın ışığı açık gördüğü an geldiğini söyleyen Erol Gümüşpala, "Kızlarımız, biz tuvalete girmeye çekiniyoruz. Işığı açık bulduğu an giriyor, pencereyi açıyor, bir şeyler söylüyor ondan sonra kaçıyor. Ama yakalarsak işini bitireceğiz. Temiz bir dayak yiyecek ondan sonra polise teslim edeceğiz. 15 gündür burada ama yakalayamıyoruz" diye konuştu.

Namık Güngör ise Ramazan ayından bu yana sapığın banyo ve tuvalet pencerelerinden baktığını belirterek, şöyle konuştu:

"İnsanları çıplak görmek için banyoların pencerelerinden bakıyor. Herkes gördü mahallede, oradan buradan atlıyor. Her akşam kovalıyoruz. Balta elimizde nöbet tutuyoruz. Gece sabaha kadar geziyoruz buralarda elimizde baltalarla. Yakalarsak çok fena yapacağız onu"

Görüntü Dökümü

--------------------------

Mahalle halkından görüntü

Mahalle halkı ile röp.

Mahalleden görüntüler, tuvalet ve banyo pencerelerinden görüntü

Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya),  

=======================================================

4)KİLİS'TE JANDARMANIN KULLANDIĞI SİLAHLAR TANITILDI

KİLİS'te, jandarmanın kullandığı son teknoloji silahlar Türk Jandarma Teşkilatı'nın 178'inci kuruluş yıldönümü kapsamından tanıtıldı.

Etkinliğe; Vali İsmail Çataklı, Belediye Başkan Vekili Ahmet Polat, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin,  Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Asker, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, askeri personel, daire amir ve müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, "Başarılarla dolu, 178 yıllık köklü bir tarihi sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin, sevgi, güzeline mazhar olmuş. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin, huzur ve güvenliğiyle kamu düzenin sağlanması yönündeki güvenlik kuvvetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır" dedi.

Kilis Valisi İsmail Çataklı ise, Jandarma Teşkilatı'nın 1839 yılında kurulduğunu anımsatarak, "Gelişen güç yapısı, eğitim düzeyi, teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımız, üstlendiği önemli sorumluluğun bilinciyle, hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, yurdumuzun bölünmez bütünlüğünü koruyarak, huzur ve güvenliği sağlayan bu vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile yüce Türk milletinin gurur kaynağı olmuştur. Yurdumuzun her köşesinde halkımızla iç içe ve büyük bir özveriyle görev yapmakta olan jandarma teşkilatı, 'Önce insan' diyerek ve 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışına sahip olarak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini gözeten, halkın memnuniyetini sağlayan bir görev bilinci ve hizmet anlayışı ile halkımızla bütünleşmiştir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından jandarmanın kullandığı son teknoloji silahlar tanıtıldı. Jandarmanın bomba arama konusunda eğitimli köpek timinin gösterisi uzun süre alkışlandı. Etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

Görüntü Dökümü

--------------------------

Etkinliğe katılanlar

Konuşmalar

Gösteri

Askerlerin kullandığı silahlar

Öğrencilere ödüller verilmesi

Resmi geçit töreni

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-DHA)

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 404 MB

=====================================================

5)JANDARMANIN 178'İNCİ YIL GURURU

İZMİR'de, Jandarma Teşkilatı'nın 178'inci kuruluş yıldönümü törenle kutlandı.

Jandarma Teşkilatı'nın 178'inci kuruluş yıldönümü kutlaması İl Jandarma Komutanlığı'nda, başladı, Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenle devam etti. Buradaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na, Foça Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Balıbek çelenk bıraktı. Törene İl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit, Foça Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Balıbek, Foça Komando Eğitim Merkezi Komutanı Semih Okyar katıldı. Törenin ardından heyet, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.

Kutlamalar kapsamında Konak Orduevi'nde bu akşam şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verileceği belirtildi.

Görüntü Dökümü

--------------------------

Törenden görüntü

Çelenk bırakılmasından görüntü

Genel ve detay görüntü

 Haber: Mehmet CANDAN -Kamera: Bahri KARATAŞ/ İZMİR,