Dha Yurt Bülteni-14

1)İPSALA SINIR KAPISI'NDA İŞLEMLER DURDUTRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı'nda fiber optik hatlardaki arıza nedeniyle gece yarısına kadar giriş-çıkış işlemlerinin durdurulduğu açıklandı.

Dha Yurt Bülteni-14
04.12.2016 19:35 | Son Güncelleme: 04.12.2016 19:35

1)İPSALA SINIR KAPISI'NDA İŞLEMLER DURDU

TRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı'nda fiber optik hatlardaki arıza nedeniyle gece yarısına kadar giriş-çıkış işlemlerinin durdurulduğu açıklandı. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı'na giden fiber optik hatlardaki arıza nedeniyle geçici olarak hizmet verilemediği belirtildi. Açıklamada, "İpsala ilçe sınırları içerisinde fiber optik bağlantı hatlarında meydana gelen bir arıza nedeniyle İpsala Gümrük Sahasında işlemler geçici olarak gerçekleştirilemeyecektir. Arızanın bu gece 00.00'a kadar giderileceği tahmin edilmekte olup, arızanın giderilmesine müteakip işlemlere devam edilecektir. İpsala Gümrük Kapımızı kullanacak yolcu ve şoförlerimizin giriş-çıkış işlemleri için diğer gümrük kapılarımızı kullanmaları önemle tavsiye olunurö denildi.

Haber: İPSALA(Edirne),-

=======================================================

2)AMATÖR MAÇTA BAŞINA DARBE ALAN FUTBOLCU HASTANELİK OLDU

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde amatör lig maçında başına darbe alan futbolcu, soyunma odasında fenalaştı. Ambulansla hastaneye götürülen futbolcu tedaviye alındı.

Antalya Süper Amatör 1'inci Grup'ta Yeni Kemer Belediyespor ile Kınıkspor, Kemer İlçe Stadı'nda karşılaştı. 3 kırmızı kartın çıktığı maç 2'nci dakikada Kemer'den Ahmet, 65'inci dakikada ise Kınıkspor'dan Veysel'in penaltıdan attığı gollerle 1-1 tamamlandı.

Karşılaşmanın 70'inci dakikasında ikili mücadele sırasında rakibinin ayağı başına gelen Kınıkspor'un 88 forma numaralı oyuncusu Mehmet Gayir, maç sonu fenalaştı. Soyunma odasında baygınlık geçiren futbolcuya ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı. Daha sonra ambulansla özel bir hastaneye götürülen sporcu tedaviye alındı. Mehmet Gayir'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), -

========================================================

3)'GÖRÜMCE' FİLMİNE ANTALYA GALASI

BKM Film'in yapımını üstlendiği gelin-görümce arasındaki çekişmeli ilişkiyi mizahi dille ele alan 'Görümce' filminin Antalya galası yapıldı.

Özdilekpark'taki Cinetime'da gerçekleşen gala öncesinde alışveriş merkezini dolduranlar, hayranı oldukları sanatçıları heyecanla bekledi. Filmin hem senaristliğini yapan, hem de başrollerden birini canlandıran Gupse Özay ile Buğra Gülsoy ve Eda Ece'yi büyük coşku ile karşılayan Antalyalılar, sevdikleri sanatçılarla sohbet etme imkanı buldu.

Filmin oyuncuları kendilerini karşılayan kalabalık karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Gupse Özay hayranlarına, "Siz Antalyalıların güzel yüzlülüğü beni hep etkilemiştir. Beni hep heyecanlandırmıştır. Bu filmde yeri gelecek gülmekten kırılacaksınız. Yeri gelecek üzüleceksiniz. Sonra sizi üzdüğümüz için bize alınmayın. Mutlaka ama mutlaka bu filmi izleyinö dedi.

Eda Ece ile Buğra Gülsoy, filmi çekerken çok eğlendiklerini söyleyerek, izleyicilerin de eğlenmesi dileğinde bulundu. Hayranları ile özçekim yapan sanatçılar daha sonra sinemaseverlerle birlikte filmi izledi.

Filmin oyuncu kadrosunda Gupse Özay, Buğra Gülsoy, Eda Ece ile birlikte Özlem Tokarslan, İnci Pars, Özlem Öçalmaz, Dilşah Demir, Zeynep Kankonde, Danilo Zanna, Gürkan Akhanlı, Alp Tuğhan, Anıl Tetik ve Fatih Özkan bulunuyor.

Görüntü Dökümü

-------------

-Galaya gelen vatandaşlardan detay görüntüler

-Sanatçıların Özdilek'e gelişleri

-Sanatçıların hayranlarını selamlamaları

-Sanatçıların hayranlarına hitap etmeleri

-Detay görüntüler

Haber-Kamera: Süleyman EKİN/ANTALYA,

=====================================================

4)İDAMI DURDURMAK İÇİN YÜRÜDÜLER

SUUDİ Arabistan'da uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla 7 yıldır idamla yargılanan 44 yaşındaki Yıldıray Töremiş'in Hatay'ın Arsuz İlçesi'nde yaşayan yakınları eylem yaptı.

Töremiş'in Türkiye'ye iade edilmesi için ellerindeki, 'İdamlar durdurulsun Yıldıraylar yaşasın' pankartlarıyla yürüyen yaklaşık 100 kişi, bir çok kişinin Suudi Arabistan'da suçsuz yere idamla yargılandığını savundu. Oğlunun resminin bulunduğu pankartın yanına konulan sandalyeye oturan 75 yaşındaki Semiha Töremiş, Yıldıray'a kavuşmak için yardım istediklerini söyledi. Töremiş'in kardeşi 38 yaşındaki Perihan Töremiş, ağabeyinin suçsuz yere 7 yıldır hapis yattığını savundu. Töremiş şöyle konuştu: "Kardeşim Yıldıray Töremiş ile iki arkadaşı için verilen idam kararı lütfen durdurulsun. Türkiye'ye iadeleri gerçekleştirilsin. Sayın Cumhurbaşkanım, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından sesimize ses olmanızı istiyoruz. Yüzümüzü güldürün. Ağabeyim suçsuzdur ölmesine izin vermeyin. O da her insan gibi bir Türk evladı, Türk vatandaşıdır" dedi. Bir süre yürüyen kalabalık, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Görüntü Dökümü

-------------------------

Konarlı mahallesinde toplanan kalabalık

Kalabalığın elindeki dövizler, Türk bayrakları ve pankart

Pankartın yanına konulan sandalyeye oturan anne Semiga Töremiş

Yürüyüşten görüntü

Çevrede polis

Slogan atılması

Perihan Töremiş'in konuşması

SÜRE: 03'56" BOYUT: 188 MB

Haber-Kamera: Ufuk AKTUĞ/ARSUZ(Hatay),

Kaynak: DHA

title