Deyrizor Haberleri

Deyrizor haber, Deyrizor son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deyrizor - 19.10.2020
Terör örgütü YPG/PKK, DEAŞ'lıları serbest bırakıyor
Hol Kampı YPG/PKK, Hol beldesinde Nisan 2017'de kurduğu kampta Deyrizor'da terör örgütü DEAŞ üyeleri ile çatışmalardan kaçan sivillerin yanı sıra teslim olan bazı DEAŞ'lılar ve ailelerini tutuyor.
Deyrizor - 18.10.2020
ABD öncülüğündeki koalisyon, Suriye'de İran destekli terörist grupları vurdu
ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde, Beşşar Esed rejimi saflarında yer alan İran destekli yabancı terörist gruplara ait bir askeri araca düzenlediği hava saldırısında 9 terörist öldü.
Deyrizor - 12.10.2020
YPG/PKK, kendisini protesto eden Arapları DEAŞ üyeliği bahanesiyle tutukluyor
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin doğusunda çoğunluğu Araplardan oluşan Deyrizor ili kırsalında kendisine karşı çıkan protestocuları DEAŞ üyesi olma bahanesiyle tutukluyor.
Deyrizor - 23.09.2020
Son dakika haberi... ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye'de 3 binden fazla sivili öldürdü
Rakka'yı 784 ile Halep, 626 ile Deyrizor, 218 ile Haseke, 140 ile İdlib, 133 ile Humus ve 5 sivil kayıp ile Dera takip etti.
Deyrizor - 20.09.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- ABD, desteklediği ÖSO'ya Deyrizor operasyonunda terör örgütü PKK/PYD ile hareket etme teklifi yaptı.
Deyrizor - 04.09.2020
YPG/PKK işgalinin bitmesini isteyen Deyrizorlu Araplar, geri adım atmıyor
Suriye'nin Deyrizor ilinde topraklarının idaresinin, bölgeyi işgal eden terör örgütü YPG/PKK'dan alınarak kendilerine verilmesini isteyen Araplar, taleplerinin yerine getirilmesini takip etmek için bir heyet kurdu.
Deyrizor - 03.09.2020
Suriye'nin doğusundaki Deyrizor'da İran destekli terörist gruplara hava saldırıları
Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde, Beşşar Esed rejimi saflarında yer alan İran destekli yabancı terörist gruplara ait bazı noktalara aidiyeti bilinmeyen savaş uçaklarınca düzenlenen saldırılarda 27 terörist öldü.
Deyrizor - 02.09.2020
Son dakika haberi! Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'de çocukları kaçırmaya devam ediyor
TERÖR ÖRGÜTÜ; AİLELER İKNA OLMAYINCA, ÇOCUKLARI KAÇIRMAYA BAŞLADI Deyrizor ve Haseke kentlerinde binlerce üyesi bulunan aşiretlerin önde gelen isimleri konuyla ilgili olarak DHA'ya açıklamalarda bulundu.
Deyrizor - 01.09.2020
Uzmanlara göre Rusya, YPG'yi yanına çekmek istiyor
Rusya'nın bölgede ABD ile girdiği rekabette iki hamle yaptığına dikkati çeken Acun şunları kaydetti: "Rusya, Deyrizor bölgesindeki askeri varlığını artırmaya başladı.
Deyrizor - 26.08.2020
Son dakika haberleri: Terör örgütü DEAŞ ile Esed rejimi güçleri arasında çatışma
Terör örgütü DEAŞ, Deyrizor ve Humus illerinde sık sık Esed rejimi ve İran destekli yabancı terörist grupları hedef alıyor.
Deyrizor - 25.08.2020
Son dakika haber... İran destekli terörist gruplardan İdlib'de cephe hattına takviye
AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, ellerinde ağır silahlarla dün gece Irak'tan Suriye'ye geçiş yapan, İran'a yakınlığıyla bilinen Haşdi Şabi örgütüne bağlı 250 milis unsur, geceyi Deyrizor kentinde geçirdi.
Deyrizor - 25.08.2020
Son dakika haberleri... Suriye'de teslim olan terörist, Iğdır'a getirildi
Iğdır Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve Iğdır İl Jandarma Komutanlığı'nca PKK/KCK terör örgütü mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, ailesi ve kendisiyle ikna çalışmaları yürütülen bir bölücü terör örgütü mensubunun 18 Ağustos 2020 günü saat 21.00 sıralarında Suriye Kamışlı bölgesi Nusaybin 2'inci Kara Hudut Tabur Komutanlığı sorumluluk bölgesinden güvenli şekilde teslim olması sağlanmıştır. Şahsın Suriye/Deyrizor bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenmiş olup, Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Iğdır iline getirilerek, adli işlemlerine başlanmıştır.
Deyrizor - 25.08.2020
Son dakika haber... İkna edilerek teslim olan terörist Iğdır'a getirildi
Iğdır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve Iğdır İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütü mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, ailesi ve kendisiyle ikna çalışmaları yürütülen bir bölücü terör örgütü mensubunun 18.08.2020 günü saat 21.00 sıralarında Suriye Kamışlı bölgesi Nusaybin 2. Kara Hudut Tabur Komutanlığı sorumluluk bölgesinden güvenli şekilde teslim olması sağlanmıştır. Şahsın Suriye/Deyrizor bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenmiş olup Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Iğdır iline getirilerek adli işlemlerine başlanmıştır.
Deyrizor - 25.08.2020
Son dakika haberleri | Suriye'de Türk askerine teslim olan terörist Iğdır'a getirildi
Suriye'nin Deyrizor bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenen terörist, Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kente getirilerek hakkındaki adli işlemlere başlandı.
Deyrizor - 21.08.2020
Son dakika haber: Bursa'da yakalanan DEAŞ şüphelisi polise yönelik saldırı hedeflemiş
Suriye'deyken terör örgütü bünyesinde aldığı eğitim için bilmediği bir yere götürüldüğünü belirten M.A, şunları söyledi: "Araçlarla tahmini 1 güne yakın yol gittik. Sonra çöl gibi geniş bir alana götürdüler. Ben gözlerimi açtım. Gittiğimiz çöl gibi yerde bulunan dağın altında sığınaklar vardı. Uçakların bizi görmemesi için oralarda kaldık. Ancak neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum. Sığınaklardan dışarı çıkınca uçaklar bizi görmesin diye çobanların giydiği çuval tarzı şeyleri kullanıyorduk. Burada yaklaşık 35 kişi silahlı eğitime başladık." Eğitimden sonra DEAŞ'ın kendilerini ikişer üçer kişi olarak ayırdığını ve oluşturulan her birimin başka bölgelere gönderildiğini aktaran M.A, "Bizi Deyrizor civarında bir havaalanına indirdiler.
Deyrizor - 18.08.2020
Son dakika haberi! Suriye'de Rus tümgeneral patlamada öldü
Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Suriye'nin Deyrizor ilinden dönen Rus konvoyunun geçtiği yolun kenarında el yapımı patlayıcının infilak ettiği belirtildi.
Deyrizor - 16.08.2020
Son dakika gündem: Terör örgütü YPG/PKK'yı protesto eden Deyrizorlu aşiretlere Tel Abyad halkından destek
Son dakika gündem haberine göre TEL Suriye'nin kuzeyindeki Tel Abyad ilçesindeki aşiretler, ülkenin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü YPG/PKK'yı protesto edenlere destek gösterisi düzenledi.
Deyrizor - 13.08.2020
Son dakika haberi | YPG/PKK'nın sivilleri ölüme terk ettiği Hol Kampı'nda son bir haftada 8 çocuk öldü
Hol Kampı YPG/PKK, Hol beldesinde Nisan 2017'de kurduğu kampta, Deyrizor'da terör örgütü DEAŞ ile çatışmalardan kaçan sivillerin yanı sıra teslim olan bazı DEAŞ'lıları ve ailelerini tutuyor.
Deyrizor - 12.08.2020
Son dakika gündem: Sivillerin mallarına göz koyan YPG/PKK tepkiler nedeniyle geri adım attı
Örgütün bu kararını "hırsızlığa kılıf uydurma" olarak değerlendiren bölge halkının tepkileri, Deyrizor'daki örgüt karşıtı protestolar nedeniyle zor günler geçiren YPG/PKK'ya geri adım attırdı.
Deyrizor - 10.08.2020
Terör örgütü YPG/PKK'nın Deyrizor'da kuşattığı bölgelerde gerginlik sürüyor
Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde kuşattığı köy ve beldelerde gerginlik devam ediyor.
Deyrizor - 05.08.2020
Terör örgütü YPG/PKK Deyrizor'da karşıt gösterilerin yaşandığı bölgeleri kuşattı, 2 sivili öldürdü
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor kırsalında geniş çaplı protestoların yaşandığı köy ve beldeleri kuşatarak onlarca kişiyi alıkoydu, 2 kişiyi öldürdü.
Deyrizor - 04.08.2020
Terör örgütü YPG/PKK Deyrizor'da protestoculara ateş açtı: 1 ölü, 3 yaralı
Suriye'nin doğusunda terör örgütü YPG/PKK'nın, işgali altındaki Deyrizor ilinde bölgenin önde gelen Arap kabilesi önderine pazar günü yapılan suikastı protesto eden göstericilere ateş açması sonucu 1 sivil öldü, 3 kişi yaralandı.
Deyrizor - 29.07.2020
İran destekli gruplar İdlib'e 300 terörist gönderdi
Deyrizor iline bağlı Elbukemal ilçesinden gece saatlerinde hareket eden konvoyda, İran destekli gruplara mensup yaklaşık 300 teröristin yanı sıra zırhlı askeri araçlar, 4x4 araçlar, ağır ve hafif silahlar yer aldı.
Deyrizor - 22.07.2020
Terör örgütü YPG/PKK, fidye için alıkoyduğu genci işkenceyle öldürdü
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, YPG/PKK'lı teröristler yaklaşık 10 ay önce Rakka'nın Tabka ilçesinde, Deyrizorlu Azaba Aziz Eş-Şelleş'ı, terörist oluşumlar içinde bulunduğu gerekçesiyle alıkoydu.
Deyrizor - 18.07.2020
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de karşıt sesleri bastırmak için onlarca sivili alıkoydu
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde işgal ettiği bölgelerde örgüt karşıtı seslerin yükseldiği bazı yerleşimlere baskınlar yaparak onlarca sivili alıkoydu.
Deyrizor - 17.07.2020
Sudan'da, Hafter saflarında savaşmaya giden 160 kişi yakalandı
Rusya'nın son olarak Irak sınırındaki Deyrizor ilinde rejime bağlı "Şebbiha" milisleri ile İran destekli yabancı gruplardan Fatimiyyun, Zeynebiyyun ve Kudüs tugayları saflarından çoğu Suriyeli 300 savaşçıyı aylık 1000-1500'er dolar karşılığında Libya'ya gönderdiği bildirilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Deyrizor Haber, Deyrizor Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Deyrizor haber sayfamızda Deyrizor haberleri okuyabilir, Deyrizor son dakika haberleri ve güncel Deyrizor gelişmelerini görebilirsiniz. DEAŞ'ın sözde komutanı Adana'da yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.08.2021 18:25:56. #1.13#

title