DEVLET TİYATROLARI HABERLERİ

Devlet Tiyatroları Haberleri

Devlet Tiyatroları haber, Devlet Tiyatroları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Tiyatroları 6.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Kuzey Ege ve Güney Marmara'daki adalara ulaşım durdu Marmara ve Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan poyraz fırtınası nedeniyle Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik adalarına deniz ulaşımı sağlanamıyor.
Devlet Tiyatroları 5.1.2020
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden "misafir sanatçı" açıklaması
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, istihdam edilen misafir sanatçılarla ilgili çıkan haberlerin duyuma dayalı olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Devlet Tiyatroları 5.1.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Devlet Tiyatroları İstanbul Devlet Tiyatrosunda ise bu hafta Normandiya Çıkarması yapılırken hemen yakınında bulunan Arromanches'daki bir at kasabının kızlarını evlendirmeye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki çocuklarını toplayıp düğün yapmaya çalışmasını konu edinen "Kasaplığın El Kitabı" Cevahir Sahneleri Salon 1'de, Ömer F.
Devlet Tiyatroları 2.1.2020
İç Anadolu'da kültür sanat
Sivas, Kırşehir ve Kayseri'de kültür sanat etkinlikleri devam ediyor.
Devlet Tiyatroları 2.1.2020
Bursa'da kültür sanat
Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Keşanlı Ali Destanı" ve "Şair, Şiir, Şuur Mehmet Akif Ersoy" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Devlet Tiyatroları 2.1.2020
Trabzon'da kültür sanat
Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Medyum" ve "Üç Şehzade" oyunlarını tiyatroseverlerin beğenisine sunuyor.
Devlet Tiyatroları 2.1.2020
İzmir'de kültür sanat
Arkas Sanat Merkezi'ndeki "Picasso & Gösteri Sanatı" isimli sergi, 5 Ocak'ta sona erecek.
Devlet Tiyatroları: Karahan ve İbiş ailelerinin acı günüDevlet Tiyatroları 28.12.2019
Devlet Tiyatroları 28.12.2019
Karahan ve İbiş ailelerinin acı günü
Cenazeye, Murat Karahan, Erkan İbiş ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş'in yanı sıra ailesi, yakınları, TBMM Başkanvekili Levent Gök, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, siyasetçiler, sanatçılar ve akademisyenler katıldı.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
(Düzeltme) Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan "sözleşmeli personel" açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Güzel Sanatlar, Devlet Tiyatroları ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüklerimizin sözleşmeli personel yapısına dair maddeler içeren ve bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi sayesinde, çok uzun yıllardır...
Devlet Tiyatroları: Sivas Devlet Tiyatrosu'nda 1919: ŞafakDevlet Tiyatroları 26.12.2019
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan "sözleşmeli personel" açıklaması Açıklaması
Bakan Ersoy, bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 26'ncı maddesi kapsamında "Görev Yapan Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik" hakkında açıklama yaptı.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
Bakan Ersoy: Yevmiye ile görev yapan sanatçılarımız artık sözleşmeli personelimizdir
KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bugün Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, sözleşmeli personel yapısına dair yönetmeliğimiz sayesinde, çok uzun yıllardır devam eden sorunlara çözüm getirdik. Hiçbir statüsü olmadan, yevmiye ile görev yapan sanatçılarımız ve teknik çalışanlarımız, artık Bakanlık olarak bizim sözleşmeli personelimizdir" dedi.  Bakan Ersoy, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, 'Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde, 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 26'ncı Maddesi Kapsamında Görev Yapan Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik' dolayısıyla mesaj yayımladı.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
Bakan Ersoy: "Yevmiye ile görev yapan sanatçılarımız ve teknik çalışanlarımız artık bizim...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Güzel Sanatlar, Devlet Tiyatroları ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüklerimizin sözleşmeli personel yapısına dair yönetmeliğimiz sayesinde çok uzun yıllardır devam eden sorunlara çözüm getirdik.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
Bursa'da kültür sanat
Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Bir İnce Sızı Nisan 1915" ve "Kapılar" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
Trabzon'da kültür sanat
Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "İnsan Sesi" ve "Üç Şehzade" adlı oyunları tiyatroseverlerin beğenisine sunuyor.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
SDT, "1919: Şafak" oyununu sahneleyecek
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), "1919: Şafak" adlı oyunu sanatseverlerle buluşturacak.
Devlet Tiyatroları 26.12.2019
İzmir'de kültür sanat
İzmir, 2020 yılını konserlerle karşılamaya hazırlanıyor.
Devlet Tiyatroları 25.12.2019
Bakan Ersoy "Lüküs Hayat" müzikalini serebral palsili çocuklarla izledi
Ersoy, Cüneyt Gökçer Sahnesi'ndeki müzikali izledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Cemal Reşit Rey'in ölümsüz eserini Ankara Devlet Tiyatroları oyuncularının çok iyi bir performansla sunduğunu belirtti.
Devlet Tiyatroları 25.12.2019
"Hanımefendi'nin Ziyareti" oyununun prömiyeri yapıldı
"Devlet Tiyatrolarının 55 yılında ben varım" Can Gürzap, her yeni oyunun kendisi için heyecan ve aşk olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "Benim zannediyorum sahnedeki 55.
Devlet Tiyatroları 25.12.2019
"Lüküs Hayat" başkentte engelliler için sahnelenecek
Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı "Lüküs Hayat", Devlet Tiyatroları (DT) ve Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) iş birliğiyle engelli sanatseverlerle buluşacak.
Devlet Tiyatroları 25.12.2019
Adana Devlet Tiyatrosu sanatçısı Gediktaş "En iyi kadın oyuncu ödülü" aldı
İstanbul Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde yapılan törende, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt'a "Cimri" oyunundaki başarısıyla "En iyi erkek oyuncu", Adana Devlet Tiyatrosu sanatçısı Sevinç Gediktaş'a "Yolcular" oyunundaki performansıyla "En iyi kadın oyuncu" ödülleri verildi.
Devlet Tiyatroları 23.12.2019
Oyuncu Can Gürzap: "Biz yaptığımız işe hep aşkla sarıldık"
"Biz yaptığımız işe hep aşkla sarıldık" Oyuncuların çok severek çalıştığına vurgu yapan sanatçı, şu bilgileri verdi: "Teknik ekibimiz ve ben de bu mutluluğa dahil olduk. Benim için ayrı bir önemi var, ben 10 yıldır Devlet Tiyatrolarında oynamıyorum çünkü emekliyim.
Devlet Tiyatroları 22.12.2019
İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak
Devlet Tiyatroları İstanbul Devlet Tiyatrosu, Karden Kasaplar'ın yazdığı "Bir Peri Masalı Radyum Kızları"nı Üsküdar Tekel Sahnesi'nde, Gökçe Kurt Elitez'in derleyip yönettiği "Bir Nefes Dede Korkut"u Mecidiyeköy Stüdyo Sahne'de, Normandiya Çıkarması yapılırken, hemen yakınında bulunan Arromanches'daki bir at kasabının kızlarını evlendirmeye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki çocuklarını toplayıp düğün yapmaya çalışmasını konu edinen "Kasaplığın El Kitabı"nı Cevahir Sahneleri Salon 1'de, ilk kez sahnelenecek "Hanımefendinin Ziyareti" ise Mecidiyeköy Büyük Sahne'de 24-29 Aralık'ta sanatseverlerle buluşturacak.
Devlet Tiyatroları: DOB Genel Müdürü Karahan dünyaevine girdiDevlet Tiyatroları 21.12.2019
Devlet Tiyatroları: 'Kayseri milli mücadeledir'Devlet Tiyatroları 21.12.2019
Devlet Tiyatroları 21.12.2019
DDT "Bebeğim" oyununu Mardin'de sahnelendi
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DDT), "Bebeğim" oyununu Mardin'de sergiledi.
Devlet Tiyatroları 20.12.2019
Van Devlet Tiyatrosu seyirci sayısını artırıyor
Her yıl binlerce turisti ağırlayan, sosyal ve kültürel etkinliklerle de adından adından söz ettiren Van'da tiyatroya ilgi arttı.
Şu an buradasınız: Devlet Tiyatroları Haberleri | Devlet Tiyatroları Haber - Haberler - Sayfa 7 - Devlet Tiyatroları haberleri, son dakika devlet tiyatroları haber ve gelişmeleri burada. Tiyatro oyunu için akıl hastanesinde eğitim aldılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.8.2020 00:27:51. #1.14#
title