Bakan Bozdağ'dan Sinan Oğan Hakkında Suç Duyurusu

Bakan Bozdağ'dan Sinan Oğan Hakkında Suç Duyurusu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın Twittter hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan, hafta sonu Yozgat'ta katıldığı toplantıda yaşanan arbedeyle ilgili twitter adresinden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yetkilileri suçlayan açıklamalar yaptı.

BOZDAĞ VE YETKİLİLERİ SUÇLADI

Oğan paylaştığı tweetlerde, "Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı. Saldırıyı Bekir Bozdağ, Vali, Emniyet Müdürü ve Sadir Durmaz ortak planladı. Bu karanlık plan Hollandalı Bekir'in onayı ve maalesef ki taşeronluğa soyunanların desteği ile hayata geçirilmek isteniyor" dedi.

BODAĞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Bu açıklamalar üzerine harekete geçen Adalet Bakanı Bozdağ'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "iftira" suçlamasıyla suç duyurusunda bulunacağı bildirildi.

VALİLİK: AÇIKLAMALARI REDDEDİYORUZ

Yozgat'ta yaşanan olaylar ile ilgili olarak Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada da Sinan Oğan'ın toplantı yapacağı salonun dışında iki grup arasında arbede yaşandığı belirtilirken, "Olay esnasında ne resmi görevliler nede gösteri yapanlarca asla silah kullanılmamıştır. Oğan'ın sosyal medyadan yaptığı suçlamalar asla gerçeği yansıtmamaktadır. Bu suçlamaları iftira olarak görüyor ve tamamıyla reddediyoruz" denilmişti.

Kaynak: DHA