Deü Tıp Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni - Haberler
Haberi Paylaş

Deü Tıp Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni

AA - Haberler | Yerel
Deü Tıp Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni

Fakülteden mezun olan 179 öğrenciye diplomaları verildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi'nden 2013-2014 öğretim yılında mezun olan 179 öğrenciye diplomaları verildi.

DEÜ'den yapılan açıklamaya göre, Tınaztepe Yerleşkesi'nde düzenlenen 36. dönem mezuniyet töreni, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve genç hekimlerin Hipokrat Andı ile başladı.

Törende, dönem birincisi Anıl Tanki, ikincisi Öznur Tokatlı ve üçüncüsü Buse Güneri'ye diplomalarını DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün verdi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda da ilk üçe giren öğrencileri birer plaket ve hediye ile kutladı.

Rektör Prof. Dr. Füzün, genç hekimlere, her zaman sevgi dolu, tüm topluma karşı hoşgörülü, çalışkan olmaları ve Atatürk'ün temel ilkelerinden vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.

DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda ise bu yıl 179 genç hekimi mezun ettiklerini, fakültenin mezun sayısının da 4 bin 985'e ulaştığını bildirdi.

Özgün Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisinin ardından yurdun her tarafına ışık saçacak genç hekimleri sembolize eden ışıklı balonların gökyüzüne bırakılması ile tören sona erdi. - İzmir

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500