Haberler » Ekonomi » Haber

Devrektaş, Yarın Yüzde 40 İndimle Satışa Çıkartılıyor

Zonguldak'ın Devrek İlçesinin Hışıroğlu Mevkisinde Bulunan ve 5 Yıl Önce Üretimini Durduran Devrek Orman Ürünleri Fabrikası (Devrektaş), 15 Mart'ta Satışa Çıkarılıyor.

Devrektaş, Yarın Yüzde 40 İndimle Satışa Çıkartılıyor

Zonguldak'ın Devrek İlçesinin Hışıroğlu mevkisinde bulunan ve 5 yıl önce üretimini durduran Devrek Orman Ürünleri Fabrikası (DEVREKTAŞ), 15 Mart'ta satışa çıkarılıyor.

Devrek'te 1972 yılında kurulan ve 2005'te 2,1 milyon TL zararla üretimini durduran Devrektaş fabrikası gerçekleştirilen ilk acık artırmasın da müşterinin çıkmaması nedeniyle satışı yarına ertelendi. Yarın Devrek Adliyesi İcra Müdürlüğünde satışa çıkartılacak Devrektaş suntalem fabrikasının ilk belirlenen rakamının 25 bin (25 Trilyon) olduğu belirtildi. İlçenin en büyük fabrikalarından biri olan sunta fabrikasının 150'nin üzerinde çalışanı bulunmakta idi Devrek Adliyesi İcra Müdürlüğü'nde satışa çıkarılan ve 25 milyon liraya satışa sunulan fabrikaya talip çıkmaması üzerine yarınki satışta yüzde 40'a varan indirimlerin uygulanacağı belirtildi. Yaklaşık 5 yıldan buyana boş gezen fabrikanın eski çalışanları ise fabrikanın satışını heyecanla beklemekteler. İlçenin en büyük fabrikalarından biri olan Devrektaş'ın tekrardan faaliyete geçmesi durumunda ilçede yaşayan esnaf ve vatandaşların büyük rahatlayacağı kaydedildi.(CİHAN)