Detoks Haberleri

Detoks haber, Detoks son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Detoks - 14.10.2020
Hashimoto hastalığı, yorgunluktan depresyona birçok soruna yol açıyor
Hashimoto hastalığında, otoimmün mekanizmaları harekete geçiren ve dolayısıyla hastalığın şiddetini artıran glüten, endüstriyel şeker ve laktoz tüketiminin azaltılması önemlidir. Taze sebze ve meyve tüketiminin artırılması ve Omega-3 yağ asitlerinin kullanılması yarar sağlar. Aynı zamanda selenyum, D vitamini, probiyotikler, B12 vitamini ve Ashwaganda bitkisinin ekstresinin kullanımı hastalığın baskılanmasına yardımcı olur. Düzenli olarak detoksifikasyon ve temizlik, inflamasyonu azaltarak Hashimoto tiroidine ek fayda sağlar.
Detoks - 06.10.2020
BAÇEM ile sağlığa bereket
BAÇEM 4 Yıldır mürver üretiyor Türkiye'nin ilk kapama mürver bahçesine sahip olan BAÇEM, antioksidan açısından zengin olan, pandemi döneminde bağışıklığı güçlendirmek için en çok tercih edilen besinler arasında yer alan kara mürver üretimini de yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Söz konusu bitki üzerinde 4 yıldır çalışmalar yapan BAÇEM'in bir ilaç firmasıyla birlikte yaptığı araştırmalar sonucunda bölgede yetişen kara mürverin; kansere yakalanma riskini azaltan, kalp ve karaciğer için detoks etkisi oluşturan antosiyanin açısından standartların üzerinde olduğu tespit edildi.
Detoks - 23.09.2020
Uzmanından kambu çayı tavsiyesi
Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden Diyetisyen Gizem Gençyürek, "Kombuça mantarından hazırlanan kombu çayı probiyotiktir. Antioksidan özelliğiyle yaşlılık savaşçısıdır, detoks etkisi oluşturur.
Detoks - 12.08.2020
Uyuyor ama dinlenemiyorsanız dikkat!
Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, uykunun süresinin ve kalitesinin çok önemli olduğunu ifade ederek "Uyku duygusal etkinliklerin sınırlandığı, tepki gücünün zayıfladığı, hareketimizi sağlayan kasların nerdeyse tamamının dinlenme durumuna geçtiği ancak uyandırılabilirdik durumunun her şeye rağmen devam ettiği bir bilinç durumudur. Yaşamımızın ortalama üçte biri uykuyla geçmektedir. Uyumak esasen bedenen ve ruhen bir arınma dönemidir. Yani bu dönemin moda sözü olarak gerçek bir detokstur.
Detoks - 10.07.2020
Pandemi döneminde ağır diyetler risklere davetiye çıkarıyor
Pandemi döneminde özellikle yaz aylarında diyet yapılmaması gerektiğini söyleyen Dr. Yonca Sevim, "Ağır, zorlayıcı, aç kalınan diyetlerden ve detoks adı altında sadece sıvılardan oluşan diyetlerden muhakkak uzak durulmalı" dedi.
Detoks - 03.07.2020
"Kirazın azı yarar çoğu zarar" uyarısı
"Kiraz, kötü kolesterolün düşmanı" Göral, meyveler içinde yüksek antioksidan özelliğiyle bilinen kirazın kanser, kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı koruyucu olduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu: "Kiraz, içinde bulunan güçlü bir antioksidan olan antosiyanin sayesinde kansere yakalanma riskini azaltarak kalp ve karaciğerde detoks etkisi gösterir.
title