Devlet Bakanı Mehmet Aydın Papa'nın Konuşmasını Değerlendirdi

Devlet Bakanı Mehmet Aydın Papa'nın Konuşmasını Değerlendirdi

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Papa'nın Peygamberimiz İçin Yaptığı Açıklamasına "Papa'nın Açıklaması Üzüntü Vericidir" Dedi. ABD'de Çeşitli Temaslarda Bulunduktan Sonra Bugün THY'ye Ait Bir Uçakla New York'tan İstanbul'a Dönen Bakan Aydın Atatürk Havalimanı Vip Salonu'nda Yaptığı Açıklama Kato...

Devlet Bakanı Mehmet Aydın Papa'nın Konuşmasını Değerlendirdi

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Papa`nın peygamberimiz için yaptığı açıklamasına “Papa`nın açıklaması üzüntü vericidir¨ dedi.
ABD`de çeşitli temaslarda bulunduktan sonra bugün THY`ye ait bir uçakla New York`tan İstanbul`a dönen Bakan Aydın Atatürk Havalimanı VİP Salonu`nda yaptığı açıklama Katolik Dünyası Lideri Papa`nın açıklamasının üzüntü verici olduğunu bildirdi. Aydın, akılla bağdaşmayacak bir şekilde konuşan Papa`nın biran önce özür dilemesi gerektiğini kaydetti. Papa`nın sadece üzülmekle yetinmeyip 1,6 milyar civarındaki Müslüman dünyasından da özür dilemesini beklediklerini kaydeden Aydın, Papa`nın medeniyetler İttifakı için çalışıldığı sırada yaptığı açıklamadan önce Kardinal sıfatındayken de Türkiye`nin Avrupa Birliği`ne girmek istemesine ilişkin olarakta negatif konuşmalarının olduğuna dikkat çekti.