Dha Yurt Bülteni - 18

Dha Yurt Bülteni - 18
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Bakan Akdağ, 15 Temmuz şehidinin mezarı başında Kuran okudu (3)AKDAĞ: 'KONTROLLÜ DARBE' DİYEREK TARİHİ HATA YAPANLAR VARSağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu ile birlikte Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat...

Bakan Akdağ, 15 Temmuz şehidinin mezarı başında Kuran okudu (3)

AKDAĞ: 'KONTROLLÜ DARBE' DİYEREK TARİHİ HATA YAPANLAR VAR

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu ile birlikte Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan Özel Harekat polisi Yakup Sürücü'nün Erzurum'un merkez Pasinler İlçesi'ne bağlı Taşkaynak Mahallesi'ndeki kabrini ziyaret etti. Ziyarette, aynı saldırıda şehit olan polis memuru Murat Ellik'in babası Osman ve annesi Züleyha ile kız kardeşi Sıla Ellik de hazır bulundu. Akdağ ve beraberindekiler, şehit Yakup Sürücü'nün kabrine çiçek bıraktı, dua  okunmasının ardından şehit anne ve babası İbrahim, Çiğdem Sürücü ile bir süre görüştü.

Bakan Recep Akdağ, ziyaretin ardından Erzurum'a döndü ve Vali Azizoğlu'nun makamına geçti. Akdağ, burada yaptığı değerlendirmede, "Bu hain darbe teşebbüsüne 'kontrollü darbe' diyerek tarihi bir hata yapanlar var. Tabi ki biz bunu asla kabul etmiyoruz. O şehitlerimiz de bizde bunları yaşayan insanlar olarak acısını aileleri ile birlikte hisseden insanlar olarak asla kabul edemeyiz. Ancak tarih de bunu affetmez. 249 şehidimiz, 2 bin 193 gazimizin içlerinde çok ağır yaralılar var. Hala hastanelerde ameliyat olanlar var. Bu kardeşlerimizin hatırasına saygısızlık olur. Biz dolayısıyla15 Temmuz'u ne kendimiz unutuyoruz ne de unutulmasına müsaade edeceğiz. 15 Temmuz, Türk milletinin çok ağır bir gecede çok ağır kara bulutların çöktüğü bir gecede yeniden dirilişinin adıdır" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-Bakan Akdağ'ın Şehitlikziyareti

-Kuranı Kerim okunması dua edilmesi

-Şehitlerin mezarına karanfil konması 

-Şehit Murat Ellik'in mezarını ziyaret etmesi

-Kuranı kerim okunması dua edilmesi

-Bakan Akdağ'ın Özel hareket polisleri ile selamlaşması

-Recep Akdağ'ın konuşması ve ağlaması

-Şehit Yakup Sürücünün mezarını ziyaret etmesi

-Anne Çiğdem Sürücünün ağlaması 

-Recep Akdağ'ın anneyi teselli etmesi

-Şehit babası Osman Sürücünün Recep Akdağ ile konuşması 

-Şehit Yakup Sürcü'nün mezarına çiçek konması 

-Recep Akdağ'ın valilik ziyareti

-Recep Akdağ'ın açıklama yapması 

Haber: Zafer KUMRU/ ERZURUM,

================================

Cinnet getiren asker dehşet saçtı: 3 asker şehit, 3 asker yaralı (2)

ŞEHİTLER İÇİN TÖREN YAPILDI

Manisa'nın Kula İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'nda cinnet getiren Nedim Abeş'in MP5 makineli tabancayla koğuşa açtığı ateşle şehit olan askerlerin İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemleri tamamlandı. Askerlerden İzmirli Onur Sünnüoğlu ve Bursalı Mümin Pınardağ'ın cenazeleri, askeri tören için Manisa İl Jandarma Komutanlığı bahçesine getirildi. Şehitlerden yine İzmirli olan Hüseyin Tolga Hepgül'ün cenazesinin ise ailesinin talebi üzerine Manisa'ya getirilmediği öğrenildi.

Manisa'daki törene; Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, Manisa 1'inci Eğitim Tugay Komutanlığı'na vekaleten bakan Albay Güven Dere, İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, ilçe belediye başkanları, askerler ve vatandaşlar katıldı. Onur Sünnüoğlu'nun annesi Gülçin Sünnüoğlu, oğlunun fotoğrafını defalarca öptü, tabutuna sarıldı. Kendisine getirilen sedyeye ise oturmadı. Sürekli oğlunun tabutunun başında, "Onur sana bu tabut yakışmadı" diye konuşan Gülçin Sünnüoğlu, yürekleri dağladı. Onur'un ablası Vildan Sünnüoğlu ise sinir krizi geçirdi, sağlık ekipleri müdahale etti. Baba Cihangir Sünnüoğlu da protokol üyelerince teskin edildi.

Bursalı Er Mümin Pınardağ'ın kalp hastası olan babası Adnan Pınardağ ile annesi Selma Pınardağ ise kente getirilmedi. Törene katılan gelen eniştesi Hayrettin Bayram, Mümin Pınardağ'ın fotoğrafını tutarak töreni takip etti.

Yaşamına son veren kısa dönem er Nedim Abeş'in cenazesinin ise otopsinin ardından Diyarbakır'a gönderildiği belirtildi. Tören duaların okunmasının ardından sona erdi. Aileler otobüslerle evlerine gönderildi.

ŞEHİTLERİN EVLERİNE BAYRAK ASILDI

Şehit olan askerlerden Er Onur Sünnüoğlu'nun Bornova'nın Kemalpaşa Mahallesi'ndeki evi ile Er Hüseyin Tolga Hepgül'ün Konak ilçesi Ferahlı Mahallesi'ndeki evine Türk bayrakları asıldı. Şehit Sünnüoğlu ile Hepgül'ün Gaziemir'deki Gülhane Camisi'nde yarın öğlende düzenlenecek askeri törenle son yolculuklarına uğurlanacakları belirtildi.

Mümin Pınardağ da yine yarın memleketi Bursa'da son yolculuğuna uğurlanacak.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

--------------------------------

Tören alanı görüntü

Annenin ağlaması görüntü

Cenazelerin gelmesi

Protokol görüntü

Annenin oğlunun resmine sarılması

Dualar

Cenazelerin götürülmesi.

Haber: Mehmed Hakkı ÖZBAYIR- Kamera: İlker KILIÇASLAN-Ersan ERDOĞAN/MANİSA,

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title