Dha Yurt Bülteni - 22

18.08.2017 04:18 | Son Güncelleme: 18.08.2017 04:18
Dha Yurt Bülteni - 22

Düziçi'ne şehit ateşi düştü HATAY'ın İskenderun İlçesi Amanos Dağları eteklerinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 29 yaşındaki Abdullah Akdeniz'in, Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ndeki ailesine acı haber ulaştı.

Düziçi'ne şehit ateşi düştü

 

HATAY'ın İskenderun İlçesi Amanos Dağları eteklerinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 29 yaşındaki Abdullah Akdeniz'in, Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ndeki ailesine acı haber ulaştı.

Şehit uzman çavuş Abdullah Akdeniz'in şehit olduğu haberini Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ne bağlı Böcekli Beldesi Gümüş Köyü'nde oturan ailesine askeri yetkililer verdi. Acı haberi alan yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Fenalık geçirenlere hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

İlçeye bağlı Tozluyurt Yaylası'nda olan anne Emine ve çiftçilikle uğraşan baba Mustafa Akdeniz de oğullarının şehit olduğu haberini askeri yetkililerden aldı. Akdeniz çifti, bunun üzerine köye dönmek için yola çıktı. Türk bayraklarıyla donatılan şehit evi, taziyeye gelen yakınları ve komşularıyla dolup taştı.

Ailenin 8 çocuğundan biri olan şehit uzman çavuş Abdullah Akdeniz'in Mükerrem Akdeniz ile evli ve bir çocuk babası olduğu belirtildi. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-----------------

Şehitin baba evinin bulunduğu sokakta asılan Türk bayrakları

Şehitin baba evinin önünde bekleyen kalabalık

Şehitin baba evinin önünde oturan kadınlar

Jandarma araçları ve ambulanstan görüntü

Şehit yakınlarının ağıt yakması

Şehit yakınlarının ağlayarak baba evine gelmeleri

Genel ve detay görüntüler

Süre: 02'36" Boyut: 83,4 MB

Haber-Kamera: İbrahim EMÜL/ DÜZİÇİ(Osmaniye),

============================================

Adana'da insanız hava aracı düştü (GENİŞ HABER)

ADANA'nın Ceyhan İlçesi kırsal Çokçapınar Mahallesi yakınlarında insansız hava aracı (İHA) düştü. Güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay, bugün saat 22.30 sıralarında Ceyhan İlçesi'ne bağlı kırsal Çokçapınar Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün babası Ali Sözlü'ye ait araziye düşen hava aracını fark eden mahalle sakinleri, jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, düşen aracın insansız hava aracı olduğu saptandı.

Hangi ülkeye ait olduğu henüz açıklanmayan İHA'nın, yarın yapılacak incelemenin ardından kaldırılacağı belirtildi.

İHA ABD'YE AİT

Adana'nın Ceyhan İlçesi kırsal Çokçapınar Mahallesi yakınlarında düşen insansın hava aracının ABD'ye ait olduğu belirtildi. İncirlik Üssü'nden kalkan insansız hava aracının üzerinde mühimmat olmadığı tespit edilirken, enkazın bulunduğu bölgede incelemelerin sürdüğü bildirildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-----------------------

Olay yerindeki jandarma ve itfaiye ekipleri

Şerit ile etrafı çevirilen İHA'nın enkazından görüntü

Jandarma olay yeri ekibinin ekazı incelemesi

İtfaiye araçlarından görüntü

İHA'nın kopan pervanesinden görüntü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kardeşi Sedat Sözlü (sarı tişörtlü) ile röp.

Olayın görgü tanığı Hacı Mehmet Oğul ile röp.

Genel ve detay görüntüler

Süre: 04'45" Boyut: 289 MB

Haber-Kamera: Ceyhun ÖZER- Gökhan KESKİNCİ/ ADANA,

====================================================

Bodrum'daki yangın korkuttu

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki makilik alanda çıkan ve rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüyen yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, 2 hektarlık makilik alan zarar gördü.

Yangın, saat 22.00 sıralarında Mandıra Mevkii'nde çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın rüzgarın da etkisi ile hızla büyüdü. Bank Ev Sitesi'nde yaşayan vatandaşların ihbar ettiği yangına Bodrum Orman Şefliğine Bağlı 4 arazöz ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği'nde görevli 3 itfaiye aracı müdahale etti. Rüzgarın yön değiştirme ihtimaline karşı 2 itfaiye aracı da sitede önlem amaçlı bekletilirken, alevler itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken 2 hektarlık otluk ve makilik alan zarar gördü. 

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

----------------------

 - Yangından görüntü

İtfaiye ekiplerinden görüntü

Dışarıda bekleyen site sakinlerinden görüntü 

Genel ve detay görüntü

Haber: Nilüfer DEMİR - Kamera: Hülya ELTEŞ/ BODRUM(Muğla),

=======================================================

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title