Detoks Haberleri

Detoks haber, Detoks son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Detoks - 11.08.2019
İyi tatiller, İyi bayramlar
TATİL Kimine göre telefonu elden bırakmak, dijitalden uzaklaşmak, ruhu beslemek, parmakları dinlendirmek, bağlantı detoksu.
Detoks - 09.08.2019
Kavurmayı salata ile tüketin
"ETİ C VİTAMİNİ İLE TÜKETİN" Sağlıklı et tüketiminde pişirme koşullarının öneminin altını çizen Bönce, şu tavsiyelerde bulundu: "Yağda kızartma yerine fırın, haşlama, ızgara gibi yöntemler tercih edilmelidir. Kavurma mutlaka salatayla tüketilmeli ama pişirme sırasında ekstra yağ eklenmemelidir. Ette C ve E vitaminleri olmadığından etin sebzelerle pişirilmesi daha sağlıklıdır. Yanına C vitamini içeren bol limonlu bir salata ile de etler tüketilebilir. Mangalı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Tercih edilecekse de etin ateşle direkt teması olmaması gerekir, etle mangal arasında en az 15 santim olmalıdır. Sağlıklı bir insanın tüketmesi gereken ortalama et miktarı 150-200 gramdır. Hastalığı olan kişilerde miktar düşürülmelidir. Kalp ve damar hastalığı olanlar, böbrek, karaciğer, hipertansiyonu olan kişilerde mutlaka porsiyon kontrolü yapılmalıdır. Kırmızı et yağ ve kolesterol içerikleri yüksek olan bir protein grubu olduğundan bu kişilerin 100 gramı geçmemesi gerekir." ETİ FAZLA KAÇIRANLARA DETOKS İÇECEĞİ Bayramda etin yanına eklenecek tatlının kilo alımına neden olacağını ifade eden Diyetisyen Gökçe Bönce, "Buna tatlılar eklenirse kilo almak kaçınılmaz olacaktır.
Detoks - 06.08.2019
AK Parti'li Çelik: Takviminin son derece kısaldığını belirtebiliriz
'CİDDİ BİR DETOKS GEREKİR' CHP tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan Siyasi Ahlaksızlıkla Mücadele ve Siyasi Etik Yasa Teklifi hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Çelik, şöyle konuştu: "Bu konudan en çok bahsedenlerin, siyasi etik dediklerinde sürekli olarak bunun altına başka maddeler, başka hesaplaşmalar, başka manipülasyonlar yerleştirdiklerini gördük.
Detoks - 06.08.2019
AK Parti MYK Toplantısı
CHP'ye eleştiri AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz" eleştirisine yönelik soru üzerine şu yanıtı verdi: "CHP Genel Başkanının bir taziye evine girerken taziye evine geleneklerimizin tamamen dışında, ananelerimizin tamamen dışında galoşlar giymesi... Cumhurbaşkanımızın halkımızla ilişkisini Cumhurbaşkanımızın halkın içinden bir lider olmasını, Cumhurbaşkanımızın halkımızla iç içe olmasını eleştirecek son kişi CHP Genel Başkanıdır. Cumhurbaşkanımızla halkımız arasında bir perde yoktur, bir filtre yoktur, herhangi bir ayrım ve mesafe yoktur. O günkü tören sırasında gerçeklemiş bir olay. Sürekli olarak vatandaşımızın sofrasındadır, evindedir. Fakat orası Cumhurbaşkanımızı bahsettiği yer Kılıçdaroğlu gösteriyor bir tarla, kendisi taziye evine giriyor bu şekilde. Bir kişinin cenazesiyle ilgili bir taziyeye gidiyor, eve galoşla gidildiği görülmüş müdür?" CHP tarafından TBMM Başkanlığına sunulan "Siyasi Ahlaksızlıkla Mücadele ve Siyasi Etik Kanunu Teklifi"nin sorulması üzerine Çelik, şöyle konuştu: "Siyasi etik, siyasi ahlak siyasetin nefes aldığı alandır. Siyaset sandıkta kurulur, etikle nefes alır. Bu konuda herhangi bir tereddüt yoktur. Tabii onların ne getireceğini görmek lazım fakat bu konudan en çok bahsedenlerin siyasi etik dediklerinde sürekli olarak bunun altına başka maddeler başka tür hesaplaşmalar ve başka tür manipülasyonlar yerleştirdiklerini de gördük. Getirdikleri zaman arkadaşlarımız bakarlar grupta. Fakat herhangi bir odağın herhangi bir partinin ya da kurumun siyasi etikle ilgili bir laf etmesi için önce siyasi etik konusundaki kendi siyasetindeki toksinleri bir atması lazım, ciddi bir detoks gerekir burada.
Detoks - 06.08.2019
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kaz Dağları açıklaması
"Atatürk'ün vasiyetini yerine getirmeyen CHP'dir. Önce bir siyasi detoks yapsınlar" CHP'nin, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunduğu "Siyasi Ahlaksızlıkla Mücadele ve Siyasi Etik Kanunu Teklifi" ile ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Çelik, "Siyasi etik, siyasi ahlak siyasetin nefes aldığı alandır.
Detoks - 27.07.2019
"Kozmetik akupunktur ile en az 5 yaş daha genç görünmek mümkün"
Cep telefonu, hava ve yemeklerden toksik yük alındığına işaret eden Turan, "Tüm bunları atmamız gerekiyor. Hücreye toksini almayıp izole yaşamak da çözüm değil. Onu bağlayıp atmamız gerekiyor bir şekilde. Detoksu nasıl sağlayacağız? Vücudu doğru besleyerek ve doğru takviyeler vererek desteklemek.
Detoks - 19.07.2019
"Vücutta biriken kimyasal maddeler çok yeme nedeni"
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Aksoylu, detoks yaparak zararlı olan toksik maddelerin veya atıkların vücuttan uzaklaştırıldığını söyledi.
Detoks - 18.07.2019
"Yaşlanırken" kişisel verilerinizden olmayın
Yüz çehresiyle ilgili uygulamalara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Eraslan, şunları söyledi: "Bu, basit bir popüler uygulama değil. Kendimizi yaşlandırırken verilerimizi kaptırabiliriz. Kendimizi yaşlandırdığımız fotoğraf, uygulamanın mülkiyetine geçiyor. Dijital dünyada eğlenirken, bütün mahrem bilgilerimizi veriyoruz. Aslında eğlendirirken sizi soyuyor. Fotoğrafların tamamı uygulamayı yapan şirketin oluyor. 'Smart boot' uygulamasıyla sizin fotoğraf hanesi başka profile yapıştırılabilir. Böylece sizin üzerinize bir algı çalışması yapılabilir. Yaşlandırma programı gibi dijital dünyanın ürünleri kullanılırken dikkatli olunması gereken uygulamalarından biri. Kullananlar fotoğraflarını telefonlarından ya da bilgisayarlarından silseler bile bunlar artık büyük sistemde kalacak. Rektörümüz Şafak Ertan Çomaklı'nın dediği ve merkezimin mottosu olan 'Dijital dünyayı iyi kullanmazsak kötü niyetli kişiler bize bunu kullanıyor' cümlesi çok önemli. Yaşlandırma programını kullananlar, şifrelerini değiştirebilir ya da sistemlerini yenileyebilir." "Teknoloji detoksu yapın" Sosyal Medya Uzmanı Deniz Unay da teknolojinin zararlı etkilerinin önüne geçilebilmesi için "teknoloji detoksu" yapılmasını tavsiye etti.
Detoks - 05.07.2019
Zihni resetlemenin bilimsel yolu!
Olayların başlayıp bittiği yerin beyin olduğunu ifade eden Reem Nöroloji Merkezi Kurucusu Nörolog Mehmet Yavuz, sizi çıkmazdan kurtaracak beyin detoksu hakkında önemli bilgiler veriyor.
Detoks - 27.06.2019
9. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali
Festival kapsamında katılımcıların teknolojiden uzak durmaları, sosyal faaliyetlerde bulunmaları amacıyla oluşturulan "teknolojik detoks alanı"nda katılımcıların birbirleriyle sohbet etmesi ve sosyal ilişkilerini arttırması hedefleniyor.
Detoks - 27.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
'BENDE TAKINTI HASTALIĞI VAR' Mazhar O. ifadesinde kendisinde obsesif kompulsif bozukluk hastalığı olduğunu öne sürerek, "Emekliyim. Psikolojik rahatsızlığım var. Bana takıntı hastalığı teşhisi konuldu. Ara sıra o camiye namaz kılmaya giderim. Olay günü yine namaz kılmak için o camiye gittim. Buranın sorumlusu, bana daha önce Kur'an-ı Kerim isteyen olursa verirsin demişti. İsmini sonradan öğrendiğim genç kız benden Kur'an istedi. Ben de kendisine burada bulunanlardan bir tanesini verdim. Kendisine, yıllar önce kızımın öldüğünü ve üzüldüğümü söyledim. Kendisine manevi kızım olur musun, dedim. O da 'tamam' dedi benim elimi öptü. Ben de onun yanaklarından öptüm. Kıza Kur'an-ı Kerim verdikten sonra öpüp, öpmediğimi başka bir yerine dokunup, dokunmadığımı hatırlamıyorum" dedi.  Tolga YANIK/KONYA, -  ====================================================== 10)MANAVGAT MOTOSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI  ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 9'uncu Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali başladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, teknoloji bağımlılığına dikkati çekmek için festival alanında 'teknolojik detoks alanı' oluşturduklarını söyledi.
Detoks - 25.06.2019
Madde bağımlılarına zeytinlikler arasında "ilaçsız" rehabilitasyon
Madde bağımlılığında uzun süren tedaviler yerine spor, beyin jimnastiği, yeme-içme alışkanlıklarında değişiklik ve çeşitli detoks yöntemlerini kullanan Vakfın projesi, Kazdağları'nda çam ormanları yakınında zeytinlikler arasında kalan bölgedeki tesiste uygulanıyor.
Detoks - 24.06.2019
Lüks turizmde 'dijital detoks' dönemi
İSTANBUL(AA) - Kanadalı turizm devi Four Seasons, Seyşeller'deki Desroches Adası'nda 2018 yılında hizmete açtığı tesisinde müşterilerine 'dijital detoks' imkanı sunuyor.
Detoks - 21.06.2019
"Sosyal medyadan uzak kalmayı becerebilmemiz gerekiyor"
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mahir Yeşildal, sosyal medya bağımlılığı ve dijital detoks hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
Detoks - 17.06.2019
"Enerji içecekleri ani ölümlere yol açabilir"
"Kafein, kalbin iş yükünü artırır" Prof. Dr. Bilal Boztosun, sıcak havalarda suyun alternatifi olarak tüketilen içeceklerin kalp krizini tetikleyebileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Kafein, sıvı kaybının derinleşmesine yol açar ayrıca kalp hızını artırarak kalbin iş yükünü artırır. Sıcak havalarda su ve mineralleri takviye edebilmek amacıyla aşırı soda ve maden suyu içilmesi, tansiyonun yükselmesine yol açabileceği gibi kalp yetmezliği hastalarında vücutta sıvı birikmesine yol açabilir. Enerji içeceklerinin yüzde 96'ının içinde kafein bulunur ve 250 mililitre enerji içeceğinde 2 adet espresso'ya eş değer kafein bulunur. Bu içecekler kalpte çarpıntı, ellerde titreme, ritim sorunlarına, hatta ani ölümlere yol açabilmektedir." Son yıllarda popülerleşen detoks sularının bilimsel bir dayanağının olmadığını da vurgulayan Boztosun, "Bu suların kullanımında özünde mahsur bulunmamakla beraber ishal, baş ağrısı, vücutta sıvı kaybına yol açabileceği unutulmamalıdır.
Detoks - 15.06.2019
Yaz tatilinde velilere 3T" uyarısı
Ebeveynlere uyarılar Sanal dünya aracılığıyla oluşan dile mecbur kalan çocukların sınavlarda kendisini doğru yansıtamadığını ve başarı oranlarının düştüğünü dile getiren Kırık, şu değerlendirmede bulundu: "3T bağımlılığı tedavi edilemediği müddetçe gelecek adına büyük olumsuzluklar yaşanabilmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde ebeveynlerin çocuklarıyla daha fazla ilgilenmesi, sosyal aktivite planlarının yapılması, bir çizelge kullanılarak televizyon, tablet ve telefon kullanımının sınırlandırılması, yaz döneminde çocukların çeşitli sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirilmesi bir sonraki dönem için oldukça faydalı olacaktır. Özellikle belirli günlerde uygulanacak akıllı telefon orucu ve dijital detoks da son derece önemlidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Detoks Haberleri | Detoks Haber - Haberler - Sayfa 6 - Detoks haberleri, son dakika detoks haber ve gelişmeleri burada. Madonna, sağlıklı yaşam detoksu için antalya'ya geliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 08:12:45. #1.14#

title