Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri

Devlet Güvenlik Mahkemesi haber, Devlet Güvenlik Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Güvenlik Mahkemesi - 25.09.2013
Ürdün'de Gazetecilerin Tutuklanmasına Protesto
Ürdün Gazeteciler Sendikası tutuklu 2 gazetecinin Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde (DGM) yargılanmalarının kabul edilemez olduğunu belirterek, gazetecilerin tutukluluklarının geçen Salı gününden beri devam etmesini protesto amacıyla gösteri düzenledi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 25.09.2013
Demirel'e Suikast Girişiminde Bulunan Eczacı Öldü
Bu olayın ardından gözaltına alınan Gümrükçüoğlu, avukatlarının talebi üzerine Adli Tıp Kurumu'na sevkedilmiş, 3 haftalık kontrolden sonra 'Paranoid Sendrom' teşhisi konulmuştu. O tarihte İstanbul 1 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi' Gümrükçüoğlu'nu, cezai ehliyetinin bulunmadığına karar vererek 1 yıl gözetimde tutulmak kaydıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne göndermişti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 18.08.2013
El Kaide Liderinin Kardeşi Zevahiri Tutuklandı
Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcılığı, Zevahiri hakkında 15 günlük ihtiyati tutuklama kararı çıkardı
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 31.07.2013
PKK'lı Hükümlü: Devlet Bana Yardım Yataklık Yapıyor
Yakalandıktan sonra 1995 yılında dönemin Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve cezasını Gümüşhane E Tipi Cezaevi'nde çeken Haci Aslan, 9 yıl hüküm giyen ve aynı koğuşta kalan Mehmet Sait Uğurlu'ya 16 Ağustos 2012 günü 5 not kağıdı verdi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 07.07.2013
Ürdün
Devlet Güvenlik Mahkemesi, Ebu Katade hakkında 15 günlük ihtiyati tutuklama kararı çıkardı
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 24.06.2013
Haftanın Tarihine Bakış
1999- Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İmralı Adası'nda yargılanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, TCK'nın 125.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 30.05.2013
17 Kasım Terör Örgütü Davası
Sanıklar hakkında, Ankara 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce (DGM) yapılan yargılamanın 2004'te durdurulduğunu, daha sonra eksikliklerin giderilmesiyle 2008'de tekrar başladığını ifade eden Özgür, Ankara 2 Nolu DGM'nin dosyasının akıbetinin araştırılmasını talep etti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 21.05.2013
Hisarcıklıoğlu: Herkes Süreçle İlgili Üzerine Düşeni Yapmak Zorunda
Lale Mansur, 20 yıldır barış için her şeye imza attığını, 11 yılla Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandığını belirterek bu heyette yer almakla, yine barış için çalışacağı bir özgürlük alanını eline geçirdiğini söyledi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 08.04.2013
Akil Adamlar Polemiği
Yüksel, terörün aslında 2002'de bitirilme noktasına geldiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye o dönem atması gereken adımları atsaydı, bugün bu süreci yaşamazdık. Kürt sorununun çözümü için raporu biz daha 1989'larda vermiştik. Ancak, bu nedenle yöneticilerimiz dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 26.03.2013
Kılıçdaroğlu: Beş Kişi Dışında Kimsenin Yapılanlardan Haberi Yok
"LİDER SULTASINA SON VERELİM, NEVRUZ'U BAYRAM İLAN EDELİM" Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi: "Hükümete sesleniyorum. Siz demokrasi konusunda samimi misiniz? Barış konusunda, insan hakları konusunda samimi misiniz? Samimi iseniz benim önerilerim olacak. 1, özel yetkili mahkemeleri kaldıralım. Sıkı Yönetim Mahkemesi, Devlet Güvenlik Mahkemesi, bunları bırakın.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 06.03.2013
Pınar Selek'in 15 Yıllık Dava Süreci
Selek, 19 Temmuz 1998'de tutuklanarak cezaevine konulurken, hakkındaki ilk dava, 28 Temmuz 1998'de, kaldırılan İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) savcılığınca açıldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 03.03.2013
Başbakan Yardımcısı Atalay Açıklaması
Faili meçhul cinayetlerin bazılarının Müslümanların üzerine atıldığını belirten Atalay, şöyle konuştu: "Hepsinin suçu bazen Müslümanların üzerine falan atılmıştır. Dini kesimlerin. Ama hiç bulunamamıştır. Bizim dönemimizde faili meçhul yoktur. Bir tane vardır 2002 yılı aralık ayında Hablemitoğlu cinayetidir. Biz iktidar olduktan yaklaşık bir ay sonradır. Onun dışında dönemimizde faili meçhul cinayet yoktur. Peşinden aynı süreç içinde Devlet Güvenlik Mahkemeleri'ni kaldırdık. Devlet Güvenlik Mahkemeleri diye bir mahkeme vardı. En azından Genel Başkanımız sebebiyle hatırlarsınız. Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi, bir şiir okudu diye Genel Başkanımızı o zaman belediye başkanıydı, belediye başkanlığı görevinden alındı ve hapis cezası verildi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.02.2013
28 Şubat'ın Çocuk Mahkumu: Fotoğrafçıdan Bile İşkence Gördüm (Özel)
'ÇOCUK YAŞTA YETİŞKİNLERİN CEZAEVİNDE KALDIM' 28 Şubat'ın brifingli yargı kararları çerçevesinde İzmir Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından idam cezasına çarptırıldığını söyleyen Köse, "İdam cezasına çarptırılınca cezaevi süreci başladı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 14.02.2013
Çete Operasyonunda 30 Kişi Gözaltına Alındı
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Mehmet Şirin Aksoy'un elebaşı olduğu "Şirinler" olarak bilinen ve çek senet tahsilatı, şiddet ve cebir kullanarak haraç toplama, bazı ihalelere fesat karıştırma gibi iddialarla bilinen suç örgütüne yönelik operasyon yaptı. Polis, 14 yıl önce çete elebaşı Mehmet Şirin Aksoy ile birlikte kardeşi Ali Aksoy, aralarında emekli komiser, binbaşı ve emekli astsubayın da bulunduğu 16 kişiyi gözaltına almıştı. Çete suçlarına bakmakla görevli Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanan çete üyelerinden 6'sı "cinayet, çek senet tahsilatı, gasp ve ihaleye fesat karıştırma" suçlarından çeşitli cezalara çarptırılmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 01.02.2013
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Girişindeki Patlama
Açıklamada, Şanlı'nın 7 Haziran 1997'de İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki hücre evinde silah ve mühimmatlarla yakalandığı belirtilerek, şöyle denildi: "Şanlı, 11 Haziran 1997 günü çıkarıldığı İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin kararıyla tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 18.01.2013
Katil Yok Enkaz Var
Uğur Mumcu'nun ağabeyi avukat Ceyhan Mumcu, İHA'ya yaptığı açıklamada, 24 Ocak 1993 gününden bu yana aracın, Emniyet Müdürlüğü'nde 'Umut Davası'nın en önemli kanıtı olarak muhafaza edildiğini söyledi. Aracın, 'Umut Davası'nın vazgeçilmez bir delili olduğundan dolayı emniyette bekletildiğini kaydeden Mumcu, aracın hemen iade edilmeyeceğini ve verilen kararın kesinleşmesi gerektiğini ifade etti. Karar metnini henüz görmediğini anlatan Ceyhan Mumcu, konuyla ilgili bir açıklama yapılması gerektiğini dile getirdi. Karar kesinleştikten sonra aracın Güldal Mumcu, Özgür ve Özge Mumcu'ya teslim edilmesi gerektiğini kaydeden Ceyhan Mumcu, "Bu araç emniyetteyken 10 yıl sonra bu araca yüklüce bir vergi cezası geldi. Vergi Dairesi'ne gittim, parayı yatırdım. Basında eleştiri konusu oldu, onun üzerine Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcılığı vergiden düşülmesi konusunda sert bir yazı yazdı Maliye Bakanlığı'na" dedi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 09.12.2012
Olasılık Mahkumları
"YARGILAMA 12 YIL SÜRÜYOR" Yapılan haksızlıkları anlatan ve bu haksızlıkların devam ettiğini ifade eden Aldemir, süreci şu şekilde anlattı: "Bu hukuksuz muameleler yapıldıktan sonra, adliye safhasına geçildi. Mahkemede 400 yakın insanımız salıverildi. Geriye kalan kişilere yargısız infaz yapılmaya devam edildi. Kalan kişilerin yargılanması 12 yıldır devam ediyor. Yapılan bu operasyona isim koymak için Malatyalılar Grubu, Değişim Dergisi Grubu, Haftaya Bakış ve Şafak Grubu gibi onlarca isim uyduruldu. Bu operasyonun ısmarla olduğu buradan da açıkça ortaya çıkıyor. Tutuklu bulunan kişiler hakkında Malatya 2 nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi 2002 yılında beraat kararı verdi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.12.2012
CHP'li Tanrıkulu'dan AİHM Sorusu
Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı'na İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "29 Kasım 2001 tarihinde aylık siyaset dergisi Devrimci Mücadele Birliği'nin ofisinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi polis memurları tarafından İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin çıkardığı arama emriyle arama yapılmıştır.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 27.11.2012
1876'dan Bu Yana 40 Milletvekiline 'Dokunuldu'
SUSURLUK SANIKLARI AĞAR VE BUCAK Susurluk kazasından sonra başlayan çete iddiaları çerçevesinde DYP milletvekilleri Mehmet Ağar ve Sedat Bucak'ın dokunulmazlıkları kaldırıldı. İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin TBMM'ye gönderdiği fezleke sonucu her iki milletvekilinin de dokunulmazlıkları fiilen kaldırıldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 21.11.2012
12 Eylül Davası(2/son)evren: Yargılama Yetkiniz Bulunmamakta
12 Eylül davasının görüldüğü davada savunmasını yapan dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren, "Beni ve silah arkadaşlarımı, 12 Eylül ve sonrasındaki tasarruflarından dolayı, yetkisini 1982 Anayasası'ndan alan yargının suç isnat etme ve"...
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 21.11.2012
Kadınlardan Zincirli Protesto
Samsun'un İlkadım ilçesinde bir grup kadın, Bölge İdare Mahkemesi önünde kendilerini bahçe demirlerine zincirleyerek kadına yönelik şiddeti protesto etti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 21.11.2012
Dayak Atan Öğretmene Para Cezası
Konya'da coğrafya öğretmeni Ali K., öğrencisini dövdüğü iddiasıyla 1500 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 20.11.2012
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Mızrak artık çuvala sığmıyor."
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 12.11.2012
Filistin'in BM'de 'Üye Olmayan Gözlemci Devlet' Talebi
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki, ABD Devlet Başkanı Barak Obama'nın Filistinli mevkidaşı Mahmut Abbas'a, "üye olmayan gözlemci devlet" talebi ile BM'ye başvurmaması için yeni yaptırımlar uyguladığını belirtti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 12.11.2012
Yeni Yargıtay Başkanvekili Belli Oldu
Bayburt'ta 1951'de dünyaya gelen İlhan, 1980'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Trabzon hakim adayı olarak mesleğe başlayan İlhan, sırasıyla Konya, Bozova, Doğubeyazıt Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Müfettişliği, Adalet Bakanlığı Tetkik Hakimliği, Antalya Başsavcıvekilliği, Çanakkale, Pendik Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcılığı ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri | Devlet Güvenlik Mahkemesi Haber - Haberler - Sayfa 8 - Devlet Güvenlik Mahkemesi haberleri, son dakika devlet güvenlik mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Yazdığı Mektupla Örgütü Öven Hükümlüye 13 Yıl Hapis.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 11:27:59. #1.15#

title