Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı

Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı

Türkiye'nin, Mart ayından itibaren içinden geçtiği pandemi döneminde, sahnelerde olamayan İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu durumun eksikliğini biraz olsun azaltmak için, seyircilerine sosyal medya yolu ile ulaştı.

Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı
03.06.2020 09:30 | Son Güncelleme: 03.06.2020 09:33

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çalışması kapsamındaki instagram uygulaması"Sanat Cepte" hesabındanyayınlara katılan İDOB Sanatçılarından ; Sanat YönetmeniveBas Suat Arıkan, Tenor Hakan Aysev, Soprano Burcu Soysev, arp sanatçısı Pınar Sivritepe, Orkestra Şefi Serdar Yalçın ve keman sanatçısı Seda Subaşı Yalçın, Tenor Hüseyin Likos ve Mezzosoprano Deniz Likos, canlı performanslar ile sanatseverler ile buluştular.

İDOB, sosyal medya hesabı (instagram)yolu ile isePandemi döneminde, seyricilerineyeni deneyimler yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor.Solistler Soprano Hande Soner Ürben , BaritonMurat Güney ve İDOB Orkestrası Konzermeister'i Oleksandr Samoylenko; canlı yayınlanan"Ev Konserleri" ile ,seyircilere ulaştı. Konserlerin devamında Tenor Caner Akın ve Soprano Hale Soner'in konserleri izlenebilecek.

Çağrı Köktekin ile canlı yayınlanan"Ahde Vefa Sohbetleri"ise emekli opera sanatçısı Remziye Alper ile başladı, devamında ise seyirciler ,İDOB'a hizmet vermiş , emektar sanatçıların sohbetlerini izleyebilecekler.

Bale Sanatçıları İlke Kodal , Ebru Cansız ve Modern Dans Sanatçıları Mert Öztekin, Huri Murphy yinecanlı dersler ile yayında olmaya devam ediyorlar.

Ayrıca hergün,şimdiye kadar İDOB'unrepertuvarında yer bulmuşopera, bale ve modern dans eserine ait arşiv dökümanları, sanatseverlerin geçmişe yolculuğuna eşlik ediyor.

1 Haziran 2017 yılında , İDOB'un, resmi instagram hesabı "@operabaleistanbul"ile başlayan yolculuğu, 3. yaşını doldururken, zamanla daha büyük bir aile olmanın da mutluluğunu yaşıyor. İDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Suat Arıkan bu vesile ile , yayınladığı mesajında;İDOB sosyal medya ekibi; Engin Yavuz, Defne Arıkan, Murat Dürüm, Deniz Özbek, Burhan Yücel ve Gürdeniz Bursalı'ya tebrik ve teşekkürlerini iletti …

Kaynak: Bültenler

Şu an buradasınız: Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 00:08:25. #1.14#
title