Dgd ve Çiftçi Destek Paraları Geldi
Haberler » Yerel » Haber

Dgd ve Çiftçi Destek Paraları Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Mustafa Bilici, Çiftçilerin Doğrudan Gelir Desteği (Dgd), Yem Bitkileri ve Mazot ve Kimyevi Paralarının 15 Nisan 2007 Tarihinden İtibaren Ödenmeye Başlayacağını Söyledi.

Dgd ve Çiftçi Destek Paraları Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Mustafa Bilici, çiftçilerin Doğrudan Gelir Desteği (DGD), yem bitkileri ve mazot ve kimyevi paralarının 15 Nisan 2007 tarihinden itibaren ödenmeye başlayacağını söyledi.

Başkan Mustafa Bilici, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, tarım ve hayvancılığın canlandırılması için 84 milyon YTL'nin kentte gönderildiğini belirtti. 2006 yılı ödemelerinin hepsinin birden yapılacağını ifade eden Bilici, her çiftçiye alacaklarının yüzde 90'nın ödeneceğini kaydetti. Kalan yüzde 10 gibi miktarında Mayıs 2007 sonlarında verileceğini anlatan Bilici, "Bu desteklerle ilimizdeki tarım ve hayvancılık canlanacaktır. Daha önceleri ayrı ayrı yapılan ödemelerin bu seneki destekleri birlikte ödenecek. Üç desteğin de beraber verilmesi çiftçilerimizin yatırımlarını daha iyi yapmaları ve mahsullerini zamanında almalarında etkin rol oynayacaktır. Böyle bir meblağ çiftçilerimizi büyük oranda rahatlatacağı gibi ildeki tarım ve hayvancılığa da canlılık getirecektir. Kentte dolaşacak olan sıcak para sadece çiftçilerimizi değil tüccar ve esnaflarımıza da yansıyacaktır. Önümüzdeki hafta içerisinde ödenecek olan destekler ilimize hayırlı olsun. Hükümetimiz tarafından gönderilen destek primlerinin tamamı tarım ve hayvancılığın canlandırılması için kullanılacaktır" dedi.

(SER-MET-MEF-Y)