Dha Yurt Bülteni-22

11.08.2017 23:47 | Son Güncelleme: 11.08.2017 23:47
Dha Yurt Bülteni-22

Siverek'te iki grup arasında kavga: 3 ölü (1)ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Siverek'te iki grup arasında kavga: 3 ölü (1)

ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

İlçenin Camikebir Mahallesi'nde bugün saat 22.30 sıralarında iki grup arasında bilinmeyen nedenle kavga çıktı. Silahların da kullanıldığı kavgada ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis kavgaya müdahale ederken, yaralılar ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Haber-Kamera: Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa),  

Görüntü geçiliyor

=================================================

Bahçeşehir Koleji Kütahya'da

 

BAHÇEŞEHİR Koleji Kütahya Kampüsü düzenlenen törenle açıldı.

Dumlupınar Mahallesi Afyonkarahisar Karayolu Bulvarı 69'uncu Sokak'ta yapımı tamamlanan ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak olan Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü'nün açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törene Ak Parti Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile çok sayıda davetli katıldı.

Bahçeşehir Okulları Eğitim Öğretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Özge Aslan, 101'inci kampüslerini Kütahya'da açtıklarını söyledi. Bahçeşehir Kolej'inin eğitim vizyonunu, kalitesini Kütahya'ya taşımaktan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Dr.Özge Aslan şöyle konuştu:

"Bahçeşehir Kolejinde biz 21'inci yüzyıl becerilerini temel alarak öğrencilerimizi yaratıcı düşünen, eleştirel düşünen, araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetiştiriyoruz ve bu vizyonla da öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlıyoruz. Çünkü biliyorsunuz ki; şu an mevcut olan mesleklerden bazıları bundan 10 yıl sonra olmayacak. Aynı şekilde bundan 10 yıl sonra şu an adını dahi duymadığımız meslekler ortaya çıkacak. Bu yüzden biz, Bahçeşehir Koleji olarak vizyonumuz, öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlamak. Geleceğin mesleklerinde öğrencilerin sahip olması gereken yeterlilikler nitelikler ne ise öğrencilerimizi ona hazırlıyoruz. Bahçeşehir Koleji'nde bilimin ışığında teknolojinin etkin kullanıcıları olmalarını istiyoruz. Bu doğrultuda eğitim veriyoruz. Bu bakımdan 5 yaşından itibaren tüm kampüslerimizde kodlama ve robotik dersi veriyoruz. Üst sınıflara çıktığında küçük yaşlardan kodlamayla başlayan dersimiz üst sınıflarda robotik dersi ile geliştirerek devam ediyoruz. Öğrencilerimiz robotik dersleri ile hem Türkiye'de, hem yurt dışında bizleri gururlandırıyor ve büyük başarılara imza atıyorlar."

ÇİFT DİPLOMA

Bahçeşehir Koleji olarak yabancı dil eğitimine de önem verdiklerini belirten Dr. Özge Aslan, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimizi dünya ile çalışan, dünya ile yarışan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.  Aynı zamanda akademik başarı bizim için olmazsa olmazlarımızdan ve 8'inci sınıftaki öğrencilerimizi TEOG sürecine, 12'nci sınıftaki öğrencilerimizi de YGS, LYS sürecine tam olarak hazırlıyoruz. Tabi ki son yıla kalmayıp önceki yıllardan başlayarak eğitim modelimizde öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlıyoruz. Her öğrencinin hedefi, hayali Türkiye'de üniversite okumak olmadığından bazı öğrencilerimiz yurt dışında okumak üzerine hedeflerini koyuyorlar ve biz de bu yıl bir ilke imza atarak 100'üncü kampüsümüzü Kanada'da açtık. Öğrencilerimiz lise değişim programları kapsamında yurt dışına gidebilir, bir dönem, bir yıl ya da yaz kaMpları kapsamında Kanada'daki okulumuzda eğitim öğretim alabilirler. Hatta ben buradan bir müjdede vermek istiyorum. Öğrencilerimiz Kanada'daki kampüsümüze 10,11 ve 12'nci sınıf sonunda gittiklerinde orada, bazı dersleri tamamladıklarında hem Türkiye'den lise diploması alıyorlar, hem de Kanada'dan bir diploma alarak çift diploma sahibi oluyorlar. Bu nasıl bir avantaj sağlayacak öğrencilerimize? Eğer ki öğrenci, Kanada'da ya da Amerika'da okumak istiyor ise yurt dışından aldığı diploma, yurt dışındaki üniversitede, onlara büyük avantajlar sağlayacaktır. Biz Bahçeşehir Koleji olarak diyoruz ki; 'kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır ve buyüzden Kütahya iline gelmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz."

'NİTELİKLİ BİR KURUM KAZANDIRDIK'

Bahçeşehir Kütahya Kampüsü Kurucusu Mustafa Aktaş da Kütahya'da 1993 yılından buyana özel eğitim kurumları işletmeciliği yaptığını belirtti. Aktaş şunları söyledi:

"Kütahya'da bir ulusal markayı, dünya okulu Bahçeşehir Koleji'ni Kütahya'ya kazandırmış bulunuyoruz. Kütahya'yA nitelikli bir kurum kazandırmış olduk. Okulumuz 36 derslik laboratuar ve teknolojik dersliklerden ibaret. Bahçeşehir'in tamamen akademik programı uygulanmaktadır. Eğitim kadromuz da tamamen Bahçeşehir Koleji genel merkezi tarafından mülakatla alınmakta. Nitelikli bir eğitim kadrosu, nitelikli bir fiziki ortam ve yine nitelikli bir eğitim programlarımızla Kütahya'nın dünyaya açılan penceresi olacak Bahçeşehir Koleji inşallah."

Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Seda Sülün Kılınç da konuşmasında, "Bahçeşehir Koleji, bugün dünyada 9 üniversitesi olan, bugün bizimle birlikte 101'inci kampüsünü açan güzel bir marka. Dolayısıyla biz Bahçeşehir Koleji kampüsü olarak şu anda Kütahya'da ortalama 900 öğrenciyi barındıracak bir kapasitemiz var. Kalite bir eğitim hedefliyoruz" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Bahçeşehir Kütahya Kampüsü kurdele kesilerek açıldı. Davetliler, açılışı yapılan kampüsü gezdi.

Görüntü dökümü:

------------------------

-Kolejin dışından,

-Açılış törenine ve kokteyle  katılanların,

-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan,

-Kürsüde yapılan konuşmalar,

-Kurdele kesimi,

-Genel Müdür Yardımcısı Özge Aslan'la yapılan röpartaj,

-Kolejin Ortaokul Müdürü Seda Sülün Kılıç'la yapılan röportaj,

-Kolejin Kütahya kampüsü kurucularından Mustafa Aktaş ile yapılan röportaj görüntüleri bulunuyor.)

Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ-KÜTAHYA,

================================================

Engelli çocuklar İstanbul yolunda

 

AK Parti İzmir İl Başkanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği engelli çocuklar için İstanbul gezisi programı kapsamında 15 engelli çocuk, aileleriyle birlikte otobüsle İstanbul'a gitmek için yola çıktı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği engelli çocuklar için İstanbul gezisi programı başladı. Program kapsamında 15 engelli çocuk ve aileleri, bugün saat 22.15'te Ak Parti İzmir İl Başkanlığı önünden hareket eden otobüsle İstanbul'a gitmek için yola çıktı. 2 gün sürecek İstanbul gezisinde tarihi camileri ve müzeleri gezecek olan çocuklar, geziyi düzenleyenlere teşekkür etti. 

Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Adnan Yılmaz, bu tür gezilerin motivasyon anlamında çocuklara büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Daha önceden ilçe teşkilatlarımıza yapmış olduğumuz ziyaretlerde down sendromlu ve engelli çocuklarımızın ailelerinden böyle bir teklif aldık. Engelli çocuklarımızın aileleri, yaşadıkları maddi sıkıntılardan dolayı herhangi bir gezi ve sosyal faaliyet yapamadıklarını söyledi. İstanbul gezisiyle ilgili de büyük bir talep gelince bu geziyi organize ettik. Ailelerin bizden böyle bir talebinin olması bizleri onore etti. AK Parti, engelli ve yaşlıların, mağdur ve yoksulların partisi olduğu için böyle bir teklifi üzerimize vazife bildik. İl Başkanının destekleriyle gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kadir Topbaş'ın da ciddi anlamda katkıları var" dedi. 

Engelli çocuklardan Gökay Göksel ise, heyecanlı olduğunu belirtip, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayları ile Yerebatan Sarnıcını ve Sultanahmet'i gezmek istediğini kaydetti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Gezi otobüsünden görüntü

Geziye giden çocuklardan görüntü

Adnan Yılmaz ile röp.

Çocuklar ile röp.

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Mehmet GÜNEY/ İZMİR,

==================================================

İntihara kalkışan genci ikna eden polis, kayalıklarda mahsur kaldı

 

TOKAT'ta polis memuru Mazlum C., intihar girişiminde bulunan 25 yaşındaki G.N.'yi ikna etmek için çıktığı kayalıklarda mahsur kaldı.

Kent merkezinde, özel bir sektörde işçi olarak çalışan G.N. çevre yolu üzerinde bulunan kayalıklara çıkarak intihara kalkıştı. Yoldan geçenlerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis ve AFAD ekipleri G.N.'yi ikna etmek için kayalıklara çıktı. Sevdiği kızın ailesinin, evliliklerine izin vermediği için intihar teşebbüsünde bulunduğu belirtilen G.N., bir süre sonra ikna edilerek aşağı indirildi. Ancak 43 yaşındaki polis memuru Mazlum C., 50 metre yüksekliğindeki kayalıklardan inemeyince mahsur kaldı. Bunun üzerine AFAD ekipleri, polis memurunun bulunduğu yere çıkarak, ip yardımı ile aşağıya indirdi.

Görüntü Dökümü:

------------------------

-Olay yerinden görüntü

-İntihara kalkışan gencin ikna edilmesi

-Mahsur kalan polis memuru

-AFAD ekiplerince indirilmesi

Haber-Kamera: Fatih YILMAZ-Halil İbrahim YEL/TOKAT,

================================================

9 yaşındaki Esma, denizde boğuldu

 

DÜZCE'nin Akçakoca İlçesi'nde 9 yaşındaki Esma Polat, serinlemek için girdiği denizde boğularak öldü.

Mardin'in Derik İlçesi'nden fındık toplamak için ailesiyle birlikte Akçakoca'ya gelen Esma Polat, akşam saatlerinde ablasıyla birlikte Karaburun Plajı'nda denize girdi. Esma Polat, bir süre sonra ablasının yanında gözden kayboldu. Yapılan arama çalışmalarında Esma Polat'ın cesedi bulundu.

Esma Polat'ın cesedi, yapılan incelemeden sonra Akçakoca Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

HABER: AKÇAKOCA (Düzce), -

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title