Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri

Devlet Güvenlik Mahkemesi haber, Devlet Güvenlik Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Güvenlik Mahkemesi - 27.06.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1999- Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İmralı Adası'nda yargılanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, TCK'nın 125.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.06.2016
Sabancı Suikastı Davası
Davanın geçmişi Levent'teki Sabancı Center'de 9 Ocak 1996'daki suikasta ilişkin dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Başsavcılığınca 28 Mart 1997'de hazırlanan 19 sayfalık iddianamede 11 sanığın ismi yer almıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.06.2016
Sabancı Suikastı Faili Yine Savunma Yapmadı
SÜREÇ Yunanistan'dan eylem yapmak için geldikleri iddia edilen ve 2 Şubat 2016 tarihinde Türkiye'de yakalanan DHKP-C'li İsmail Akkol, Aydın'dan İstanbul'a sevk edilerek adliyeye çıkartılmıştı. İsmail Akkol hakkında, kapatılan İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi(DGM) savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, o tarihte yürürlükte olan 765 sayılı TCK'nın 146/1 maddesinde düzenlenen "Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etme" suçundan idam cezası istenmişti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 19.06.2016
Ürdün'de Iraklı Sanığa 15 Yıl Hapis Cezası
Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin "terör eylemi gerçekleştirmek için patlayıcı madde sakladığı" gerekçesiyle Irak asıllı Norveç vatandaşı Halid Kazım er-Rabii hakkında 15 yıl ağır iş cezası verdiği bildirildi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 08.05.2016
Salih Mirzabeyoğlu Hakkıdaki Beraat Kararının Gerekçesi Açıklandı...
DAVANIN GEÇMİŞİ Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi, 2 Nisan 2001'de verdiği kararla Salih İzzet Erdiş'i "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçundan idam cezasına çarptırmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.04.2016
Mardin Kızıltepe Davasının Görülmesine Devam Edildi
Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklardan Eşref Hatipoğlu'nun helikopterden atıp öldürdüğünün iddia edildiği Memduh Demir ve Şehmus Kaban ile ilgili bilgi istedi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Memduh Demir ve Şehmus Kaban'ın ölümü ile ilgili daha önce yapmış olduğu soruşturma ve Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin vermiş olduğu takipsizlik kararına itiraz ve daha sonra yapılan herhangi bir işlem bulunup bulunmadığının sorulmasına karar verdi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 11.04.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1994- Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan hakkında, grup konuşmasındaki ifadeleri nedeniyle Devlet Güvenlik Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet ve Yargıtay başsavcılıkları üç ayrı soruşturma açtı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 06.04.2016
İsmail Akkol, 20 Yıl Sonra Hakim Karşısında
Davanın geçmişi Levent'teki Sabancı Center'de 9 Ocak 1996'da meydana gelen suikasta ilişkin dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 28 Mart 1997'de hazırlanan 19 sayfalık iddianamede 11 sanığın ismi yer aldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 06.04.2016
Sivas Olayları Davasına Yarın Devam Edilecek
37 kişinin hayatını kaybettiği Sivas olaylarına ilişkin ana davada, Ankara 1 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce hapis cezasına çarptırıldıktan sonra haklarında tahliye kararı verilen ve bu kararın Yargıtayca bozulmasının ardından, bulunamadıkları için dosyaları ayrılan üç firari sanıkla ilgili duruşma yarın Ankara 1.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 13.03.2016
Mısır Adalet Bakanı Zind, Görevden Alındı
Avukat Abdusselam tarafından sunulan dava dilekçesinde şu ifadelere yer verilmişti: "Zind, gazetecilerin hapsedilmesi ile ilgili bir soruya şöyle cevap vermiştir, 'Peygamber bile olsa bana karşı hata yaparsa onu sorgularım' bu sözleri kameraların önünde ve milyonlarca insana hitap ederek söylemiştir. Bu ifadeleri ile bütün kırmızı çizgileri aşmış, akide ve semavi dinleri dahi hiçe saymıştır." Avukat Abdusselam'ın suç duyurusunda, Adalet Bakanı Zind'in Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde sorgulanması ve acilen ceza mahkemesinde yargılanmasını talep ettiği bildirilmişti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 13.03.2016
Mısır Adalet Bakanına Hazreti Muhammed'e Hakaretten Suç Duyurusu
Avukat Abdusselam'ın dava dilekçesinde, Adalet Bakanı Zind'in Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde sorgulanması ve acilen ceza mahkemesinde yargılanmasını talep ettiği bildirildi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 02.03.2016
Salih Mirzabeyoğlu'na Beraat
DAVANIN GEÇMİŞİ Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi, 2 Nisan 2001'de verdiği kararla Salih İzzet Erdiş'i "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçundan idam cezasına çarptırmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 02.03.2016
Salih Mirzabeyoğlu, Yeniden Yargılandığı Davada Beraat Etti
Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Erdiş ve Ustaosmanoğlu  hakkında İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından verilen önceki kararın ortadan kaldırılmasına hükmetti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 02.03.2016
İbda-C Lideri Beraat Etti
Terör örgütü İBDA-C'nin lideri olmak suçundan hükümlüyken yeniden yargılanmasına karar verilen ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş, kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı iddiasıyla beraat etti. Savcı, mütalaasında, Mirzabeyloğlu'nun daha önce aldığı cezanın onanmasını istedi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Mirzabeyoğlu katılmazken, avukatlar mahkemede hazır bulundu. Esas hakkındaki mütalaasına açıklayan savcı, hükümlüler hakkında yerel mahkemenin ‘Anayasal düzeni zorla değiştirmek amacıyla terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçundan daha önce mahkumiyet verdiği, bunun da Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nce onandığını hatırlattı. Yeniden yargılama sonucunda önceki Yargıtay incelemesinden geçerek kesinleşecek hükmü yok edecek nitelikte yeni delillerin sunulmadığını belirten savcı, daha önce verilmiş olan hükmün onaylanmasını istedi. Savcı mütalaasından sonra tek tek bütün avukatların esas hakkındaki beyanları alındı. Kararını açıklayan mahkeme, hükümlü sanık Mirzabeyoğlu hakkında isnat edilen ‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı tamamını veya bir kısmını tağyir veya tebdil veya ilgaya ve Anayasa ile teşekkül etmiş olan Türkiye Büyük Millet Meclisini iskata veya vazifesini yapmaktan Men’e Cebren Teşebbüs etmek’ suçunun ortadan kaldırılmasına karar verdi. Bu suçun her türlü işlendiğine dair her türlü kuşkudan uzak, hukuka uygun kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini öne süren mahkeme, Mirzabeyoğlu’nun beraatine hükmetti. Dosyanın diğer sanığı Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında ise mahkeme, ‘Terör örgütüne üye olmak’ suçunun ortadan kaldırılmasına hükmederek, bu suçtan beraatine karar verdi. Mahkeme, kararında, Mirzabeyoğlu ve Ustaosmanoğlu’nun tutuklu ve hükümlü kaldıkları süreyi dikkate alarak tazminat davası açabileceklerini belirtti. GEÇMİŞ Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi, 2 Nisan 2001'de Mirzabeyoğlu'nu "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçundan idam cezasına çarptırmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 07.02.2016
Savcı Akkaş'ın Avukatından Orakoğlu'na Yalanlama: O Dönem Savcı Bile Değildi
25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu yöneten Savcı Muammer Akkaş’ın avukatı Lütfü Alacaoğlu müvekkili hakkında yapılan haberlere ilişkin açıklama yaptı. A Haber’de Canan Barlas’ın sunduğu ‘Gündem’ programında müvekkili Savcı Akkaş’a iftira atıldığını söyleyen Avukat Alacaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden iddialara cevap verdi. Emekli polis Bülent Orakoğlu’nun asılsız ithamlarla müvekkilini Sabancı suikastini karartmakla suçladığını söyleyen Avukat Alacaoğlu, Akkaş’ın o dönem savcı dahi olmadığına dikkat çekti. Avukat Alacaoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Canan Barlas’ın sunucusu olduğu programda müvekkiline algı amaçlı iftira atıldığını savundu. Alacaoğlu, programa konuk olan eski polis Bülent Orakoğlu’nu Savcı Akkaş ile ilgili, “25 Aralık’ı yöneten Savcı Muammer Akkaş’ın Sabancı suikasti soruşturmasının ilk savcısı. Soruşturma 2010 yılına kadar bunda kalıyor. Ne olduğu belli değil.” gibi asılsız ithamlarda bulunduğunu ifade etti. Müvekkili Akkaş’ın iddia edildiği gibi Sabancı suikastının ilk savcısı olmadığını 2011 yılına kadar Adalet Bakanlığı’nda müfettiş olarak görev yaptığını ve Sabancı suikasti ile ilgili soruşturma yönetmediğini belirtti. Avukat Alacaoğlu, “Bu iddialar, müvekkilim hakkında maksatlı algı oluşturmaya yönelik bilgi kirliliği oluşturmak suretiyle birtakım iftiralarda bulunmaktadır.” dedi. CİNAYET 1996’DA OLDU AKKAŞ 1999 YILINDA GÖREVE BAŞLADI Avukat Alacaoğlu Sabancı suikastinin 9 Ocak 1996’da yaşandığını hatırlattı, müvekkili Akkaş’ın ise 1999 yılında mesleğe başladığını açıkladı. Sabancı suikastine ilişkin dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcılığı tarafından soruşturma açıldığını ve yargılamanın İstanbul 9.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.02.2016
Sabancı Suikasti Faili Akkol 20 Yıl Sonra Hakim Karşısına Çıktı
İdam talebiyle yargılanıyordu Suikaste ilişkin dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 28 Mart 1997'de hazırlanan 19 sayfalık iddianamede, 11 sanığın ismi yer alıyor.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.02.2016
Sabancı Suikastinin Faili Akkol'un Tutuklanması
Dönemin İstanbul 4 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) ile özel yetkili İstanbul 9.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.02.2016
Sabancı Suikastinin Faili Akkol'un Tutuklanması
Mahkeme heyeti başkanı Nazım Durmaz'ın kapatılan mahkemeler İstanbul 4 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) ile özel yetkili İstanbul 9.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.02.2016
Terör Örgütü Dhkp/c Üyesi Fadik Adıyaman Tutuklandı
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Adıyaman, dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi ve özel yetkili İstanbul 12.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.02.2016
Sabancı Suikastinin Faili Akkol Tutuklandı
Mahkeme, Akkol hakkında, kapatılan İstanbul 4 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi ile özel yetkili İstanbul 9.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 07.01.2016
Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısına Çıktı
DAVANIN GEÇMİŞİ Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM), 1999 yılında İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu'nu "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçundan, idam cezasına çarptırmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 07.01.2016
Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı Dava
Mirzabeyoğlu'nun duruşmalara gelme zorunluluğunu da kaldıran heyet, duruşmayı 17 Şubat'a erteledi.    Süreç Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi, 2 Nisan 2001'de verdiği kararla Mirzabeyoğlu'nu "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçundan idam cezasına çarptırmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 07.01.2016
Mirzabeyoğlu Yeniden Hakim Karşısında
GEÇMİŞ Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi, 2 Nisan 2001'de Mirzabeyoğlu'nu "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçundan idam cezasına çarptırmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.01.2016
Sokağa Çıkma Yasağının Hukuki Temeli Yok, Olduğunu İddia Eden Eblehtir"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, sokağa çıkma yasağının hiçbir hukuki temelinin olmadığını, gösterilen hukuki temelin tamamen dayanaktan yoksun olduğunu açıkladı. Mahalli İdareler Yasası ile sokağa çıkma yasağı ilan edilemeyeceğini, iç güvenlik yasasında da bu yetkinin olmadığını belirten Tanrıkulu, “Bu yetkinin olduğunu iddia edenler eblehtir, hukuk nosyonundan yoksundur. İki kanunda sokağa çıkma yasağı vardır, biri olağanüstü haldir, birisi sıkı yönetimdir. Dolayısıyla dayanağı olmayan bir yetki ile Türkiye’nin 17 ilçesinde 56 kez 300 günü aşkın bir süre sokağa çıkma yasağı uygulanmıştır ve devam ediyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, bu gerekçelerde Türkiye’yi mahkum edecek.” diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Sokağa çıkma yasağının 16 Ağustos’tan bugüne kadar 143 sivilin yaşamını yitirdiğini belirten Tanrıkulu, “Sadece 1 Ocak’tan bugüne kadar 8 sivil öldürüldü. Toplam 16 Ağustos’tan bugüne kadar 151 sivil yaşamını yitirmiş durumda.” dedi. Çocuk, kadın, genç ve bunlarla ilgili bir soruşturma, otopsi işlemleri ve sorumlularının kimler olduğu konusunda cumhuriyet savcılıkları ve adalet bakanlığından yapılan bir açıklama olmadığını kaydeden Tanrıkulu, “Bu konuda müthiş bir cezasızlık politikası devam ediyor. 16 Ağustos’tan bugüne kadar 193 güvenlik görevlisi polis, polis özel harekat, asker, jandarma şehit edildi. İnsan Hakları Vakfı’nın kayıtlarına göre. Bunun dışında ölen kaç insan var gerçek sayı ne kadardır binler midir, yüzler midir? O konuda hiçbir açıklayıcı bilgi yok. 3 bin sayısı ifade ediliyor. Başka ifade edilen sayılar var. bu sayıları şunu ifade etmek için söylüyorum. Bu çok vahim bir insan hakları tablosudur. Bu tablo sadece terörle mücadele kapsamında izah edilemeyecek rakamlardır. Bu rakamları 90’lı yıllarla karşılaştırmak istemiyorum. Çünkü 90’lı yıllarda böyle bir tablo böyle ağır bir tablo yoktu gerçekten. Evet faili meçhul cinayetler vardı şimdi olduğu gibi bu dönem içerisinde 20 faili meçhul cinayet var sivil ölümlerin içindeki sayılardan biri de 20 faili meçhul cinayetin olduğu.” diye konuştu. Avukatların Cizre, Silopi ve Diyarbakır’dan yerel makamlara başvurular yaptığını anlatan Tanrıkulu, şöyle konuştu: “Anayasa Mahkemesi'ne kadar giden başvurular var. Ama o başvurulardan biliyoruz ki, yargı iflas etmiş durumda gerçekten. Hiçbir ama hiçbir yol açıcı bir şey yok. O nedenle başvurular Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşınmış durumda. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne 3 değerli hukukçu arkadaşım Oya Aydın, Reşet Giresun ve Erhan Şenses başvuru yaptılar. Geçici tedbir istemli başvuru. Bu tedbir istemi geçtiğimiz hafta basına yansıdı. Başvuru dilekçesi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne ulaşır ulaşmaz anında başvuruyu işleme aldı ve Türkiye’ye önemli 3 soru sordu. Evet bu soruları Türk yargısı da, Türkiye’deki yargıçlar da hükümete sorabilirlerdi, mesele burada. Ama hiçbir savcılık, hiçbir mahkeme, anayasa mahkemesi dahil olmak üzere bu soruları soramadı. Yargının bu kadar etkisiz olduğu bu kadar güvensiz olduğu başka bir dönemi de bunu 30 yıldır hukuk ortamında olan bir hukukçu olarak söylüyorum Türkiye yaşamamıştı sıkı yönetim dönemleri dahil devlet güvenlik mahkemesi olağanüstü hal dönemleri dahil olmak üzere.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.01.2016
Ürdün'de İhvan Yetkilisi Serbest Bırakıldı
Ürdün'de Kasım 2014'te aralarında Ürdün İhvanı Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid'in de olduğu 22 İhvan mensubu gözaltına alınmıştı. Beni Erşid, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yazdığı yorumda İhvan'ı terör listesine alan Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) eleştirmesi üzerine, Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından Şubat 2015'te "iki dost ülke ilişkilerine zarar vermek" suçundan 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 01.01.2016
Gazeteci Karakaya Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Gazeteci dostları, kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya hakkında görüşlerini iletti.  Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, kendisinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan'a giden heyetin içinde olduğunu belirtti.  Büyük üzüntü yaşadığını aktaran Kelkitlioğlu, şunları söyledi: "Bizim için çok daha zor, beraberdik Suudi Arabistan'da. Aynı heyetteydik. Son anlarını beraber yaşadık. Gerçekten cümle kurtarmakta zorlanıyorum. Çok sevdiğimiz ve saydığımız bir meslek büyüğümüz. Aynı zaman da kişisel olarak da benim çok değer verdiğim bir ağabeyim. Belki biraz geç tanıştım kendisiyle ama çok iyi tanırım. Kişisel olarak samimiyetimiz ve birlikteliğimiz belki biraz geç oldu. Son 5 yıla dayanıyor. Gerçekten çok değer verdiğim bir insan. Yazılarıyla, bir tabirle 'sivri dili ile değerlendirenler' onu kişisel olarak tanıdıklarında insani yönünün ne kadar ön planda olduğunu çok iyi bilir. Taraflı tarafsız, aynı şeyleri düşünmeyen insanlar bile bugün bakın başka gazetelerdeki yazarlar bile, ona karşı hakkını helal ettiğine dair yazılar yazdılar. Aynı şekilde düşünmeyenler bile onu kişisel olarak tanıdıkları zaman onun bir karıncayı bile incitemeyeceğini bilirlerdi." "Tehditlere rağmen geri adım atmadı" Gazeteci Ersoy Dede ise Karakaya'nın, basın camiasındaki duruşu en sağlam insanlardan birisi olduğunu söyledi.  Karakaya'nın zor süreçlerde duruşunu hiç bozmadığını anlatan Dede, "28 Şubat süreçlerinde evi uzun namlulu silahlarla basıldığında, pek çok tehdit ve baskıya maruz kaldığında bile bir gram olsun yerinden hareket etmedi. Gazetesinin uğradığı baskı, bazı gazetecilerin hedef göstermesiyle Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde bile yargılandı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.12.2015
Ürdün'de Selefi Yetkiliye Gözaltı
Şehade hakkında 2011 yılında Zerka kentinde meydana gelen olaylar nedeniyle Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından zorla getirilme kararı çıkarıldığını aktaran Abdallat, o zaman Şehade dahil yaklaşık 130 kişinin gözaltına alındığını ancak Şehade'nin daha sonra serbest bırakıldığını kaydetti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 17.12.2015
Cumhuriyet Caddesi, Trafiğe Kapatılacak
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Winterfest etkinlikleri nedeniyle, Cumhuriyet Caddesi üzerinde Havuzbaşı ile eski Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) arasında kalan bölüm, 17 Aralık Perşembe günü akşam saatleri ile 20 Aralık Pazar günü akşamına kadar araç trafiğine kapatılacağı belirtildi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 16.12.2015
Avukat Abdulkadir Aksoy, Hakkındaki İddiaları Yalanladı
Aksoy’un yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Bugün Gazetesi'nin 16.12.2015 tarihli nüshasında "Fetö'nün kozmik üssüne baskın" başlığıyla verilen haber ve bu haber kaynak gösterilerek bazı yayın kuruluşları ve sosyal medyada yer alan haberler yalan, yanlış ve iftira niteliğinde olup gerek haberin kendisi, gerekse haberde yer alan eylem başlı başına suç teşkil etmektedir. Mülkiyeti bana ait olan bahçe evinde yapılan haksız aramada ele geçirildiği iddia edilen belgeler tamamen yalandır. El konulan evrak, bir dönem müdafiliğini yaptığım Fetullah Gülen'in kapatılan Ankara 2 nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin 2000/124 E.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 16.12.2015
19 Yönetmen "28 Şubat"I Sinemaya Aktaracak
Proje kapsamında döneme ait birçok mağduriyetin kısa filmlere konu olacağını dile getiren Güler, şunları aktardı: "Başörtü yasağını, dindarların ibadet sıkıntılarını, sosyal ve kültürel alandaki zorlukları, mütedeyyin bir askerin kışla ve civarında yaşadıklarını, yaşayamadıklarını, eğitimcilerin, öğrencilerin, sendikacıların, esnafların, iş adamlarının, aşıkların, işsizlerin ve siyasetçilerin mağduriyetlerini filme alacağız." Güler, çekilecek kısa filmlerin konuları hakkında şunları paylaştı:   "Çocuk yaşta, daha 14'ünde Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde idamla yargılanan Yakup Köse'nin yaşadıkları, hayatlarının baharında 'ikna odası'nda akla hayale gelmeyecek bir biçimde psikolojik baskıya uğrayan genç kızların sancıları, sadece ilahi söyleyen ve görevini yerine getiren bir din adamının trajikomik hikayesi, mütedeyyin bir askerin, ailesiyle bir araya gelemeyecek, sosyal ortamlarda kızı ile yan yana görünemeyecek derecede kendinden taviz verdiği ortamın serencamı, katsayı uygulaması sebebiyle eğitim hayatına devam edemeyen bir erkeğin iş hayatında karşılaştığı dram, küçük bir kız çocuğunun gözünden başörtüsü eylemleri ve başörtülülerin maruz kaldığı baskıların mütebessim hikayesi ve daha niceleri kısa filmlere yansıyacak.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 25.11.2015
Yasin Börü Davası
Mahkeme Başkanı Musa Yeşil, aranın ardından, Ankara adliye binasının yaklaşık 25 yıllık olduğunu, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi salonunun Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) ile özel yetkili mahkeme olarak görev yaptığını hatırlattı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 26.10.2015
Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi
Bilgi notunda, bu kişilerin İran gizli servisi ile irtibatlı olarak silahlı eğitim aldıkları ve 1992'de bazı kişilerin kaçırılmasından sorumlu olduklarının anlatıldığı aktarılan iddianamede, yine bu kişilerin Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy ve Bahriye Üçok'un katledilmesinden sorumlu oldukları, bu nedenle Ankara 2 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi ve Ankara 11.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 24.10.2015
Mısır'da İhvan Üyelerine Yönelik Yargılamalar
Yüksek Devlet Güvenlik Mahkemesi'nden ismini vermek istemeyen bir kaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Malik ve diğerlerinin Yüksek Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcılığında birkaç saat sorgulandıklarını ve kendilerine yöneltilen suçlamaları reddettiklerini kaydetti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.10.2015
Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı Dava
Duruşmaya tanık olarak çağrılan, bir dönem Mirzabeyoğlu'nun yargılandığı eski 6. No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Başkanı emekli Hakim Sedat Karagül ile gazeteci Murat Keklikçi de duruşmada hazır bulundu.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 22.10.2015
Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılanmasına Başlandı
Duruşmada, Mirzabeyoğlu'nun Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandığı davaya bakan Eski 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) eski başkanı Sedat Karagül ile gazeteci Murat Keklikçi tanık olarak dinlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri | Devlet Güvenlik Mahkemesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Devlet Güvenlik Mahkemesi haberleri, son dakika devlet güvenlik mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Cemaat'in 25 Yıllık Emniyet Serüveni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.05.2021 19:29:46. #1.11#

title