Devlet Opera ve Balesi, 2008 Yılına Muhteşem Bir Konserle Merhaba Dedi

Devlet Opera ve Balesi, 2008 Yılına Muhteşem Bir Konserle Merhaba Dedi

Devlet Opera ve Balesi, 2008 Yılına Yeni Yıl Gala Konseri ile Merhaba Dedi.

Devlet Opera ve Balesi, 2008 Yılına Muhteşem Bir Konserle Merhaba Dedi

Devlet Opera ve Balesi, 2008 yılına Yeni Yıl Gala Konseri ile merhaba dedi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen konsere Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, çok sayıda büyükelçi ve davetli katıldı. Geceye katılan davetlileri Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eşi Gülten, kızı Pınar ve oğlu İnanç ile kapıda karşıladı. Davetlilerle tek tek ilgilenen Bakan Günay, onlarla bir süre de sohbet etti.

Orkestranın şefliğini İtalyan Kültür Merkezi'nin desteğiyle Türkiye'ye gelen İtalyan Şef Giorgio Croci yaptı. Konserde izleyicilere yabancı operalardan sevilen aryalar, coşkulu parçalar ve türkülerden oluşan bir repertuvar sunuldu. Konserin ilk bölümünde ünlü aryalar seslendirilirken, ikinci bölümünde opera sanatçılarının seslendirdiği türküler izleyicelerden büyük alkış aldı. Gecede Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a opera sanatçılarının bir de süprizi oldu. Bakan Günay'ın Ordulu olması sebebiyle

bir de Ordu türküsü seslendirildi. Konser sonunda çalınan hareketli parçalar da seyircilerden büyük alkış aldı. Davetlileri selamlamak için sahneye çıkan opera sanatçıları, uzun süre ayakta alkışlandı. Davetlileri selamladıktan sonra sahneden inen sanatçılar, izleyicelerden gelen yoğuk istek üzerine bir arya daha seslendirdiler.

Konser sonrasında bir açıklama yapan Bakan Günay, güzel ve keyifli bir gece yaşadıklarını söyledi. Günay, opera sanatçılarının kendisine yaptığı jesti de çok beğendiğini dile getirdi.

(DUY-OK-Y)

Kaynak: İHA