Develi'de Ağaçlandırma Seferberliği

Develi'de Ağaçlandırma Seferberliği

Kayseri'nin Develi İlçesinde Belediye ve Kaymakamlık Tarafından Ağaçlandırma Seferberliği Başlatıldı. Hedef 3 Yılda 5 Milyon Fidan. Seferberlik Kapsamında 7'den 70'e Herkesin En Az Bir Fidan Dikmesi Hedefleniyor.

Develi'de Ağaçlandırma Seferberliği

Kayseri'nin Develi ilçesinde Belediye ve Kaymakamlık tarafından ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Hedef 3 yılda 5 milyon fidan. Seferberlik kapsamında 7'den 70'e herkesin en az bir fidan dikmesi hedefleniyor.

Develi İlçe merkezinde Örentepe mevkiinde ilk toplu ağaçlandırma İl Çevre ve Orman Müdürlüğü desteği ile 5 bin çam fidanı ile başlatıldı. İstanbul Menkul Kıymetleri Borsası (İMKB) Anadolu Öğretmen Lisesi ve 75 Yıl Saray Halı İlk Öğretim Lisesi öğrencilerinden oluşan yüzlerce öğrenci ağaç bayramında biraraya geldi.

Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, dünyanın hızla çölleştiği bir dönemde dikilen her bir fidanın çok büyük önemi olduğunu belirterek, "Bu bilinci başta çocuklar olmak üzere yediden yetmişe herkese kazandırıp daha yeşil bir çevreye kavuşabilmek için ağaçlandırma seferberliği başlattık. Seferberliğimizin ilk başlangıcı olara 5 bin fidanı toprakla buluşturduk. Bununla sınırlı kalmayacak 7 yaşındaki çocuk liselisi, üniversitelisi, amiri memuru siyasetçisi, zabıtası, belediye başkanı, kaymakamı kısaca herkesin fidan dikmek için birbiriyle yarışacak" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Suat Güney de Emniyet'e ait olan 3 dönümlük araziye ilçe emniyet teşkilatı mensupları ile birlikte bin fidan dikimi yaparak ilçedeki ağaçlandırma çalışmalarına destek verdi.