Devrekli Çocuklar Huzurevi Sakinlerini Sevindirdi

Devrekli Çocuklar Huzurevi Sakinlerini Sevindirdi

Zonguldak'ın Devrek İlçesindeki Huzurevi Sakinlerini Bayramın İlk Günü Devrekli Çocuklar Yalnız Bırakmadı. Bayramın İlk Gününde Anne Babalarının Ellerini Öptükten Sonra Huzurevine Gelen İlköğretim Öğrencilerinin, Bayram Sevincini Yaşlılarla Paylaşması Duygulu Anların Yaşanmasına Neden Oldu.

Devrekli Çocuklar Huzurevi Sakinlerini Sevindirdi
20.09.2009 19:25 | Son Güncelleme: 20.09.2009 19:25

Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki huzurevi sakinlerini bayramın ilk günü Devrekli çocuklar yalnız bırakmadı. Bayramın ilk gününde anne babalarının ellerini öptükten sonra huzurevine gelen ilköğretim öğrencilerinin, bayram sevincini yaşlılarla paylaşması duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Yaşlıları ziyaret eden İlköğretim 6.sınıf öğrencisi Muhammed Öksüz (11) "Anne, baba ve akrabalarımın ellerini öptükten sonra arkadaşlarımla huzurevine gitmeye karar verdik. Onları dede ve büyük annelerimiz gibi görüyoruz, ellerini öptüğümüzde bizleri çok seviyorlar, gözlerimizin içine bakıp ağlıyorlar." dedi.

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri Sefer Demiroğlu (14) ve Mert Karabudak (14) da huzurevine gelerek yaşlıları sevindirdi. Huzurevi girişinde Müdür Aziz Kalaycı tarafından çikolatalarla karşılanan öğrenciler, odaları tek tek gezerek yaşlıların ellerini öptü.

Geçirdiği kazada sağ bacağını kaybettiğini söyleyen huzurevi sakinlerinden Mehmet Kula (70) ise "Bayramda vatandaşların ziyaretleri bizi çok mutlu ediyor. Onlar buraya gelip ellerimizi öpünce dünyalar bizim oluyor. Üç yıldır hiçbir akrabam ziyaretime gelmedi. Bu beni çok üzüyor çocukluğumda ağlamadım ma şimdi çok ağlıyorum." şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title