Dha Yurt Bülteni - 15

Dha Yurt Bülteni - 15

Uçuruma atılan FETÖ'nün kitapları bulunduSAKARYA'nın Pamukova İlçesi'nde ormanlık alanda uçuruma atılan FETÖ'nün kitapları bulundu.

Dha Yurt Bülteni - 15

Uçuruma atılan FETÖ'nün kitapları bulundu

SAKARYA'nın Pamukova İlçesi'nde ormanlık alanda uçuruma atılan FETÖ'nün kitapları bulundu.

Pamukova'da jandarma ekipleri bir ihbar üzerine, Ağaçcılar Mahallesi Yelce Tepe mevkiinde uçurumdan aşağı atılmış FETÖ'nün elabaşı Fethullah Gülen'in çok sayıda kitabını buldu. Kitapların poşet ve çuvallara konularak uçurumdan aşağı atıldığı görüldü. Uçurumdan aşağı güçlükle inen jandarmalar FETÖ'ye ait kitapları toplayarak araca taşıdı. Kitapların yağmur ve güneşten yıprandıkları uzun süre önce uçurumdan aşağı atıldığı tahmin edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

-Uçuruma atılan kitaplardan görüntü

-Jandarmanın kitapları toplaması

-Kitapların araca taşınması

Haber: İsmail ÇETİNTAŞ/ PAMUKOVA(Sakarya), - 

==============================

Karabük'te 15 Temmuz yürüyüşü

KARABÜK'te, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen üyesi yaklaşık 500 kişi, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinlikleri kapsamında ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

Kalabalık, ellerinde Türk bayrakları ve üzerinde darbe girişiminde şehit olanların fotoğrafları ile Türk bayrağı bulunan önlük giyerek Zonguldak Caddesi'nde toplandı. Grup, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Katiller bir gün hesap verecek' sloganları atarak Kemal Güneş Caddesi'ne yürüdü. Burada hep birlikte 249 şehidin isimleri tek tek anons edildi.

Memur-Sen Karabük Şube Başkanı Zeki Öz, 15 Temmuz darbe girişiminin emperyalistlerin uzun zamandır sergiledikleri kirli oyunların yeni perdesi olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"FETÖ, bu oyunda senaryonun gereğini yapan bir aktördür. 'Üst akıl' dediğimiz küresel terör şebekesi, küresel faiz lobisi, küresel emperyalist çete 15 Temmuz'da yenildi. Bütün tezleri çöktü. FETÖ'cü darbecilere sahip çıkan, kucak açan ülkelere de buradan sesleniyoruz. Bu milleti PKK ile DEAŞ ile yıkamadınız, FETÖ ile de yıkamayacaksınız. Artık darbelerle millete baş eğdirme devri 15 Temmuz'la kapanmıştır. Üst aklın yeni tezgahlarına akıl ve iman ile karşı koyacağız."

Kuran-Kerim okunması ardından etkinlik sona erdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------------------

-Yürüyüş

-Memur – Sen Karabük şube Başkanı Zeki Öz'ün basın açıklaması

-Kuran-Kerim okunması

Haber-Kamera: Bülent DİKTEPE/KARABÜK,

======================================

Kano safari yaparak 15 Temmuz Şehitlerini Andılar

OSMANİYE Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği öncülüğünde, Hasanbeyli Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen kano safari etkinliğinde 15 Temmuz Şehitleri anıldı. Milli Birlik Kano Safari Etkinliği Cevdetiye Beldesi'nden başlayıp Ceyhan Nehri üzerinden Yeniköy Köyü piknik alanına kadar olan 15 kilometrelik güzergahta gerçekleştirildi. Türk Bayrağı baskılı tişörtler giyen katılımcılar, kanolarla ilerlerken sık sık "Tek Millet, Tek Bayrak", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türk'üm diyene" tempo tuttular.

15 Temmuz 2016'da hain darbe girişiminde bulunulduğunu belirten Korkut Ata Gençlik Spor ve Doğa Derneği Başkanı Murtaza Çil,darbe girişiminin halkın kahramanlığı sayesinde bertaraf edildiğini kaydetti. Başkan Çil, "Bizler de dernek olarak gençlerimizin bu hainliği ve halkımızın bu kalkışma karşısında gösterdiği kahramanlığı unutturmamak adına ve şehitlerimiz anısına kano safari etkinliği düzenledik. Ceyhan ırmağı üzerinde yaptığımız bu etkinliğimiz 15 kilometrelik alanda yapılacak. Katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Etkinliğe katılan Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca ise anlamlı günde şehitler anısına düzenlenen kano safari etkinliğine katılmaktan mutlu olduğunu belirtti. Türkiye'nin tarihi boyunca birçok hain görmesine rağmen hepsini tarihin sayfalarına gömdüğünü hatırlatan Koca, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz yıl yasadığımız bu hain kalkışma girişimi bizlerde derin travmalar ve büyük acılar yaşattı. Onlarca vatan evladının şehit düştüğü 15 Temmuz gecesini asla unutmayacağız ve bizden sonraki nesillere de anlatarak unutturmayacağız. Yüce Türk Milleti 15 Temmuz'da bu hainleri yok etmişse, bu toprakları vermemek uğruna dimdik durmuşsa, canlarını feda etmişlerse, bu günde bunların saygısını, sevgisini kazanmak ve rahmetle anmak için düzenlenen bu etkinliğe katılmak beni gururlandırdı. Türkiye Cumhuriyeti için Türk milleti için birlik ve beraberliğimizi göstermek adına kano ile bir safari yapacağız. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum." Konuşmalardan sonra grup, kanolarla Ceyhan Nehri üzerinden Yeniköy Köyü'ndeki piknik alanına kadar kano safari yapıp, buradaki köprüde asılı Türk Bayrağı altında fotoğraf çektirdiler.

Görüntü Dökümü

------------------------

Su üzerinde kano ile ilerleyen kişi

Kanoların suya doğru çekilmesi

Kanoların suya bırakılması

Su içerisinde ilerleyen bir kanocu

Kano yapmaya hazırlanılması

Su üzerinde ilerleyen kanoculardan detay görüntüler

Kürek çeken sporcular

Bitiş noktası köprü altından geçen kanocular

Her şey vatan için diye bağırılması

Köprü üzerindeki Türk Bayrağı

Etkinlik sonu toplu görüntü

Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca ile röportaj

Dernek Başkanı Murtaza Çil ile röportaj

SÜRE: 04'16"  BOYUT: 136 MB  

Haber-Kamera: İbrahim EMÜL/OSMANİYE,