Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri

Devlet Güvenlik Mahkemesi haber, Devlet Güvenlik Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.07.2015
Ürdün'de "Hamas Mensupları" Davası
Ürdün'de "Hamas mensupları" ismiyle bilinen davada yargılanan 12 kişi hakkında bir yıldan 15 yıla kadar hapis cezaları, dört kişi hakkında ise beraat kararı verildi.  AA muhabirine konuşan sanık avukatlarından Abdulkadir el-Hatip, Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin dört kişiye gıyaben 15 yıl, sekizine ise bir yıldan 5 yıla kadar hapis cezaları verildiğini söyledi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 13.07.2015
ABD'li Öğretmeni Öldüren Bae'li İdam Edildi
Başkent Abu Dabi'deki Federal Yüksek Devlet Güvenlik Mahkemesi, iki hafta önce kamuoyunda cinayetin işlendiği alışveriş merkezinin adıyla bilinen "Reem Island" isimli davada, altı çocuk annesi Haşimi'yi (30), ABD'li 3 çocuk annesi Ryan'ı bıçakla cinayetten suçlu bularak idama mahkum etmişti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 03.07.2015
Avukatsız İfade Alınması Adil Yargılanmanın İhlali Sayıldı
Sanıklar, İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Savcısına verdikleri ifade de ise avukatla görüşme ve müdafi yardımından yararlanma girişimlerinin engellendiğini, bu nedenle önceki ifadelerini kabul etmediklerini ifade etti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 29.06.2015
Haftanın Tarihine Bakış
1999- Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İmralı Adası'nda yargılanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, TCK'nın 125.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.06.2015
Ünüvar: "13 Yılda Yüz Yıllık Hizmet Yaptık"
''YENİ BİR ANAYASAYA VE BAŞKANLIK SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR.'' AK Parti'nin 13 yıl boyunca çok önemli işler yaptığını, daha da önemli işler yapacağını kaydeden Ünüvar, şöyle devam etti: "AK Parti 13 yıl boyunca demokratik haklarda kararlı ve cesur davrandı. Bugün olağanüstü hal yok, Devlet Güvenlik Mahkemesi yok, faili meçhul cinayetler yok, Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru var, başörtüsü yasağı yok, Kürtçe konuşma yasağı yok.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 11.05.2015
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması
"Ben 12 Eylül darbesini alkışlayanlardan değilim, bu darbeden şahsen de ülkem adına da zarar gördüğümüzü bilenlerdenim. Siyasi yasaklı oldum, gözaltında kaldım, 1985 yılında refah gecesinde yaptığım bir konuşma sebebiyle bizzat yukarıdakilerin verdiği talimatla İzmir Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandım" diyen Arınç, şöyle devam etti:   "4 yıl 2 ay ağır hapis cezası aldım.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 11.05.2015
Başbakan Yardımcısı Arınç: "Ben 12 Eylül Darbesini Alkışlayanlardan Değilim"
1980 döneminde siyasi yasaklı olduğunun hatırlatılması üzerine Arınç, şunları dedi: "12 Eylül 1980'de darbe yaparak parlamentoyu kapatan, partileri yasaklı kılan, bazı siyasi parti yöneticilerini yargılatan ve pek çok hadiselerin içinde bulunduğumuz kişi hakkında şahsen söylenecek sözler farklıdır. Hükümetin üyesi olarak, hükümet adına söz söylemem gerekirse şu ana kadar yapılan açıklamaların dışında bir söz söylemem mümkün değil. Ama şahsen bu konuda ne düşünüyorsunuz derseniz, ölüm büyük şeydir. Ben 12 Eylül 1980 darbesi olduğunda Milli Selamet Partisi Manisa İl Başkanıydım. Aramalar yapıldı. İlk çocuğumuz 3-5 günlükken kapımızın önüne asker polis karışık bir ekibin geldiğini, bize siyasi yasaklı olduğumuzu bildiren bir kağıt imzaladığımızı ve yasaklar sebebiyle 7 sene hiçbir siyasi faaliyette bulunmadığımızı, seçme ve seçilme hakkımızın bulunmadığını biliyorum." "BEN 12 EYLÜL DARBESİNİ ALKIŞLAYANLARDAN DEĞİLİM" Arınç, "Ben 12 Eylül darbesini alkışlayanlardan değilim. Bu darbeden şahsen de, ülkem adına da zarar gördüğümüzü bilenlerdenim. Siyasi yasaklı oldum. Üçüncüsü gözaltında kaldım. Dördüncüsü 1985 yılında Refah gecesinde yaptığım bir konuşma sebebiyle bizzat yukarıdakilerin verdiği talimatla Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandım, 4 yıl 2 ay hapis cezası aldım.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.04.2015
Yetkisiz Mahkemeden Tahliye Kararı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan şüpheliler hakkında verilen ve İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğince "yok hükmünde" sayılan tahliye kararlarına ilişkin, "Biz, sulh mahkemelerini geldiğimiz gün kaldıracağız. Özel yetkili mahkeme neyse o. Devlet güvenlik mahkemesi neyse, onun beteri sulh mahkemeleri. Bir hakimle her şeyin kararını verebiliyorsunuz" dedi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 13.04.2015
Haftanın Tarihine Bakış
14 Nisan  1865- ABD Başkanı Abraham Lincoln bir suikastçı tarafından öldürüldü.         1900- Paris Uluslararası Fuarı açıldı. Fuarda Osmanlı Pavyonu da yer aldı.         1912- Bir Alman şirketine 1910'da ısmarlanan Galata Köprüsü hizmete girdi. Köprüden geçiş 1930'a kadar paralı olarak sağlandı. 'Müruriye' denilen geçiş parasını, önlükler giyen tahsildarlar topluyordu.        1928- Eski Ticaret Bakanı Ali Cenani Bey, bakanlık bütçesinin kullanılmasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle dokunulmazlığı kaldırılarak Yüce Divan'a verildi.        1931- İspanya'da Kral XIII. Alfonso tahttan çekildi ve cumhuriyet ilan edildi.         1947- Güreşçi Yaşar Doğu Avrupa Şampiyonu oldu, Türkiye Milli Takımı Avrupa üçüncülüğünü kazandı.        1987- Türkiye, Avrupa Ekonomik Topluluğu'na tam üyelik için resmen başvurdu. Türkiye'nin AET'ye tam üyelik başvurusu Devlet Bakanı Ali Bozer tarafından Belçika Dışişleri Bakanı ve AET Dönem Başkanı Leo Tindemans'a verildi.       1992- Başbakan Turgut Özal'a silahlı saldırıda bulunan ve 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Kartal Demirağ, şartlı tahliyeden yararlanarak serbest kaldı.        1994- ABD jetleri, Irak'ın kuzeyinde, üç Türk subayının da bulunduğu iki helikopteri "yanlışlıkla" düşürdü.         1994- Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın grup konuşması hakkında Devlet Güvenlik Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet ve Yargıtay başsavcılıkları üç ayrı soruşturma açtı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 01.04.2015
KPSS Mağduru "Hayallerini" Çalanlardan Şikayetçi
"Okula asker girdi ve 'başörtülüler dışarı çıkın' dedi. Sınıfta iki kişiydik, başörtülü olarak. Eğitim hayatımıza peruk takarak devam ettik" ifadelerini kullanan Albeni, o dönem yaşadıklarını şöyle anlattı: "Okuduğumuz bölümde irticai faaliyet yapıyor diye birçok arkadaş Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde (DGM) yargılandı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 10.03.2015
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
  -"Bir daha inşallah TBMM ve Türk yargısı bu tür hatıralarla anılmayacak"   Davutoğlu, 10 Mart'ın iki acı hatırası olduğunu belirterek, 10 Mart 1972'de TBMM'nin Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam kararını onadığını, 10 Mart 2000'de de Diyarbakır 1 numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin kapatılan Refah Partisi Genel Başkanı merhum Necmettin Erbakan'ı bir yıl hapse mahkum ettiğini hatırlatttı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.02.2015
Sonunda Karacaoğlan Gibi Oldu"
Evi birkaç kez jandarma baskınına uğradı. Folklor denemeleri, roman taslakları baskınlarda kayboldu.  Yaşar Kemal, hakkındaki bir ifade nedeniyle gözaltına alınıp tutuklandı. O günü, "Adana'da Kadirlili bir çocuk komünist propagandası yaparken yakalanmış... Çocuğu çok dövmüşler, o da bildiği adların hepsiyle bir olmuş Çukurova'da Komünist Partisi kurmuş, ben de o kurucular arasındayım. Bir sabah candarmalar geldi, şangur şungur kelepçeler taktılar" diye aktardı.  Cezaevinde kendisine, "Senin ailen bana çok yardım etti, hayatımı kurtardı desem doğru olur ama bu hapishanede tek düşmanın benim. Benden kork. Katillikten, hırsızlıktan, ırza geçmekten düşseydin başım üstünde yerin vardı" diyen eşkıya Hilmi'nin bıçaklı saldırısına maruz kaldı.  Bir öyküsünü okuyan ve anlatımına hayran kalan mahkeme başkanının "Buralarda durmayın. Sizi öldürürler, yazık olur" şeklindeki sözleri üzerine önce Ankara'ya, oradan da İstanbul'a gitti.   İlk olarak 1951-63 arasında Cumhuriyet gazetesinde fıkra ve röportaj yazarı olarak çalışan Kemal, burada "Yaşar Kemal" ismini kullandı.  Bu arada 1952'de ilk öykü kitabı "Sarı Sıcak"ı, 1955'te ise bugüne dek 40'tan fazla dile çevrilen romanı "İnce Memed"i yayımladı. 1962'de girdiği Türkiye İşçi Partisi'nde genel yönetim kurulu üyeliği ve merkez yürütme kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yazıları ve siyasi etkinlikleri dolayısıyla birçok kez kovuşturmaya uğradı. 1967'de haftalık siyasi dergi Ant'ın kurucuları arasında yer aldı. 1973'te Türkiye Yazarlar Sendikası'nın kuruluşuna katıldı ve 1974-75 arasında ilk genel başkanlığını üstlendi. 1988'de kurulan PEN Yazarlar Derneği'nin de ilk başkanı oldu. 1995'te Der Spiegel'deki bir yazısı nedeniyle İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandı, aklandı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 25.02.2015
Ürdün'de İhvan Yetkilisinin Hapse Mahkum Edilmesi
Said, Ürdün'deki İhvan'ın siyasi kanadı İslami Çalışma Cephesi Partisinin başkent Amman'da "Zeki Beni Erşid ve Ürdün'deki Düşünce Suçlularına Özgürlük" sloganıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, üst kadrolardan oluşan bir grubun teşkilattan ihracına değinerek, "Ruhsat almak üzere başvuruda bulunan aceleci kardeşlerimize, bunun doğru yol olmadığını söylemek isterim. Teşkilatınızın meşruiyeti sabittir" dedi.  Yaşananlara rağmen hatalardan vazgeçmenin mümkün ve İhvan'ın "yüce gönüllü teşkilat" olduğunu dile getiren Said, "İhvan'ın herhangi bir izne ihtiyacı yok. İhvan, İslam'ın mesajını taşıması hasebiyle bakidir" diye konuştu.   Yardımcısı Beni Erşid'e verilen hapis cezasına ilişkin, Devlet Güvenlik Mahkemesi'ni söz konusu kararı feshetmeye ve "asılsız suçlamalara" son vermeye çağıran Said, "Erşid'in bugün aramızda olması gerekirdi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 15.02.2015
Ürdün'den İhvan'a İkinci Hapis Kararı
Ürdün Devlet Mahkemesi, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan-ı Müslimin) Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid'e 1,5 yıl hapis cezası verdi. Ülkede daha önce de Rabia işareti yapan İhvan üyesi bir vatandaş, 6 ay hapis cezası almıştı. Başkent Amman'da görülen duruşmada hakim, casusluk kapsamında "Yabancı devletlerle olan ilişkileri" gerekçe göstererek Erşid'e, 1,5 yıl hapis cezası verdiğini açıkladı. İhvan'ın Ürdün'deki yöneticilerinden olan Zeki Beni Erşid, Kasım 2014'te, "Kişisel nedenlerden" dolayı tutuklandığı ileri sürülmüştü. İhvan Şura Meclisi toplantısından sonra Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi kararıyla gözaltına alınan Erşid, İhvan'ı terör listesine alan Birleşik Arap Emirlikleri'ni eleştirerek, "Kardeş ülke ile ilişkilere zarar vermekle" suçlanmasıyla beraber olayın kişisel değil siyasi olduğu belirtilmişti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 15.02.2015
Ürdün'de İhvan Yetkilisinin Yargılanması
Devlet Güvenlik Mahkemesi, Ürdün Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid'i 1 buçuk yıl hapis cezasına çarptırdı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 12.02.2015
Hizbullah Davasından Hükümlü Fikri Boylu'dan Yeniden Yargılanma Talebi
Fikri Boylu'nun avukatı Rahmi Kurt tarafından Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere nöbetçi İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne talep dilekçesi sunuldu. Dilekçede Fikri Boylu'nun, birlikte yargılandığı 3 sanıkla birlikte, 1995 yılında gerçekleşen yaklaşık 40 eylemden ötürü dönemin Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından 29 Aralık 1995 tarihinde tutuklandığı belirtildi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 23.01.2015
Ürdün'deki İhvan Mensuplarının Gözaltına Alınması
AA muhabirine konuşan İhvan'ın siyasi kanadı İslami Çalışma Cephesi Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ebu es-Sukker, gözaltına alınanların özgür olduğunu belirterek, "Bu şahıslar, Ürdün'ü satmadı ya da yolsuzluk yapıp da hala hapishane dışında olanların işlediği suçlara benzer suçlar işlemedi" dedi.  "Ürdün'ün genel siyasetinin daha fazla teşkilat ve hareket üyesini gözaltına almak olduğu gözüküyor" diyen Sukker, amaçları yolsuzlukla mücadele ve reform olan bu şahısların serbest bırakılmasını istedi.  - Fransız Charlie Hebdo dergisi protesto edildi Gösteride ayrıca Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun "Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürler" yayınlamasını protesto eden sloganlar atıldı.  İhvan'ın eski gözlemcisi Salim el-Fellahat, Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürler karşısında sergilenen "ikili" tutumu şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade ederek, "Söz konusu karikatürlerin yayınlanması, özgürlük ve ifade özgürlüğü olarak tanımlanırken, sosyal medya aracılığıyla görüşlerini beyan eden Ürdünlü aktivistler ise gözaltına alınıyor" diye konuştu.  Yaşananların, ülkede özgürlüğün olmaması ve yerel kararların dış güçlere bağımlı olarak alınmasının neticesi olduğunu savunan Fellahat, "İhvan mensuplarını da kapsayan gözaltılar, dışarıya 'Ürdün yönetiminin Arap Baharı'nın ülkeden geçmesine izin vermeyeceği, böylece diğerleri için bir tehlike oluşturmayacağı' mesajını veriyor" ifadelerini kullandı.  Ürdün'de Kasım ayından bu yana aralarında Ürdün İhvanı Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid'in de olduğu 22 İhvan mensubu gözaltına alındı. Erşid, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yazdığı yorumda İhvan'ı terör listesine alan BAE'yi eleştirmesi üzerine, Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi kararınca "iki dost ülke ilişkilerine zarar vermekle" suçlanarak gözaltına alınmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.01.2015
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında Yeni Yerleşim Düzeni
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığındaki "Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu", daha önce Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM), Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 250.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 16.01.2015
Gazeteci Sedef Kabaş'ın 5 Yıla Kadar Hapsi İstendi
BAŞSAVCI SALİHOĞLU'NUN DİLEKÇESİNE DE YER VERİLDİ Savcı Yiğit tarafından hazırlanan 3 sayfalık iddianamede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu müşteki, Sedef Kabaş ise şüpheli olarak yer aldı. İddanamede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun dilekçesine de yer verildi. Başsavcı Hadi Salihoğlu'nun şikayet dilekçesinde, 1996-2003 yılları arasında İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde görevli olduğunu, görevi dolayısıyla terör örgütlerinin ölüm listesine alındığı, 2003 yılında bombalı saldırıya uğrayarak yaralandığını ifade etti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 25.12.2014
İzmir Kent Koleji İstihdam ve Tasarıma Hizmet Verecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, İZKA desteğiyle hayata geçireceği, yenilikçi bir yaklaşımla hem mesleki eğitim hem de tasarım ve ürün geliştirme çalışmaları alanında hizmet verecek İzmir Kent Koleji projesi için protokol imzalandı.  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından lise mezunlarına sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda mesleki eğitim vermek amacıyla yaklaşık 3 yıl önce kurduğu İzmir Kent Koleji, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından sağlanacak maddi destekle yeni binasında daha geniş kapsamlı olarak hizmet verecek.  Halkapınar semtinde bulunan ve daha önce İzmir Devlet Güvenlik Mahkemesi ve TEDAŞ binası olarak da hizmet veren tarihi un fabrikasının restorasyonu sonrası burada hizmet vermeye başlayacak olan İzmir Kent Koleji'ne sağlanacak İZKA desteği için protokol, Ord.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 18.12.2014
Ürdün'de İhvan Yetkilisinin Yargılanması
Devlet Güvenlik Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılan İhvan'ın Genel Sekreter Yardımcısı Erşid, askeri mahkemeyi protesto ettiğini ifade ederek, sivil mahkemede yargılanmayı istedi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 17.12.2014
Yargılandığı Şarkıları Şimdi Barış ve Kardeşlik İçin Söylüyor
Söylediği Kürtçe şarkılar nedeniyle 1990'lı yıllarda hakkında çok sayıda dava açılan ve Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanan ses sanatçısı Ali Aktaş, atılan demokratik adımlar ve çözüm süreci ile artık şarkılarını barış ve kardeşlik için seslendiriyor TRT'de koro şefi, programcı ve sunucu olarak.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 29.11.2014
Ürdün İhvanı'ndan "Gözaltılara" Tepki
Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), ülkedeki gözaltı operasyonlarının siyasi amaç taşıdığını ve İslami eğilimli grupları zayıflatmayı hedeflediğini savundu.  Ürdün'deki İhvan'ın siyasi kanadı İslami Çalışma Cephesi'nden yapılan açıklamada, "Teşkilatın lider kadrosuna yönelik gözaltı operasyonları siyasi ve toplumun İslami eğilimli kesimini zayıflatmayı hedef alıyor" denildi.    Gözaltıların, gerekçesiz bir şekilde yapıldığı vurgulanan açıklamada, Ürdün İhvanı Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid'in Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) aleyhindeki söylemleri sebebiyle gözaltına alınmasına ve BAE'nin İhvan'ı terör örgütleri listesine almasına da değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:    "BAE'nin, özellikle Mescid-i Aksa'ya ve kutsal değerlerimize yönelik ihlaller başta olma üzere İslam dünyasında olup bitenlere karşı sessiz kalırken, İhvan'ı terör listesine alması dünya genelinde milyonlarca insanı da zan altında bırakması anlamına geliyor." Birleşik Arap Emirlikleri'nin yayımladığı terör listesinin bölgede kötü sonuçlar doğuracağı vurgulanan açıklamada, Ürdün hükümeti, "müttefiklerini mantık çerçevesinde hareket konusunda uyarmaya" çağrılarak, söz konusu girişimlerin şiddet ve aşırılık tohumları ekmekten başka bir işe yaramayacağı belirtildi.  Açıklamada ayrıca, başta Beni Erşid olmak üzere, tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması, "siyasi tutuklama" dosyasının kapatılması ve "terörle mücadele kanununun iptali" talep edildi.  Ürdün İhvanı Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yazdığı yorumda İhvan'ı terör listesine alan BAE'yi eleştirmesi üzerine, Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi kararınca "iki dost ülke ilişkilerine zarar vermekle" suçlanarak gözaltına alınmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 29.11.2014
Bae'nin İhvan'ı "Terör Örgütleri Listesine" Alması
Zeyud, bu kararı, "dünya genelinde binlerce Müslümanı zan altında bırakan büyük suç" olarak nitelendirdi.  Ürdün İhvanı Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yazdığı yorumda İhvan'ı terör listesine alan BAE'yi eleştirmesi üzerine, Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi kararınca "iki dost ülke ilişkilerine zarar vermekle" suçlanarak gözaltına alınmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.11.2014
Ürdün'deki İhvan Yetkilisinin Gözaltına Alınması
 Erşid, önceki gün İhvan Şura Meclisi toplantısından sonra Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi kararıyla gözaltına alınmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.11.2014
Koğuş Arkadaşı 'Yaprak'ı Ben Öldürdüm' Dedi Veli Küçük Şüpheli Oldu
Mehmet Ali Yaprak, 25 Kasım 2000’de İstanbul’da ele geçirilen 300 bin ‘Captagon’ hapının sahibi olduğu gerekçesiyle İstanbul 6 No’lu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından da 7.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri | Devlet Güvenlik Mahkemesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Devlet Güvenlik Mahkemesi haberleri, son dakika devlet güvenlik mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Cumhuriyet Caddesi, Trafiğe Kapatılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 15:28:45. #1.15#

title