Derya Öğretmen Öğrencilerine Anne Şefkati Gösteriyor

Derya Öğretmen Öğrencilerine Anne Şefkati Gösteriyor

Hakkari'de Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Görev Yapan Eskişehirli 27 Yaşındaki Öğretmen Derya İyim, Öğrencilerine Anne Şefkati Gösteriyor.

Derya Öğretmen Öğrencilerine Anne Şefkati Gösteriyor
23.11.2010 23:28 | Son Güncelleme: 23.11.2010 23:28

Hakkari'de Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda görev yapan Eskişehirli 27 yaşındaki öğretmen Derya İyim, öğrencilerine anne şefkati gösteriyor. İlk görev yeri olan Hakkari'de 5 yıldır çalışan İyim, evinden getirdiği yemekleri bile öğrencilerine kendi elleriyle yediriyor. Öğrenciler ise öğretmenlerini mutlu etmek için öğretmenler günü hediyesi olarak çiçek alıp, şarkılar söylediler.

Hakkari'ye 5 yıl önce gelen öğretmen Derya İyim, örnek davranışlarıyla hem öğrencilerin hemde velilerin taktirini topluyor. Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda görev yapan ve Hakkari'ye gelmeden önce korkularının olduğunu belirten İyim, görev yaptığı süre içinde insanların sevgisini kazanmayı başardı. İyim'in öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimin yanısıra gösterdiği anne şefkati de dikkatlerden kaçmıyor. Evinden okula gelirken beraberinde yemek getiren öğretmen İyim, bu yemekleri kendi elleriyle 2. sınıfta okuyan minik öğrencilerine yediriyor.

Anne şefkati gördükleri öğretmenlerini unutmayan minik öğrenciler ise öğretmenler günü nedeniyle öğretmenlerine bugün sürpriz yaptı. Hazırladıkları bir çiçeğin üzerine öğretmenler gününüz kutlu olsun yazdıran öğrenciler, hep bir ağızdan da öğretmenler şarkısını seslendirdi. Bunun karşısında duygulanan öğretmen Derya İyim, Hakkari'de görev yapmanın kendisine ayrı bir huzur verdiğini anlattı.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title