Deva Holding Türkiye'deki Üretime 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Deva Holding Yönetim Kurulu Başkanı Philipp D. Haas, Türkiye'deki Üretime Yaptıkları Toplam Yatırımın 100 Milyon Dolar Olduğunu Belirterek, Böylece Daha Çok İnsana İş Olanağı Sağladıklarını Kaydetti.

Deva Holding Türkiye'deki Üretime 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Deva Holding Yönetim Kurulu Başkanı Philipp D. Haas, Türkiye'deki üretime yaptıkları toplam yatırımın 100 milyon dolar olduğunu belirterek, böylece daha çok insana iş olanağı sağladıklarını kaydetti.

Deva Holding'in kuruluşunun 50. yılı dolayısıyla Adana'daki doktor ve eczacılara Hiltonsa Oteli'nde yemek verildi. Yemeğe Deva Holding Yönetim Kurulu Başkanı Philipp D. Haas, Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Elif Eklin katıldı.

Burada bir konuşma yapan Haas, 50. yıllarında Türkiye'nin en modern ve donanımlı ilaç fabrikasını Çerkezköy'de açacaklarını söyledi.

2008 yılında, ciro bazında sektörde 7'nci sıraya yükselmeyi öngördüklerini belirten Haas, hissedarları EastPharma'nın Türkiye'de adetsel bazda pazar payının yüzde 5 oranında olduğunu, pazar payı ile adetsel bazda 5'nci sırada; ciro bazında ise 11'nci sırada yer aldıklarını belirtti.

Deva'nın yabancı yatırımlı bir firma olsa dahi, aslında bir Türk firması olduğunu vurgulayan Haas, "Tüm ürünlerimizi Türkiye'de üretiyoruz ve Türkiye'den dış pazarlara satıyoruz. Bunu Türkiye için yapıyoruz." dedi.

Bu yıl piyasaya 10 yeni ürün çıkarttıklarını, 5 yeni fabrika inşaatını bitireceklerini anlatan Haas, 80 milyon kutuluk üretim kapasitelerini 350 milyona çıkartacaklarını ifade etti.

2008 yılının kendileri çok önemli olduğunu dile getiren Haas, "Yeni dış pazarlara açılıyoruz, Yunanistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Ukrayna, Rusya, Afrika ve Orta Doğu gibi. İleride Avrupa ve Amerika'yı da fethetmeyi amaçlıyoruz." diye konuştu.

Kaynak: CHA