Devlet Bakanı Kavaf Sekiz Ayda 29 Şehri Ziyaret Etti

Devlet Bakanı Kavaf Sekiz Ayda 29 Şehri Ziyaret Etti

01.01.2010- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Göreve Geldiği 5 Mayıs 2009'dan Bu Yana 29 Şehri Ziyaret Etti. Memleketi Denizli'yi de İhmal Etmeyen Kavaf, Çeşitli Programlar Dolayısıyla Buraya 14 Defa Geldi.

Devlet Bakanı Kavaf Sekiz Ayda 29 Şehri Ziyaret Etti
01.01.2010 12:09 | Son Güncelleme: 01.01.2010 12:09

01.01.2010- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, göreve geldiği 5 Mayıs 2009'dan bu yana 29 şehri ziyaret etti. Memleketi Denizli'yi de ihmal etmeyen Kavaf, çeşitli programlar dolayısıyla buraya 14 defa geldi.

Bakanlığına bağlı çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, rehabilitasyon merkezi, huzur evi gibi kuruluşları habersiz incelemeyi âdet haline getiren, buralarda kalan çocuklar ve yaşlıların sıkıntılarını yüz yüze dinlemeyi tercih eden Bakan Kavaf, sekiz aya İstanbul, Tekirdağ, Sakarya, Düzce, Yalova, Bursa, İzmir, Denizli, Burdur, Antalya, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Mersin, Çankırı, Adana, Hatay, Trabzon, Gümüşhane, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Ağrı, Van ve Elazığ ziyaretlerini sığdırdı.

İncelemelerinin 2010 yılında da artarak devam edeceği mesajını veren Bakan Kavaf, kurumları doğal halleriyle görüp tespitler yapmak ve problemlerine çözümler üretmeyi amaçladıklarını söyledi. Selma Aliye Kavaf, "Bizler insan odaklı çalışıyoruz. Bu bağlamda ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı hayata hazırlarken şartlarını yerinde incelemek, hakettikleri kaliteli yaşam alanları sağlamak çok önemli." dedi. Habersiz incelemelerden çok daha sağlıklı sonuçlar aldıklarına vurgulayan Bakan Kavaf, "2010'da da bu tarz çalışmalarımızı sürdüreceğiz." şeklinde konuştu. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title