Deyrizor Haberleri

Deyrizor haber, Deyrizor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deyrizor - 06.12.2019
Fransız askerlerinden Suriye'de YPG/PKK'lı teröristlere topçu atışı eğitimi
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Deyrizor ilindeki "Ömer" petrol sahasında konuşlu Fransız topçu birlikleri, dün gece YPG/PKK'lı teröristlere topçu atışı eğitimi verdi.
Deyrizor - 05.12.2019
ABD Suriye'de petrol sahalarına takviye güç göndermeyi sürdürüyor
ABD ordusu, Suriye'nin Haseke ve Deyrizor illerindeki petrol sahalarında bulundurduğu üs ve askeri noktalarına Irak üzerinden askeri ve lojistik takviye göndermeye devam ediyor.
Deyrizor - 03.12.2019
NATO üyeleri için Türkiye'yi anlama kılavuzu
Haritalara akıllıca bakın: Orta Doğu tehlikeli bir yer Batılı aydınlar, Türkiye'nin, mesela, Lichtenstein veya Monaco gibi bir aktörler ile komşu olacak derecede talihli bir ülke olmadığına dair soğuk jeopolitik gerçekliği kavramalılar. Türkiye, İran, Irak ve Suriye'yle sınır komşusu olan bir NATO ülkesi. Ankara, başka hiçbir NATO ülkesinin karşı karşıya olmadığı derecede çetin zorluklarla yaşamak zorunda. 2005 yılında Suriye Arap Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Kore yapımı bir Scud-D balistik füzesini test etti. Test, kitle imha silahları taşıyan harp başlıklarına imkan tanıyacak şekilde havada infilak (air-burst) modunda gerçekleştirildi. Füze parçaları Türk topraklarına düştü. Bir diğer yaşanmış örnekte, İsrail Hava Kuvvetleri 2007 senesinde Suriye'nin Deyrizor'daki gizli nükleer reaktörünü vurdu.
Deyrizor - 02.12.2019
Kızılhaç Suriye'deki tahribata dikkati çekti
Suriye'nin Halep ve Deyrizor illeri ve Şam kırsalında yerle bir olmuş evler, hastaneler, okullar ve zarar görmüş caddelerin, kaçmak zorunda kalan milyonlarca Suriyelinin dönüşü için yeniden inşasına gerek duyulduğu ifade edilen haberde, evler ve arazilerin patlamamış mühimmattan arındırılması gerektiği belirtildi.
Deyrizor - 02.12.2019
YPG/PKK Deyrizor'da sığınmacı kampını ateşe verdi
Terör örgütü YPG/PKK, Deyrizor'da işgal ettiği bir sığınmacı kampını yaktı.
Deyrizor - 27.11.2019
İran, Suriye'de 30 bin konut inşa edecek
İran, Suriye'de iç savaşın şiddetlendiği dönemden bu yana müttefiki Beşşar Esed safında 100 binden fazla milisi savaştırıyor. Bu gruplar halihazırda en yoğun olarak İdlib, Şam, Humus, Deyrizor kırsalı ve özellikle Lübnan sınırında konuşlu bulunuyor.
Deyrizor - 27.11.2019
Destici: "Harekat durduğu yerden tekrar başlamalı"
Ne ABD ne de Rusya'nın terör örgütü PKK/PYD'yi o bölgeden çıkarma konusunda samimi olmadıklarını vurgulayan Destici, "ABD, kuzeyde bizi bunlarla meşgul ederken kendisi güneyde Deyrizor, Ürdün ve Akdeniz hattında kendi projelerini hayata geçirmektedir.
Deyrizor - 25.11.2019
Avrupa, dönmek isteyen IŞİD üyelerine nasıl bakıyor?
IŞİD üyelerinin ülkelerine geri dönebilmesi konusunda Avrupa'nın yaklaşımı ne? euronews bu sorunun cevabını araştırdı.
Deyrizor - 24.11.2019
İran destekli terörist grupların karargah olarak kullandığı okulda patlama: 4 ölü
İran destekli yabancı terörist grupların Deyrizor'a yerleşmelerine giden süreç, Nisan 2016'da rejimin Rusya'nın hava desteğiyle Humus'a bağlı Karyateyn ve Mart 2017'de Tedmur'u (Palmira) düzenlediği operasyonlar sırasında başlamıştı.
Deyrizor - 23.11.2019
ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyondan Deyrizor'a operasyon
ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon tarafından Suriye'nin Deyrizor ilinde dün düzenlenen operasyonda çok sayıda DEAŞ üyesinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Deyrizor - 16.11.2019
3. Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Şiir ve Hikaye Yarışması Ödül Töreni
"Barış gönüllerle, zihinlerle, barışa inanmış milletlerle sağlanır" Dünya nüfusunun yüzde 0,83'ünün toplam zenginliklerin yüzde 50'sine sahipken birçok ülkedeki insanın açlık çektiğine dikkati çeken Kurtulmuş, şunları kaydetti: "Yeryüzünü ayakta tutan ana direk adalettir. Bu 4 temel eksen üzerinde yeni bir anlayışı inşa edebilirsek yeryüzünde barışı sağlayabiliriz. Aksi takdirde 'Dünyanın bütün zenginliklerini ben kullanacağım.' derseniz, dün kolonyalizm döneminde olduğu gibi kaba bir emperyalizm türüyle halkları sömürürsünüz. Bugün yeni emperyalizmin araçlarında olduğu gibi terör örgütleri vasıtasıyla dünyanın zenginliklerinin üstüne çökersiniz. PYD'yi, YPG'yi kullanıp Deyrizor ve Rakka'daki petrol kuyularının üstüne çökersiniz.
Deyrizor - 14.11.2019
Erdoğan, ABD dönüşü uçakta gazetecilerle söyleşi yaptı
Türkiye'nin Suriye'nin petrolünde gözü olmadığını ama onların gözü olduğunu söylediğini anımsatan Erdoğan, "Mefhumu muhalifinden denir ya zaten orayı paylaşanlar paylaşmış. Kamışlı malum, Deyrizor malum.
Deyrizor - 14.11.2019
ABD, Kamışlı'nın kırsal kesiminde yeni üs inşa ediyor
ABD-YPG İŞBİRLİĞİ ABD askerleri, omurgasını terör örgütü YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile birlikte hareket ederken, Suriye petrollerinden elde edilen gelirin de bu örgüte gitmesini sağlıyor. Öte yandan, Suriye'nin Deyrizor şehrinin doğusunda bir üssün daha inşa edilmesinin planlandığı bilgisi paylaşıldı.
Deyrizor - 14.11.2019
Erdoğan-Trump ortak basın toplantısı
Aynı şekilde Suriye toprakları içinde yaşayan 3 milyon insana da düzenli insani yardım gönderdiklerini anlatan Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: "2015 yılındaki G20 Antalya Zirvesi'nde yaptığım güvenli bölge oluşturma çağrısı zamanında hayata geçmediği için 10 binlerce masum hayatını kaybetti. Bu sorunun ilanihaye böyle devam etmesi mümkün değildir. Daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile 4 bin kilometrekarelik alanı terörden arındırmıştık. Sayın Başkan'ın da güvenli bölge ilanı talebine aynen katılıyorum, bunu gerçekleştirmemizin çok çok önemli olduğuna da inanıyorum. Daha önce Fırat Kalkanı dedim, Zeytin Dalı dedim ama 365 bin Suriyeli'nin kendi topraklarına geri dönüşünü sağladık Cerablus'ta." Barış Pınarı Harekatı Barış Pınarı Harekatı'yla güvenli hale getirdikleri şehir ve köylere de geri dönüşlerin başladığına dikkati çeken Erdoğan, "Hazırladığımız ve sayın Trump'la paylaştığımız özellikle plan-projeyi Birleşmiş Milletler ve uluslararası toplumun da desteğiyle hayata geçirebilirsek önümüzdeki dönemde geri dönenlerin sayısı daha da artacaktır. Hedefimiz ilk güvenli bölge Irak sınırından Cerablus'a kadar olan bölgede 20 mil derinliğinde olan bölgeye 1 milyon insan yerleştirilebilir. Rakka, Deyrizor bu bölgeye de 1 milyon yerleştirilmesi halinde bu rakam 2 milyona ulaşmış olur.
Deyrizor - 13.11.2019
Erdoğan ve Trump ABD'li senatörlerle bir araya geldi
Uluslararası bir donörler toplantısıyla Suriye'nin kuzeyinde şu anda 444 kilometre uzunluk ve 32 kilometre, Sayın Başkanın '20 mil' diye ifade ettiği o bölgeyi 'Güvenli Bölge' olarak ifade edebiliriz. Biz planları yaptık, projeleri hazırladık ve burada adımı atarsak 6 ayla 2 yıl arasında burada konutlarıyla her şeyiyle bu güvenli bölgeye 1 milyon mülteciyi yerleştirebiliriz. Bir milyon da Rakka, Deyrizor bu bölgeye yerleştirebiliriz.
Deyrizor - 13.11.2019
Erdoğan: "6 ay ile 2 yıl arasında, Güvenli Bölge'ye 1 milyon mülteciyi yerleştirebiliriz. 1 milyon...
Erdoğan: "6 ay ile 2 yıl arasında, Güvenli Bölge'ye 1 milyon mülteciyi yerleştirebiliriz. 1 milyon da Rakka ve Deyrizor bölgesine yerleştirebiliriz."
Deyrizor - 13.11.2019
Barış Pınarı Harekatı'na bölge halkından destek
Türkiye ile ABD arasında 17 Ekim'de varılan mutabakat gereği, Amerikan ordusunun teröristleri 120 saatte güvenli bölgeden çıkarması gerekiyordu. ABD yönetimi, ekim sonunda Suriye'deki petrol sahalarında askeri varlığını güçlendireceğini duyurduktan sonra, ülkenin doğusundaki Deyrizor ili civarında da askeri tahkimatlarını artırmıştı.
Deyrizor - 09.11.2019
AK Parti'li Cevdet Yılmaz: "Türkiye insani hedeflere yöneliyor"
Yılmaz, Türkiye'nin dünyanın en güvenli ülkelerinden olduğunu, son yıllarda aldığı kritik kararlarla terör unsurlarının saldırısını beklemeden sorunları kaynağında çözme noktasında önemli adımlar attığını belirterek, şöyle konuştu: "Suriye'nin istikrarsızlığı nedeniyle milyonlarca insan yerinden oldu. 3,6 milyondan fazla mülteci Türkiye'ye geldi. Avrupa'da bazı ülkelere birkaç yüz kişi gittiğinde çok ciddi bir kriz yaşanıyor. Ama Türkiye yaklaşık 4 milyona yakın Suriyeliye ev sahipliği yapıyor. Diğer taraftan başka ülkelerden de gelenleri sayarsanız 5 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Bu tarihsel bir görevdir. Millet ve devlet olarak bu imtihanı en güzel şekilde verdiğimize inanıyorum. Tarihe de bu şekilde geçecek. Bizden çok daha zengin olan ülkeler maalesef bu imtihanı veremediler. Tabii bu durumu ilelebet vermek de düşünülemez . Bu sorunları çözmek durumundayız." Suriye'nin geleceği hakkında insani anlamda gerçekçi çözümler ürettiklerini anlatan Yılmaz, "Suriye'de 'petrol bölgesi' diyebileceğimiz alanlar Kamışlı ve Deyrizor denilen bölgelerdir.
Deyrizor - 09.11.2019
Cevdet Yılmaz: Petrol, yabancı güçlerin ve terör örgütlerinin faaliyetini finanse...
Türkiye'nin insani anlamda güvenli bölgeler oluşturmaya çalışırken Suriye ile sınırı olmayan ve Suriye'de bulunan birtakım güçlerin petrol bölgelerine doğru gittiklerinin görüldüğünü belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Suriye'de petrol bölgesi diyebileceğimiz alanlar yukarıda Kamışlı bölgesi, aşağıda da Deyrizor denilen bölge.
Deyrizor - 09.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Türkiye'nin insani anlamda güvenli bölgeler oluşturmaya çalışırken Suriye ile sınırı olmayan ve Suriye'de bulunan birtakım güçlerin petrol bölgelerine doğru gittiklerinin görüldüğünü belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Suriye'de petrol bölgesi diyebileceğimiz alanlar yukarıda Kamışlı bölgesi, aşağıda da Deyrizor denilen bölge.
Deyrizor - 09.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Türkiye'nin insani anlamda güvenli bölgeler oluşturmaya çalışırken Suriye ile sınırı olmayan ve Suriye'de bulunan birtakım güçlerin petrol bölgelerine doğru gittiklerinin görüldüğünü belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Suriye'de petrol bölgesi diyebileceğimiz alanlar yukarıda Kamışlı bölgesi, aşağıda da Deyrizor denilen bölge.
Deyrizor - 08.11.2019
Kocaeli'de yakalanan 4 DEAŞ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Jandarma ekiplerince yürütülen istihbarat çalışmaları neticesinde DEAŞ'la irtibatlı oldukları ve Suriye'nin Deyrizor bölgesinde faaliyette bulundukları iddia edilen Suriye uyruklu 4 şüpheli, İzmit, Gölcük ve Başiskele ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda yakalanmıştı.
Deyrizor - 08.11.2019
DEAŞ'ın sözde eğitim sorumlusu, Kocaeli'de yakalandı
Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmit, Gölcük ve Başiskele ilçelerinde terör örgütü DEAŞ ile bağlantısı olan 4 yabancı uyrukluyu tespit etti. Şüphelilerin adreslerinin belirlenmesi üzerine yapılan eş zamanlı baskınlarda, örgütün sözde eğitim sorumlularından R.H. ile örgüt üyeleri B.E., M.M. ve H.E. gözaltına alındı. Suriye'nin Deyrizor bölgesinde terör örgütü faaliyetleri yürüttükleri öğrenilen yabancı uyruklu 4 kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Deyrizor - 08.11.2019
DEAŞ'ın sözde eğitim sorumlusu, Kocaeli'de yakalandı
Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmit, Gölcük ve Başiskele ilçelerinde terör örgütü DEAŞ ile bağlantısı olan 4 yabancı uyrukluyu tespit etti. Şüphelilerin adreslerinin belirlenmesi üzerine yapılan eş zamanlı baskınlarda, örgütün sözde eğitim sorumlularından R.H. ile örgüt üyeleri B.E., M.M. ve H.E. gözaltına alındı. Suriye'nin Deyrizor bölgesinde terör örgütü faaliyetleri yürüttükleri öğrenilen yabancı uyruklu 4 kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Deyrizor - 08.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-13
Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmit, Gölcük ve Başiskele ilçelerinde terör örgütü DEAŞ ile bağlantısı olan 4 yabancı uyrukluyu tespit etti. Şüphelilerin adreslerinin belirlenmesi üzerine yapılan eş zamanlı baskınlarda, örgütün sözde eğitim sorumlularından R.H. ile örgüt üyeleri B.E., M.M. ve H.E. gözaltına alındı. Suriye'nin Deyrizor bölgesinde terör örgütü faaliyetleri yürüttükleri öğrenilen yabancı uyruklu 4 kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Deyrizor - 07.11.2019
Kocaeli'de DEAŞ operasyonu: 4 gözaltı
İl Jandarma Komutanlığı tarafından, terör örgütü DEAŞ'a yönelik yapılan operasyonlar kapsamında, İzmit, Gölcük ve Başiskele ilçelerinde yabancı uyruklu 4 kişinin, örgütle bağlantısı olduğu tespit edildi. Şüphelilerin adreslerine yapılan eş zamanlı baskınlarda B.E., M.M., H.E., R.H., isimli şüpheliler gözaltına alındı.Şüphelilerin Türkiye'ye gelmeden önce Suriye'nin Deyrizor bölgesinde terör örgütünün faaliyetlerinde yer aldığı belirtildi.
Deyrizor - 07.11.2019
Kocaeli'de terör örgütü DEAŞ operasyonunda 4 şüpheli yakalandı
Alınan bilgiye göre, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbarat çalışmaları neticesinde DEAŞ'la irtibatlı olan ve Suriye'nin Deyrizor bölgesinde faaliyette bulundukları tespit edilen kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.
Deyrizor - 07.11.2019
Kocaeli'de 4 DEAŞ şüphelisi gözaltına alındı
Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kocaeli'de gerçekleştirilen operasyonda 4 DEAŞ şüphelisi yakalandı. Edinilen bilgiye göre Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde DEAŞ terör örgütüyle irtibatlı olan ve Suriye'nin Deyrizor bölgesinde faaliyetlere katıldıkları belirlenen 4 şahsın Kocaeli'de olduğu belirlendi.
Deyrizor - 06.11.2019
ABD/PKK angajmanı ve Suriye'nin doğal kaynakları üzerinde kirli hesaplar
Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda hem kendi ulusal güvenliğini hem de Suriye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden terör unsurlarına karşı harekete geçmesi, nihayetinde ABD'nin bu bölgeden güneye doğru çekilmesini beraberinde getirirken, Rusya ile sınır hattı boyunca 32 km derinliğinde bir güvenli bölge oluşturulması hususunda mutabakata varılması da Suriye sahasında yeni bir gerçekliğe neden oldu. Sahada etkili tüm aktörler yeniden pozisyon alırken, ABD Başkanı Trump'ın çelişkili kararlarına bir yenisini ekleyerek "Suriye'de petrolü koruyacağız" demesi ve Deyrizor'dan Haseke'nin Rumeylan bölgesine kadar uzanan hatta ABD askerlerinin devriye faaliyetine başlayarak bu bölgenin rejimin ve İran'ın kontrolüne girmesini engelleme çabası, gözleri Suriye'nin enerji kaynaklarına çevirmiş oldu.
Deyrizor - 06.11.2019
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması
ABD'nin petrol yataklarının fazla olduğu Deyrizor bölgesine yerleşmeye başladığını gördüklerini kaydeden Destici, buralarda ABD'nin YPG ile açıktan iş birliği yaptığını ifade etti.
Deyrizor - 04.11.2019
ABD Suriye'deki petrol sahalarında devriyelerini sürdürüyor
AA, ABD'nin 26 Ekim'deki haberinde Rümeylan ve Deyrizor'daki Ömer petrol sahalarına personel taşıyıcıların da yer aldığı en az 45 zırhlı araçtan oluşan takviye gücü gönderdiğini duyurmuştu.
Deyrizor - 04.11.2019
Barış Pınarı'nın ortaya çıkardığı gerçekler
- Gerçek 2: Türkiye PKK terör devleti ihtimalini yok etti Türkiye Barış Pınarı harekatının beşinci günü biterken ABD ile 13 maddelik bir mutabakat gerçekleştirdi. Bu mutabakatla güney sınırlarındaki 120 kilometrelik alanı, 30 km derinliğinde terörden temizleyerek sahada Re'sulayn ve Tel Abyad arasında güvenli bir alan oluşturma imkanına kavuştu. 22 Ekim Soçi görüşmelerinde ise Rusya ile 10 maddelik yeni bir mutabakat yapıldı ve bu anlaşmayla Ankara'nın sahadaki kazanımı Moskova tarafından onaylandı. Bu kazanımlar (ve tabii ki Rusya'nın Rejim'den ziyade kendi adına kazanımları) harita üzerine yansıdığında görüldü ki Irak-Akdeniz arasında PYD garnizon terör devletinin kurulma ihtimali ortadan kalkmıştır. Bir zamanlar IKBY lideri Barzani'yi bile sağduyudan yoksun kararlar alacak kadar büyüleyen, parlatılan PYD kuşak devlet projesi ihtimalinin tamamen ortadan kaldırılmasının, sadece 15 günde, Ankara'nın iki mutabakatıyla gerçekleşmesinin, PYD projesine şimdiye kadar doğrudan veya dolaylı destek veren tüm tarafları paniğe sevk ettiği de bir gerçek. ABD özelinde bu grupların halihazırdaki baskılarını Trump'ın başkanlığına karşı yürütülen kampanyaya eklemeleri, seslerinin olduğundan daha gür duyulmasına neden oluyor. Avrupalılar ise konuyu nereye ekleyeceklerini tam kestirebilmiş değiller. Zira "DEAŞ ile mücadele PYD aracılığıyla sürüyordu" deseler, dün Deyrizor'da, bugün Tel Abyad'da PYD'nin DEAŞ militanlarını pazarlık ve şantaj konusu yaptıkları hatırlatılıyor.
Deyrizor - 01.11.2019
ABD, Suriye'deki petrol sahalarında devriyelere başladı
ABD yönetimi, geçen hafta, Suriye'deki petrol sahalarında askeri varlığını güçlendireceğini açıkladıktan sonra ülkenin doğusundaki Deyrizor ili civarına askeri tahkimatlarını artırmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Deyrizor Haber, Deyrizor Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Deyrizor haber sayfamızda Deyrizor haberleri okuyabilir, Deyrizor son dakika haberleri ve güncel Deyrizor gelişmelerini görebilirsiniz. Guardian: Suriyeliler, Erdoğan'ın 'güvenli bölgesi'nin tehlikele
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.07.2021 18:30:26. #1.13#

title