Deyrizor Haberleri

Deyrizor haber, Deyrizor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deyrizor - 17.02.2020
Bursa'da terör örgütü DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisi yakalandı
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Suriye'nin Deyrizor kentine bağlı El-Meyadin ve El-Bukemal bölgelerinde DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisi olarak faaliyet gösteren "Abu Taki Alshamy" kod adlı Y.
Deyrizor - 12.02.2020
Koalisyondan Esed unsurları ile ABD güçleri arasındaki çatışmaya ilişkin açıklama
YPG/PKK'ya desteğini sürdüren ABD güçleri, halihazırda Suriye'de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde toplam 11 üs ve askeri noktada varlık gösteriyor.
Deyrizor - 12.02.2020
Haseke'de ABD askerleri ile Esed güçleri çatıştı, 1 rejim askeri öldü
YPG/PKK'ya desteğini sürdüren ABD güçleri, halihazırda Suriye'de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde toplam 11 üs ve askeri noktada varlık gösteriyor.
Deyrizor - 09.02.2020
İranlı eski diplomat Emir Musevi: "Bazı DEAŞ'lı esirler Suriye ordusuna katıldı"
İranlı eski diplomat Emir Musevi, Suriye'deki çatışmalar sırasında esir alınan bazı DEAŞ mensubu esirlerin, "hatalarını anlayınca" Suriye rejimi güçlerinin saflarına katılarak Deyrizor operasyonunda yer aldıklarını söyledi.
Deyrizor - 05.02.2020
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 500'ü bulduğunu kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Rejimin saldırılarının yoğunlaşması üzerine Rusya ile İdlib'de bir gerginliği azaltma bölgesi oluşturulması konusunda anlaşmaya vardık. Bu çerçevede İdlib'de 12 gözlem noktası kurduk. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; tüm bu süreçleri Amerika ve Rusya ile birlikte en üst düzeyde tesis ettiğimiz temaslarla, vardığımız mutabakatlarla, iş birliğiyle yürüttük. DEAŞ'ın Suriye'deki gücü ve varlığı büyük ölçüde kırılmış olmasına rağmen, Fırat'ın doğusundan Irak sınırına kadar olan güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturma gayretleri hiç durmadı. Amacın DEAŞ ile mücadele değil bir başka terör örgütü eliyle Suriye'yi bölme olduğu açıkça ortadaydı. Aslında dert, petrol kuyularıydı. Kamışlı'daki, Deyrizor'daki petrol kuyularıydı.
Deyrizor - 21.01.2020
DEAŞ'ın sözde emirinin eşinin de bulunduğu 4 kadın yakalandı
Kadınların 2014 yılından bu yana terör örgütü DEAŞ adına Suriye'de faaliyet gösterdikleri, Rakka ve Deyrizor kentlerinde savaştıkları öne sürüldü.
Deyrizor - 17.01.2020
Esed rejimi güçleri, Halep'in batısı ve güneyine saldırıyor
Söz konusu terörist gruplar, geçen hafta Halep, Deyrizor, Hama ve Lazkiye illerinden, Halep ilinin batı ve güney kırsalına yığınak yapmış ve saldırı hazırlıklarını tamamlamıştı.
Deyrizor - 17.01.2020
Esed rejimi güçleri, Halep'in batısı ve güneyine saldırıyor
Söz konusu terörist gruplar, geçen hafta Halep, Deyrizor, Hama ve Lazkiye illerinden, Halep ilinin batı ve güney kırsalına yığınak yapmış ve saldırı hazırlıklarını tamamlamıştı.
Deyrizor - 16.01.2020
BM İnsan Hakları Konseyi: "YPG, çocukları kullanıyor"
Koalisyonun, YPG/PKK'nın kontrolündeki Suriye Demokratik Güçlerini (SDG) DEAŞ'a karşı yürüttüğü operasyonlarda kullanırken, özellikle Rakka ve Deyrizor'un büyük oranda imhasına yol açtığı kaydedildi.
Deyrizor - 13.01.2020
ABD ordusu, Suriye'deki üslerini takviye etti
Irak-Suriye sınırındaki El Velid kapısından dün gece giren 120 tırlık konvoy, Haseke-Deyrizor güzergahında ilerleyerek buralardaki ABD üslerine gitti.
Deyrizor - 13.01.2020
Esed destekçisi İranlı şirketler Suriye'nin yeniden inşasında pay alacak
İran, Suriye'de iç savaşın şiddetlendiği dönemden bu yana müttefiki Beşşar Esed safında 100 binden fazla milisi savaştırıyor. Bu gruplar halihazırda en yoğun olarak İdlib, Şam, Humus, Deyrizor ve özellikle Lübnan sınırında konuşlu bulunuyor.
Deyrizor - 08.01.2020
İran destekli terörist gruplardan İdlib'e saldırı hazırlığı
Bu amaçla Halep, Deyrizor, Hama ve Lazkiye illerindeki cephe hatlarında bulunan İran Devrim Muhafızları ile Kudüs Tugayı, 104.
Deyrizor - 06.01.2020
Suriye'nin Rakka ilinde 27 sivil katledildi
Ülkenin doğusundaki Deyrizor ve orta kesimlerinde yer alan Rakka illerinden, AA'ya bilgi veren farklı yerel kaynaklar, katliamın Rakka'nın güneyinde bulunan Madan ve Sapha ilçelerindeki meralık alanda yaşandığını bildirdi.
Deyrizor - 06.01.2020
YPG/PKK, DEAŞ'lıların kampından yüzlerce kişiyi daha serbest bıraktı
Hol Kampı YPG/PKK, Hol beldesinde Nisan 2017'de kurduğu kampta Deyrizor'da terör örgütü DEAŞ ile çatışmalardan kaçan sivillerin yanı sıra teslim olan bazı DEAŞ'lıları ve ailelerini tutuyor.
Deyrizor - 05.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında soruları yanıtladı (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ile Amerika sözlerinde dursaydı nasıl bir tablo çıkacaktı ortaya?" sorusuna şöyle cevap verdi: "Onlar eğer sözlerinde dursaydılar Resulayn var ya buradan ta Irak sınırına kadar bu bölgeyi temizlemiş olacaktık. Aynı şekilde Telabyad'dan da batıda Rusya'ya kadar sınırı var oraya kadar temizleyecektik. Cerablus tertemiz, orada bir sıkıntı yok ve yine kontrol bizde. 'Onlardan arındırın ve biz buralardan artık tacize uğramayalım.' Çünkü oralardan atışlar yapılıyor. Biz Mümbiç meselesinde de Amerika'dan bunun sözünü almıştık. Mümbiç'i temizleyecek ve oradaki Arap aşiretlere teslim edeceğiz ama başaramadı ve biz de Rusya'yla yaptığımız görüşmeyle şu anda sabırla orayı takip ediyoruz. Cerablus'a mesela şu anda altyapısıyla, üstyapısıyla her türlü desteği veriyoruz. El Bab yine aynı şekilde. Deyrizor, petrol yataklarının olduğu yer.
Deyrizor - 25.12.2019
MSB: Deyrizor'da PKK/YPG'nin zulmünden kaçan Suriyelilere gıda yardımı yapıldı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleriyle Deyrizor'da PKK/YPG'nin baskı ve zulmünden kaçarak Barış Pınarı Bölgesi'ndeki Tel Abyad'a sığınan Suriyeli vatandaşlara gıda yardımı yapıldığını bildirdi.
Deyrizor - 16.12.2019
Dünyada 2019 böyle geçti (1)
12 Şubat Suriye'nin Deyrizor ilinde, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun terör örgütü DEAŞ hedeflerine düzenlediği saldırılarda çoğu çocuk ve kadın 50 sivil öldü.
Deyrizor - 15.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu kararların kıymeti harbiyesi yok. Bu kararlar tamamen siyasidir"
"Maalesef ne Amerika ne de Rusya terör örgütünü buradan çıkartamadılar" Barış Pınarı Harekatı sonrasında ABD ve Rusya ile yapılan anlaşmaya dair konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerçekten Barış Pınarı Harekatı'nda özellikle bizi ilgilendiren yeri Tel Abyad ve Resulayn 120 km'dir. Derinlik 32 km'dir. Bu alanda şuanda kontrolümüz var. Fakat Irak sınırı batı ucuna kadar 444 km'dir. Bütün bu alanda bir kısmın da Rusya ile bir kısımda ABD ile yapılan anlaşmalar var. Bunlar 150 saat 120 saat şeklinde anlaşma yapıldı. Ama maalesef ne Amerika ne de Rusya terör örgütünü buradan çıkartamadılar. Bize verilen söz öyleydi. Çıkartamayınca da bizim iş başa düşüyor yapmamız gerekenler var. Göbeğimiz kendimiz keseceğiz. Bize dediler ki Münbiç'ten 90 günde bütün teröristleri çıkartacağız dediler ve yapamadılar. Oradaki aşiretler bizden yardım istiyorlar. Çok daha tehlikesi Deyrizor petrol kuyuları var.
Deyrizor - 15.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan ATV-A Haber ortak yayınında soruları yanıtladı: (2)
Deyrizor'da petrol kuyuları olduğunu belirten Erdoğan, "Ama bu Deyrizor'un petrol kuyularını, buraları YPG/PYD terör örgütleri buranın petrolünü alıp, çok ilginç bir şey söyleyeceğim size, rejime sattılar.
Deyrizor - 15.12.2019
ABD, Suriye'deki petrol sahalarına takviye güç göndermeyi sürdürüyor
ABD ordusu, Suriye'nin Haseke ve Deyrizor illerinde terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki petrol sahalarında bulunan askeri üs ve noktalarına Irak üzerinden takviye güç gönderdi.
Deyrizor - 14.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
ABD Başkanı Donald Trump'ın "Petrol şirketlerini, petrol kuyularını güvence altına aldık." sözlerini hatırlatan Özkan, "Kimin hakkı? Orada Deyrizor'da Kürtlerin ve Arapların, o coğrafyada yaşayan Türkmenlerin hakkı olan ancak ve ancak onların kullanımına tahsis edilmesi gerekenleri bugün PKK terörüyle, IŞİD terörüyle, DEAŞ terörüyle o coğrafyada ektikleri fitne tohumları üzerinden ele geçirmeye çalışıyorlar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Deyrizor Haber, Deyrizor Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Deyrizor haber sayfamızda Deyrizor haberleri okuyabilir, Deyrizor son dakika haberleri ve güncel Deyrizor gelişmelerini görebilirsiniz. DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisinin eşi ve oğlu Kocaeli'de göz
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 11:20:18. #1.14#

title