Devrek AK Parti İlçe Başkanı Özcan Özmekik Kongreyi Degerlendirdi

Devrek AK Parti İlçe Başkanı Özcan Özmekik Kongreyi Degerlendirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Devrek İlçe Başkanı Özcan Özmekik geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Devrek AK Parti İlçe Başkanı Özcan Özmekik Kongreyi Degerlendirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Devrek İlçe Başkanı Özcan Özmekik geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Zonguldak'ın Devrek İlçesi AK Parti İlçe Başkanı Özcan Özmekik geçtiğimiz günlerde yapılan 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Devrek AK Parti İlçe binasında kongreyle ilgili açıklamalarda bulunan Özmekik, "Cumartesi günü Çınar Otel'de yapılan 4. Olağan Genel Kurul Toplantısını çok büyük bir katılım ile organize ettik. Olağan kongremize eski TBMM Başkanımız Köksal Toptan, Zonguldak Milletvekilimiz Özcan Ulupınar, bölgemizin tüm belediye başkanları, il genel meclis başkanımız, il başkanımız ve tüm partililerimizin katılımı ile geniş çaplı bir kongre düzenledik.

Toplantımıza toplam 325 delegemiz katılmıştı fakat tek liste olduğu için kongremizde oy kullanma oranı biraz düşük olmuştur. Arkadaşlar bu konuda oy kullanmada gerekli hassasiyeti göstermemişlerdir. Bununda nedeni tek liste olmasından kaynaklanmaktadır. Kongremize 325 delegemiz katılmıştır. 325 delegemizden de 107'si oy kullanmıştır. Kongreye katılımın çok yoğun olmasından kaynaklanan bir sorundu. Zaten tek liste olduğu için birçok delegemiz oy kullanmamıştır. Zaten çok fazla oy kullanmanın da bir anlamı yoktu" dedi. Basında çıkan haberlerde 163 kişinin oy kullandığı 120 oyun geçerli sayıldığı yönündeki haberin doğru olmadığını vurgulayan Özmekik, şöyle devam etti;

"Kongrede Devrek'in tamamının kapsayan yeni bir yönetim yaptık. İnşallah bu yeni yönetim önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde çok dinamik Devrek'in tamamını kapsayan güzel çalışmalara, başarılara imza atacaktır. Teşkilatımız kongrede ilk günkü heyecanından hiçbir şey kaybetmemiştir. Yaklaşık 600 davetlimiz vardı toplantımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kongremizde 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerin yönetimi yapılmıştır, önümüzdeki genel seçimlerin yönetimi yapılmıştır. Geçmişte görev alan arkadaşlarımıza öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Bu bir yarıştır, teşkilatta heyecanını yitirenlerin kendi isteği ile yönetim kurulunda yer almak istemeyenler olmuştur. Bu liste ona göre düzenlenmiştir. Son bir aydır güzel bir yönetim yapmak için çok çaba sarf ettiğimize inanıyorum. AK Parti çok büyük bir aile bizim herkese her kesime kapımız daima açıktır. Devrek'te AK Parti on yıldan bu yana çok güzel hizmetler yaptı bu kongrede verilen desteklerle biz bunu daha iyi anladık" dedi.

Düzenlenen kongrede AK Partili Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci'nin maden ocaklarının kapatılması ve Orman Köylüsünün mağduriyeti hakkında konuşmasının art niyet taşımadığını belirten Özmekik, "Başkanımızın yaptığı konuşma aslında basına kapalı olması gereken bir konuşma olması gerekirdi. Ben bu konuşmalarda Mustafa Semerci başkanımın bir art niyet taşımadığını ifade etmek isterim AK Parti'yi hiç kimse parçalayamaz, biz bir bütünüz hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın" dedi. - ZONGULDAK