DEVLET ARŞİVLERİ HABERLERİ

Devlet Arşivleri Haberleri

Devlet Arşivleri haber, Devlet Arşivleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Arşivleri 15.5.2020
Kayseri'de eğitim hayatına ait arşiv belgeler online sergileniyor
Kayseri Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitenin ikinci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ve Kayseri Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan "Arşiv Belgelerinde Kayseri'de Eğitim ve Öğretim Hayatı" konulu sergi, "www.
Devlet Arşivleri: Kayseri Üniversitesi'nden Online SergiDevlet Arşivleri 15.5.2020
Devlet Arşivleri 1.5.2020
Osmanlı Devleti'nde salgınlarda Kabe örtüsünden, mukaddes hediyelere kadar karantina uygulanmış
Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri'nde yer alan belgelere göre, 1847-1848 ila 1892-1895'te Osmanlı'nın başkenti İstanbul'da ve diğer vilayetlerinde görülen, halkı korku ve endişeye sürükleyen kolera salgını ülkeyi yangın yerine çevirdi.
Devlet Arşivleri 17.4.2020
Devlet Arşivlerince erişime açılan Belge Tarama Sistemi'ne bir günde 210 bin kişi girdi
Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivlerince, Kovid-19 tedbirleri kapsamında evde kalan vatandaşlar için erişime açılan ve 30 milyondan fazla tarihi vesikanın bulunduğu Belge Tarama Sistemi'ni bir günde 210 bin kişi ziyaret etti.
Devlet Arşivleri 20.3.2020
KAĞITHANE'DE ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI: 2 YARALI
Kağıthane'de aşırı hızlı olduğu iddia edilen lüks otomobil 3 otomobil ve 1 bisikletliye çarparak kaldırıma çıktıktan sonra durabildi. 4 otomobil ve 1 bisikletlinin karıştığı zincirleme trafik kazasında bisiklet sürücüsü ve aydınlatma direğine çarpan taksinin sürücüsü yaralandı.  Kaza, Kağıthane, İmrahor Caddesi, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı önünde saat 08.
Devlet Arşivleri 15.3.2020
Devlet Arşivleri Başkanlığı Kovid-19'a karşı 30 Mart'a kadar salonlarını kapattı
Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı araştırma salonları, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 30 Mart'a kadar kapatıldı.
Devlet Arşivleri 20.2.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Kütüphanede, çok önemli iki serginin de açılışını yaptıklarını belirten Erdoğan, bu sergilerden birinin Devlet Arşivleri tarafından düzenlenen Hatt-ı Hümayun Sergisi olduğunu bildirdi.
Devlet Arşivleri 19.2.2020
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi yarın açılıyor
Hatt-ı Hümayunlar ilk kez vatandaşlarla buluşacak Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi içinde yer alan Hatt-ı Hümayun Sergisi hakkında bilgi veren Devlet Arşivleri Başkanı Prof.
Devlet Arşivleri 19.2.2020
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi yarın törenle açılacak
Teknoloji sınıfları ve atölyeleri Dijital Dönüşüm Ofisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Turkcell ve Türk Telekom iş birliğiyle yapılan kütüphanede Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığının sayısallaştırılmış 45 milyon belgesine ve Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığının 500 bin kitabının künye bilgisi ile 100 binin üzerinde nadir/yazma eser görüntüsüne ulaşılacak.
Devlet Arşivleri 5.2.2020
Türkiye-Ukrayna ilişkilerinde hassas denge
Karadeniz bölgesinde güvenliğin korunması, Kırım'dan Ukrayna'ya göç eden 500 Kırım Tatar ailesi için konut inşa edilmesi, Ukrayna'dan helikopter alımı gibi meseleler de görüşülen konuların başında geldi. Yine T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Ukrayna Devlet Arşivi arasında imzalanan işbirliği anlaşması da pek gündeme gelmeyen, fakat ikili kültürel ve ilmi ilişkilerin gelişimi açısından büyük önem arz eden bir konu.
Devlet Arşivleri 5.2.2020
Kiev'deki ilk Türk elçiliği binasına hatıra plaketi
Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere ve Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal, Ukrayna'daki ilk Türk diplomatik temsilciliğinin bulunduğu binanın duvarına yerleştirilen hatıra plaketinin açılışını yaptı.
Devlet Arşivleri 3.2.2020
Türkiye ile Ukrayna arasında 6 anlaşma imzalandı
Toplantı sonrası ayrıca, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Ukrayna Acil Durum Hizmetleri Servisi Arasında Mutabakat Zaptı ile Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ve Ukrayna Devlet Arşiv Servisi Arasında İşbirliği Protokolü'ne de imza atıldı.
Devlet Arşivleri 1.2.2020
BŞEÜ'den "Arşiv ve belge yönetimi" eğitimi
Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığında görevli Arşiv Uzmanı Hakan Dedeoğlu'nun gerçekleştirdiği eğitime, BŞEÜ Rektör Yardımcısı Prof.
Devlet Arşivleri 1.2.2020
GÜNDEM / 1 Şubat 2020
(Melbourne/11.30) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- MEB'den öğretmen eğitiminde "dijital" dönüşüm dönemi Milli Eğitim Bakanlığı, 21. yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırma amacı doğrultusunda öğretmenlere yönelik mesleki eğitimde dijital dönüşüm atağı başlattı Uluslararası bilişim ve teknoloji şirketleriyle yapılan anlaşmalar çerçevesinde tüm öğretmenlere yazılım, kodlama dili, yenilikçilik, yapay zeka, inovasyon, akıllı cihazlar, ağların yönetimi eğitimleri verilecek Öğretmenlere yönelik bilişim eğitimlerinin öğrencilere yansıtılması konusunda Talim ve Terbiye Kurulu da kitap hazırlama çalışması başlattı MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı: "Öğretmenlerimizin tümünün yazılım, kodlama ve tasarıma ilişkin edindikleri bilgi birikimleriyle alacakları sertifikalar, uluslararası geçerliliğe sahip olacak" (Yıldız Aktaş/Selma Kasap/Ankara) 2- Osmanlı arşivine 1600'den fazla defter kazandırıldı Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı tarafından yürütülen tasnif çalışmalarıyla Osmanlı arşivine kazandırılan defterler, Fatih Sultan Mehmet'ten Osmanlı'nın son padişahı Sultan Vahdettin dönemine kadar uzanıyor Envantere eklenen defterler arasında "Genç Osman" olarak da bilinen Sultan 2.
Devlet Arşivleri 28.1.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile ortak basın toplantısında konuştu...
"Arşiv Alanında İşbirliği Protokolü" ise Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Önal ve Senegal Arşivleri Başkanı Fatoumata Cisse Diarra tarafından imzalandı.
Devlet Arşivleri 27.1.2020
Erdoğan: "Afrika ile ekonomik ilişkileri her iki tarafın da yararına olacak bir zeminde...
Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Gambiya Ulusal Arşiv Hizmetleri Arasında İş Birliği Protokolü ise Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal ve Gambiya Personel Yönetim Ofisi Müsteşarı Lamin Jawara tarafından imza altına alındı.
Devlet Arşivleri 27.1.2020
Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Gambiya Ulusal Arşiv Hizmetleri Arasında İş Birliği Protokolü ise Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal ve Gambiya Personel Yönetim Ofisi Müsteşarı Lamin Jawara tarafından imza altına alındı.
Devlet Arşivleri 5.1.2020
Yurt dışındaki Osmanlı arşivleri toplanacak
Devlet Arşivleri Başkanlığı, yurt dışı arşivleri ile işbirliği yaparak Osmanlı dönemine ait arşiv belgelerini temin edecek.
Devlet Arşivleri 4.1.2020
Türkiye-Libya ilişkileri tarihi belgelerde
Libya'daki iç savaş ve bölgeye asker gönderilmesine ilişkin tezkerenin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilmesiyle gündeme gelen Türkiye- Libya ilişkilerinin tarihi sürecine Devlet Arşivlerinde saklanan belgeler ışık tutuyor.
Devlet Arşivleri 27.12.2019
Meclisin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri
Dönemin arşivlerinden seçilecek fotoğraflardan oluşacak sergi hazırlanacak. Bu sergi Osmanlı Arşivleri, Türk Tarih Kurumu Arşivleri, TBMM Arşivi ve Devlet Arşivleri Başkanlığı ile koordineli yapılacak.
Şu an buradasınız: Devlet Arşivleri Haberleri | Devlet Arşivleri Haber - Haberler - Devlet Arşivleri haberleri, son dakika devlet arşivleri haber ve gelişmeleri burada. Kayseri'de eğitim hayatına ait arşiv belgeler online sergileniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.5.2020 12:07:58. #1.15#
title