Develi İlçe Emniyet Müdürü, Foto Safaride Kayboldu

Develi İlçe Emniyet Müdürü, Foto Safaride Kayboldu

Kayseri'nin Yahyalı İlçesindeki Aladağlar'da Yapılan Foto Safari Yarışmasında Develi İlçe Emniyet Müdürünün Kaybolduğu İleri Sürüldü. Öğle Saatlerinden İtibaren Bulunamayan İlçe Emniyet Müdürü İçin Yahyalı İlçe Merkezinde Kriz Masası Oluşturuldu. Aladağlar'da Arama Çalışmaları Devam Ettiği Belirtiliyor.

Develi İlçe Emniyet Müdürü, Foto Safaride Kayboldu

Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki Aladağlar'da yapılan foto safari yarışmasında Develi İlçe Emniyet Müdürünün kaybolduğu ileri sürüldü. Öğle saatlerinden itibaren bulunamayan ilçe emniyet müdürü için Yahyalı ilçe merkezinde kriz masası oluşturuldu. Aladağlar'da arama çalışmaları devam ettiği belirtiliyor.

Aladağlar Milli Parkı 1. Foto Safari Fotoğraf Yarışması için 2 Temmuz tarihinden itibaren gruplar Aladağlar'a çıkmaya başladı. Bugün çıkan 3 kişilik grup arasında Kayseri'nin Develi İlçe Emniyet Müdürü Suat Günbey de yer aldı. İlk gruba yetişmek isteyen Suat Günbey ile birlikte yola çıkan Develi İlçe Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu ile esnaf İsmail Cabbar Aladağlar Yedigöller bölgesi Delikkaya Teke Kalesi mevkiine ulaştı. Burada İsmail Develioğlu ile İsmail Cabbar, yüklerini taşımak için Ulupınar köyüne gidip katır alacaklarını ifade ederek, İlçe Emniyet Müdüründen ayrıldı. Şahıslar geri döndüklerinde emniyet müdürünün eşyaların yanında olmadığı görüldü. Yapılan aramalara rağmen ilçe emniyet müdürü bulunamadı.

Bunun üzerine olay Yahyalı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Karakoluna bildirildi. Emniyet Müdürünün bulunması için çalışmalar başlatıldı. Şuana kadar Suat Günbey'den haber alınamadığı bildirildi. Yahyalı ilçesinde polis, jandarma ve vatandaşlardan oluşan 60, civar köylerden de 40 kişilik grubun Aladağlar bölgesinde arama çalışmalarına katıldığı öğrenildi.

Aladağlar Milli Parkı 1. Foto Safari Fotoğraf Yarışması 2-3-4-5-6 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Çevre ve Orman Bakanligi Doga Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlügü adina Kayseri Il Çevre ve Orman Müdürlügü ile Sultansazligi Milli Parki Çevre Belediyeleri Birligi tarafindan ortaklasa düzenlenen yarışmaya çok sayıda fotoğrafçı katıldı.

SUAT GÜNBEY KİMDİR?

3. Sınıf Emniyet Müdürü olan Suat Günbey, 1967 yılında Elazığ İli Maden İlçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Maden'de Ortaokul ve Liseyi Kocaeli Karamürsel İlçesinde tamamladı. Daha sonra Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden, 1989 yılında da Polis Akademisinden mezun oldu. Emniyet Teşkilatına Komiser Yardımcısı olarak İzmir Emniyet Müdürlüğünde başlayan Günbey, sırasıyla 1993-1998 Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, 1998-2006 yılları arasında da İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda çeşitli birimlerde görev yaptı. 30 Haziran 2006 yılında 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek Kayseri Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Develi İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandı. İlçe Emniyet Müdürü Günbey, 1 kız çocuğu babası olup, orta derecede İngilizce biliyor.