Dha Yurt Bulteni - 18

Dha Yurt Bulteni - 18

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Yüksekova'da MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, geldiği Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde esnafı ziyaret edip, bir çay ocağında oturarak vatandaşlarla çay içti.

Dha Yurt Bulteni - 18

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Yüksekova'da

 

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, geldiği Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde esnafı ziyaret edip, bir çay ocağında oturarak vatandaşlarla çay içti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ı, ilçedeki Selahaddin Eyyübi Havalimanı'nda Vali Cüneyit Orhan Toprak, 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suat Dilberoğlu karşıladı. Bakan Işık 3. Piyade Tümen Komutanlığı'ndaki iftarın ardından ilçe merkezine geçti. Teravih namazını kılan Bakan Işık, daha sonra Cengiz Topel Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti. Bakan Işık, yol üzerindeki bir ayakkabı boyacısına da ayakkabılarını boyattı. Bir çay ocağında oturan Bakan Işık burada bir süre vatandaşlarla sohbet etti. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-----------------------------

-Bakan Işık kahve önünde vatandaşlarla çay içti

-Bakanın etrafını saran vatandaşlar, bakan Işık'a dertlerini anlattı

-Ayakkabı boyacısında ayakkabını boyattı

-Çarşı merkezindeki vatandaşlarla selamlaştı

-Bakanın çarşı merkezinden ayrılması

Haber: Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA (Hakkari),  

====================================================

Bakan Müezzinoğlu'ndan Bağ-Kur'lu esnafa sağlık düzenlemesi müjdesi 

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bağ-Kur'lu esnafımızın sağlık hizmeti alabilecekleri yeni bir düzenlemeyi inşallah parlamentomuzdan en kısa zamanda geçirebilmeyi arzu ediyoruz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (BESOB) düzenlediği iftar programına katıldı. İftarda konuşan Bakan Müezzinoğlu, "Bugün genç işsizlerimiz var özü itibariyle baktığımızda bu gençlerin büyük çoğunluğu üniversite mezunu, her yaşta 1 milyon 250 bin genci ve güçlü bir potansiyeli olan bir ülkenin mensuplarıyız. Siyasi istikrar ekonomik istikrarı, ekonomik istikrar büyümeyi ve gelişmeyi orta ve uzun vadeli projeleri yapabilmeyi önümüze getiriyor. Önümüzdeki dönemde orta ve uzun vadeli projelerimizle özellikle gençlerimizin yeni yeni meslek alanlarında, girişimci olabilmeleri onları küçük esnaf ve yarının büyük esnaf sanatkarları olabilmeleri adına onlarla bir arada olacak onların yanında olup destekleyeceğizö dedi.

15 Temmuz sonrası, olumsuz koşullar nedeniyle kamuya vergi ve SSK prim borçları olan 1 milyon 300 bin esnafın devlete 13 milyar liralık borcunun yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasal düzenlemenin TBMM'den geçtiğini ifade eden Müezzinoğlu, artık müracaat dönemine girdiklerini belirtti. Esnafın devlete olan borç yükünden kurtarması için bu yapılandırmaya duyarlı olmalarını isteyen Bakan Müezzinoğlu şöyle konuştu:

"Bu yapılandırmayla bir taraftan borçlarını öderken, diğer taraftan da geleceğe olan umutlarını ve güvenlerini arttırarak devam edecekler. Esnaf ve sanatkarımızı bu zor dönemlerde veya bazı mesleklerin giderek kayboluyor olmasından, farklı nedenlerden zora ve sıkıntıya düşmüş Bağ-kur'lu esnafımızın sağlık hizmeti almakla ilgili oluşan sorunlarını oluşturan yasal düzenlemeyi önümüzdeki hafta parlamentoya getireceğiz. Borçları sebebiyle sağlık hizmeti alamayan yıl başından itibaren böyle bir sıkıntı başladı. Bağ-kur'lu esnafımızın sağlık hizmeti alabilecekleri yeni bir düzenlemeyi inşallah parlamentomuzdan en kısa zamanda geçirebilmeyi arzu ediyoruz."

Görüntü Dökümü:

------------------------------

-Bakan Müezzinoğlu yanındakilerle otururken

-Bakan Müezzinoğlu konuşma

-Detaylar

Süre:  3 dakika 23 saniye Boyut: 108 MB

Haber: Mehmet İNAN/BURSA,

====================================================

Akşener'den Bahçeli'ye tepki : Ey Sayın Bahçeli hiç içiniz sızlamaz mı?

REFERANDUMDA 'hayır' kampanyası yürütürken FETÖ'cülükle, terörist olmakla suçlandığını kaydeden Meral Akşener, "Referandumda 'evet' çıktığı dakikadan itibaren Türkiye'nin güllük gülistanlık olacağını, uçacağını, kaçacağını, aşacağını söyleyenler bugün Türk milletini yanıltmış olmaktan acaba utanıyorlar mıdır? Ey Sayın Bahçeli hiç içiniz sızlamaz mı, fiili durumu hukuki durum çerçevesine aldınız, hiç içiniz sızlamaz mı" dedi.

MHP'den ihraç edilen eski milletvekili Meral Akşener, Antalya'da Milliyetçi Meslek Adamları Birliği Derneği'nin The Marmara Hotel'deki iftar programına katıldı. Isparta Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz ve MHP'li eski milletvekillerinin de katıldığı iftar yemeğinde Meral Akşener, MHP'de olağanüstü kongre sürecinde karşı karşıya geldiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert ifadelerle seslendi. 

Büyük ilgi gösterilen iftar yemeğinde Meral Akşener  tamamı kadınlardan oluşan protokol masasına oturdu. Katılımcılar yoğun ilgi gösterdikleri Akşener'le öz çekim yaptı. Meral Akşener, akşam ezanı okunduktan sonra iftarını yaptı ve akşam namazını kıldı. Namazın ardından iftar yemeğinin verildiği alana başörtüsüyle dönen Akşener, Kuran okunmasının ardından başörtüsünü yeniden çıkardı. 

"BAŞIMIZA GELENLER PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ"

Meral Akşener, 1 Kasım seçimlerinden sonra 'MHP bu oy oranını hak etmiyor, biz bir değişiklik yapılmasının doğru olduğunu düşünüyoruz ve olağanüstü kongre yapalım, pek çok aday arkadaşımız vardı ve hangimiz kazanırsa MHP'ye iktidar yolunu açacak bir iddialı projenin etrafında yol yürüyelim' dediklerini belirterek, "Dediğimiz günden itibaren başımıza gelenler herhalde pişmiş tavuğun başına gelmemiştir" dedi. 

HÜKÜMETİ SUÇLADI

Olağanüstü kongrenin yapılamamasıyla ilgili yaşananları ve süreci  hatırlatan Meral Akşener, "1 Kasım 2015'den Haziran 2017'ye kadar geçen sürede biz alt tarafı demokratik bir hak olan olağanüstü kongreyi hükümet eliyle, hukukun guguk olması engeliyle yaptıramadık. Ama iktidar partisinde, sayın cumhurbaşkanı kendi atadığı Başbakanı ve Ak Parti'nin genel başkanını uyumsuzluk nedeniyle tam 15 günde hem genel başkanlıktan, hem başbakanlıktan attı ve 15 günde değiştirdi. Sonra ilginç şeyler oldu, bu sistem yürürken birden bire sayın Bahçeli'nin aklına fiili durumu hukuki duruma evirmek için başkanlık sistemini Türkiye'nin gündemine getirilmesi geldi ve şartsız, şüphesiz destek vereceklerini ilan ettiler" dedi. 

"REFERANDUMUN MEŞRULUĞU TARTIŞILIR DURUMDA"

Referandum sürecine değinen Akşener, referanduma bir hafta kala yaptırdığı ankette yüzde 54 hayır, yüzde 46 evet çıktığı, sandıkların çok iyi korunduğunu belirterek, "Ama biz bilemedik ki hakem sahtekarmış" dedi. Oylar sandığa girdiği ve çıkarken muhafaza etmek adına çok ciddi gayret gösterildiğini anlatan Akşener, Yüksek Seçim Kurulu'nun hem sahtekar çıktığını hem de şike yaptığını dile getirdi. Referandumu şike, sahtekarlıkla kaybetmiş gözüktüklerini savunan Akşener, bugün için referandumun meşruluğunun tartışılır durumda olduğunu kaydetti. 

"EY BAHÇELİ HİÇ İÇİNİZ SIZLAMAZ MI?"

Hayır kampanyası yürütürken FETÖ'cülükle, terörist olmakla suçlandığını kaydeden Meral Akşener, şöyle dedi:

 "Referandumda evet çıktığı dakikadan itibaren Türkiye'nin güllük gülistanlık olacağını, uçacağını, kaçacağını, aşacağını söyleyenler bugün bu aziz Türk milletini yanıltmış olmaktan acaba utanıyorlar mıdır? O günden bugüne şehit sayısını söylemeye kalbim el vermiyor. ve dün bir arkadaşımızın kızı, Aybüke öğretmen şehit edildi. ve hapishaneden çıkan bir hanımefendi kadar konuşulmadı. Songül yarbay, bir Türkmen kızı, Yörük kızı, Songül yarbay namusuyla şerefiyle oynanarak bir kumpas sonucu vardı ya kumpas mahkemeleri ordudan atıldı. Aynı helikopterde biri FETÖ terör örgütünün kumpasıyla, hani o günün başkanını savcısıydı ya, o kumpasla mesleğinden atılan Songül yarbay ve sonra kendisine iftira atılan ve hala denetimli serbestlikle imza vermek durumunda olan Aydoğan Paşa aynı helikopterde beraber şahadet şerbeti içtiler. Buradan sormak isterim; Songül yarbay için utanmadan havuz medyasında övgü düzenler, utanmıyorsunuz?  Siz aynı hanımefendinin namusuna dil uzattınız. Allah sizi kahretsin. Bugün ağıt yakıyorsunuz. Birisi çıktı 'asker eşleri, sevgilileri, kızları soyunsunlar' dedi. Utanmıyor musunuz bugün ağıt yakmaya, yüzünüz yere düşmüyor mu? Bugün de gencecik bir öğretmenimiz Aybüke şehit, her gün 1-2-3-5-10-15-16 şehit. Hiç içiniz sızlamaz mı? Ey Sayın Bahçeli! Hiç içiniz sızlamaz mı, fiili durumu hukuki durum çerçevesine aldınız, hiç içiniz sızlamaz mı? Bugün neyin nasıl olduğu belirsiz bir partili başkanlık sistemiyle karşı karşıyayız."

BAHÇELİ'YE BARZANİ SUÇLAMASI

Mesut Barzani'nin bağımsızlık için referanduma gideceklerine ilişkin açıklamalarını da hatırlatan Akşener, "Şimdi bugün 'vay efendim Barzani referandum yapıyormuş' veryansını. Siz yüz verdiniz, sayın Bahçeli, Balgat ağaları memnun musunuz? Barzani'nin sembolünü önünde fotoğraf çekildi, Barzani'nin sembolü hem İstanbul hem Ankara'da göndere çekildi. Şimdi burada da Barzani ne diyor, 'Bunlar alıştı fiili durumu hukukileştirmeye.' Fiili durumu yarattı, şimdi de hukuki durumu ortaya koyuyor" dedi. 

CUMHURİYETİ SEVENLER, OSMANLI'YI SEVENLER DİYE AYRIŞMA VAR

Toplantıda 'son umut' olarak lanse edildiğini hatırlatan Meral Akşener, "Kul kurar kader gülermiş ama eve geri dönmüyorum. Babaanne olmuyorum. Zaten torun bana dede diyor. Torunum adı Pars.  Oğlan bize 'dede aşağı, dede yukarı' diyor. Dolayısıyla çocuk bile karar vermiş durumda hiçbirimiz, hiçbiriniz geri eve dönmeyeceğiz. Ama ülkemizin şaibeli, kirli referandumunun hesabını sormak, bundan sonra seçim olduğunda o seçim sonuçlarının da garanti altına alınması için de elden gayreti yerine getireceğime inancım tamdır. 1000 civarında istişare yaptım. Milletimizi önce etnisite, sonra mezhep olarak bölmeye çalıştılar. Başarılı olamadılar ama endişe ediyorum Cumhuriyeti sevenler, Osmanlı'yı sevenler diye çok derin bir ayrışma var. Allah'ın izniyle bizler diyeceğiz ki, Osmanlı ile Cumhuriyet. Osmanlı da bizim Cumhuriyet de bizim. Cumhuriyet de bizim demokrasi de bizim. Bu aziz Türk milleti de bizim dolayısıyla dün etnisite, mezhep üzerinden bölemeyenler, sandıkta, her alanda, ev ev, kapı kapı gezilerek gerçek Osmanlı tokadını işte buradakiler atacak" diye konuştu. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------------

Meral Akşener'den detay görüntü

Katılımcılardan detay

Öz çekim yapanlar

Meral Akşener'in konuşması

Haber: Mehmet ÇINAR- Kamera: Emrah GÜL/ANTALYA,  

================================================

Adana'da silahlı kavga: 10 yaralı

ADANA'da aralarında husumet bulunan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, 10 kişi yaralandı. 

Olay, merkez Seyhan İlçesi Denizli Mahallesi'nde meydana geldi. Aralarında husumet bulunan iki grup arasında kavga çıktı. Pompalı tüfek ve tabancaların da kullanıldığı kavgada, ortalık savaş alanına döndü. Kavgada, 10 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Silah sesleri üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, ambulansla çevredeki hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, kavgaya karışan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Görüntü Dökümü

----------------------

Polis aracının sokak girişinde durması

Sokak arasında bekleyen polisler

Yerdeki boş kovan yanındaki numaratörler

İnceleme yapan polisler

İzleyen vatandaşlar

SÜRE: 02.17 - BOYUT: 140 MB

Haber - Kamera: Ahmet ÖZMEN / ADANA,