Dersim Haberleri

Dersim haber, Dersim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dersim - 20.6.2019
BİNALİ YILDIRIM DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU KALKINMA VAKFI TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
"GÖZLERİMİZDEN DÜŞEN DAMLALARIN RENGİ HEP AYNI" AK Parti ile yol çıktığımızda bir şeye karar verdik. İnkar politikalarına son vereceğiz. Etnik kimliğimiz, bizim seçtiğimiz bir şey değil. Kürt, Türk, Gürcü, Laz mı doğacağız. Buna biz karar vermiyoruz. Anamıza, babamıza biz karar vermiyoruz. O halde etnik kimliğimiz neden bir olumsuzluk olsun. Buradan açık söylüyorum: Etnik kimliğinizle gurur duyun. Herkes etnik kimliğiyle gurur duysun. Çünkü, o sizin gururunuzdur, doğuştan gelen hakkınızdır. Bunun üzerinden sizi yargılamaya kalkanlar, tarih boyunca büyük acılar yaşattılar. O acıları yaşatanların bugün, 'Sizi kucaklıyorum' diye etrafınızdan dolaşması tam bir ikiyüzlülüktür. CHP zihniyeti denilince aklınıza neler geliyor? Babalarınız, dedeleriniz anlattıklarını bir hatırlayın. Dersim'i hatırlayın.
Dersim - 8.6.2019
"Dersim üzerinden algı yaratılmak isteniyor"
AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, yaptığı açıklamada, "'Munzur da baraj istemiyoruz' deyip halkımızın duygularını sömürenler, 'emek ve alın teri' deyip açılan fabrikalara verilen destekleri kesenler, yeni açılan işletmelere zorluk çıkaranlar, koruma altında olan endemik bitkilerimizden...
Dersim - 7.6.2019
"Mitili değil ama postu İstanbul'a seriyorum"
Bir gazetecinin AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır ziyaretine ilişkin sorusu üzerine, Akşener, "Sayın Binali Yıldırım 'Dersim' demiş, peki Dersim mevzusu üzerinden söven troller ne olacak şimdi? Açılım süreci üzerinden yani sanki bir açılımcıymışız gibi söven genel başkan yardımcıları ve sarayın sözcüleri ne halt edecek şimdi? Dolayısıyla kesinlikle hepimizden özür dilemeden, biz derken seçmenlerimizi kastediyorum, seçmen nezdinde bir affa uğrayacaklarını sanmıyorum.
Dersim - 7.6.2019
"İstanbullular, Ekrem İmamoğlu'na çok daha güçlü sahip çıkacak"
Öztark, Yıldırım'ın "Dersim" ile ilgili açıklamalarına yönelik bir başka soruya da "Bizim bu konudaki duruşumuz rahmetli Tunceli milletvekilimiz Kamer Genç'in duruşudur.
Dersim - 7.6.2019
Binali Yıldırım canlı yayında soruları yanıtladı
"Devlet adına özür dileyen bir iktidar var" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2005'te Diyarbakır'da yaptığı konuşmayı hatırlatan Yıldırım, "Bu ülkede bir Dersim hadisesi var.
Dersim - 3.6.2019
İçişleri Bakanlığından mayıs ayı değerlendirmesi
Bu konuyla ilgili yanıtların geldiğini ifade eden Çataklı, şu değerlendirmelerde bulundu: "Son 3 yılda Bolu'da 20 yabancı uyruklu şahsa gıda yardımı yapılmıştır. 2017'de 19, 2018'de ise 23 olmak üzere 42 kişiye de giyecek yardımı yapılmıştır. Bunun bir ayrıntısı var. Bu bütün yabancılar, sadece Suriyeliler değil. Bolu'da tüm yabancılara yapılan yardımın toplam tutarı bu. Bir cenazenin de Bolu'dan Gaziantep'a nakli sağlanmıştır. 1 Nisan'dan sonra da hiçbir Suriyeli, Bolu Belediyesine yardım talebine ilişkin müracaatta bulunmamıştır. Bu bilgiler gösteriyor ki ortada kamuoyunun gündemini meşgul edecek ve Bolu'daki ihtiyaç sahiplerinin genel durumunu etkileyecek şekilde Bolu Belediyesinden yapılmış bir yardım yoktur. Hal böyleyken belediye başkanının bu tür açıklamalarının ne insani değerlerle ne de vicdanla hiçbir ilgisi yoktur." "Bir tedbir olarak bu kişiler görevden uzaklaştırıldı" İsmail Çataklı, "Bitlis'in Tatvan ilçesindeki belediye meclis üyelerinin İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden uzaklaştırıldığı bilgisi var. Bu ve benzer adımlar önümüzdeki süreçte devam edecek mi?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Bitlis Valiliğince Tatvan Belediye Meclisinin 9 üyesiyle ilgili terör suçları kapsamında 'silahlı terör örgütlerine üye olma ve terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından adli soruşturma başlatıldığını tespit edilmesi üzerine Bakanlığımıza bildirimde bulunuldu. Bu çerçevede Bakanlığımız da Anayasa'nın 127'nci maddesi ve Belediye Kanununun da 47. maddesi doğrultusunda bir tedbir olarak bu kişileri görevden uzaklaştırdı. Doğal uygulama olarak Cumhuriyet Savcılıklarınca haklarında terör örgütüyle ilgili, terör suçlarıyla ilgili soruşturma yürütüldüğü belirtilen kişilerle ilgili valiliklerimiz Bakanlığımıza bildirimde bulunuyorlar. Biz de bu bildirileri değerlendirme yapıp gerekli kararı veriyoruz. Bugüne kadar bu süreç nasıl yürüdüyse bundan sonra da aynı şekilde yürüyecek." Tunceli Belediye Meclisi kararıyla belediye girişinde bulunan tabeladaki "Tunceli" yazısının kaldırılıp "Dersim" olarak değiştirilmesine ilişkin soru sorulması üzerine Bakan Yardımcısı Çataklı, şunları anlattı: "Bir beldenin isminin nasıl değiştirileceği gerek Anayasamızda gerek Belediye Kanunumuzda ve gerekse diğer mevzuatımızda açıkça belirtilmiş durumda.
Dersim - 31.5.2019
"Şikayetler üzerine arkadaşlarımız bir araştırma yapacak"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli Belediye Meclisinin, belediye hizmet binasındaki "Tunceli" yazısının "Dersim" olarak değiştirilmesi kararına ilişkin "Gelen birtakım şikayetler üzerine arkadaşlarımız bir araştırma yapacak.
Dersim - 31.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ-11
1)İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN TUNCELİ BELEDİYESİ'NE 'DERSİM' SORUŞTURMASIİÇİŞLERİ Bakanlığı'nca, Belediye Meclisi tarafından verilen Tunceli isminin 'Dersim' olarak değiştirilmesi kararıyla ilgili soruşturma başlatılarak, müfettiş görevlendirildi.
Dersim - 31.5.2019
flaş
İçişleri Bakanlığı'nca, Belediye Meclisi tarafından verilen Tunceli isminin 'Dersim' olarak değiştirilmesi kararıyla ilgili soruşturma başlatılarak müfettiş görevlendirildi.
Dersim - 30.5.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP'nin verdiği değişiklik önergesi üzerinde söz alan Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, "Dersim'de acıların yaşandığını bütün grupların daha önceki konuşmalarında ifade ettiklerini" belirtti.
Dersim - 30.5.2019
29 Mayıs 2019 Haberleri
29 Mayıs 2019 Manşet Haberleri.
Dersim - 29.5.2019
"Çocuk kayıplarında yüzde 30 azalma söz konusu"
"Güç bende niye tartışma açayım durup dururken" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli-Dersim konusundaki görüşünün sorulması üzerine, "Biz Tunceli'yi son 2,5 yıllık kayyum döneminde tarihinde göremeyeceği bir fırsatla karşı karşıya bıraktık.
Dersim - 29.5.2019
HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü Açıklaması
HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Tunceli Belediye Meclisinin belediye tabelalarında "Tunceli" yerine "Dersim" ibaresinin yazılması kararını olumlu gördüklerini ve tümüyle arkasında olduklarını bildirdi.
Dersim - 29.5.2019
"Pençe harekatını sonuna kadar destekliyoruz"
"Tunceli Belediye Başkanı gerçek yüzünü gösterdi" Tunceli Belediye Meclisinin, belediye hizmet binasındaki "Tunceli" yazısının "Dersim" olarak değiştirilmesi kararını da eleştiren Destici, şunları kaydetti: "Tunceli Belediye Başkanı, belediye başkanı olduktan sonra gerçek yüzünü gösterdi.
Dersim - 27.5.2019
TBMM'de Dersim tartışması
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dersim ismi tartışması yaşandı.
Dersim - 27.5.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, "Türkiye'de resmi olarak 'Dersim' ismiyle anılan bir vilayet yoktur ve olmayacaktır.
Dersim - 27.5.2019
R4 Dünya Rafting Şampiyonasına doğru
Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun belediye hizmet binasındaki tabelada "Tunceli" ismini kaldırarak "Dersim" yazılması için alınan belediye meclis kararına da değinen Tek, şunları söyledi: "31 Mart seçimlerinden sonrada ilimizde bir belediye yönetimi değişikliği gerçekleşti.
Dersim - 27.5.2019
Dağların süsü ters laleler görenleri büyülüyor
Dersim Dağcılık ve Spor Kulübü ile bir turizm firması tarafından düzenlenen etkinliğe katılan 105 doğasever ters laleleri görüntülemek için yaklaşık bir saatlik yürüyüş gerçekleştirdi.
Dersim - 26.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
1)HDP'Lİ VEKİLLER AÇLIK GREVİNİ SONLANDIRDI TERÖR örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın, görüştüğü avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamanın ardından Diyarbakır'da HDP'li 4 milletvekili açlık grevini sonlandırdı. Hastaneye kaldırılan milletvekillerinden HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, süreç boyunca kendisine destek verenlere teşekkür etti. Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın, avukatları ve ailesiyle görüştürülmediği iddiasıyla Diyarbakır'da tutuklu olduğu E Tipi Cezaevi'nde 8 Kasım 2018'de açlık grevine başlayan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı ve HDP Hakki Milletvekili Leyla Güven, 25 Ocak'ta sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi. Eylemine Diyarbakır Bağlar'daki evinde de devam eden Güven'e, HDP'nin Van milletvekilleri Murat Sarısaç ve Tayip Temel ile Diyarbakır milletvekili Dersim Dağ da Mart 2019'dan itibaren açlık grevine başlayarak destek verdi.
Dersim - 26.5.2019
HDP'li vekiller açlık grevini sonlandırdı
Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın, avukatları ve ailesiyle görüştürülmediği iddiasıyla Diyarbakır'da tutuklu olduğu E Tipi Cezaevi'nde 8 Kasım 2018'de açlık grevine başlayan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı ve HDP Hakki Milletvekili Leyla Güven, 25 Ocak'ta sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi. Eylemine Diyarbakır Bağlar'daki evinde de devam eden Güven'e, HDP'nin Van milletvekilleri Murat Sarısaç ve Tayip Temel ile Diyarbakır milletvekili Dersim Dağ da Mart 2019'dan itibaren açlık grevine başlayarak destek verdi.
Dersim - 26.5.2019
HDP'Lİ VEKİLLER AÇLIK GREVİNİ SONLANDIRDI
Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın, avukatları ve ailesiyle görüştürülmediği iddiasıyla Diyarbakır'da tutuklu olduğu E Tipi Cezaevi'nde 8 Kasım 2018'de açlık grevine başlayan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı ve HDP Hakki Milletvekili Leyla Güven, 25 Ocak'ta sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi. Eylemine Diyarbakır Bağlar'daki evinde de devam eden Güven'e, HDP'nin Van milletvekilleri Murat Sarısaç ve Tayip Temel ile Diyarbakır milletvekili Dersim Dağ da Mart 2019'dan itibaren açlık grevine başlayarak destek verdi.
Dersim - 26.5.2019
HDP'li milletvekilleri "açlık grevi"ni sonlandırdı
Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la İmralı Adası'nda 22 Mayıs'taki görüşmelerine ilişkin İstanbul'da düzenledikleri ve Öcalan'ın "Açlık grevi ve ölüm orucuna son verin" çağrısının okunduğu basın toplantısının ardından, "açlık grevi" yapan HDP milletvekilleri Tayip Temel, Murat Sarısaç ve Dersim Dağ, HDP Diyarbakır İl Başkanlığında çocukları cezaevlerinde bulunan kadınlarla basın açıklaması yaptı.
Dersim - 25.5.2019
Mahkeme, Tunceli Belediyesinin "Dersim" kararının yürütmesini durdurdu
Erzincan İdare Mahkemesi, Tunceli Valiliğinin itirazı üzerine, Tunceli Belediye Meclisinin, belediye hizmet binasındaki "Tunceli" yazısının "Dersim" olarak değiştirilmesi yönündeki kararının yürütmesini durdurdu.
Dersim - 25.5.2019
Cesedi bulanan terörist, binbaşının şehit olduğu saldırının faili çıktı
TUNCELİ'de, 24 Nisan 2019'da düzenlenen operasyonlar sırasında mağarada ölü olarak ele geçirilen teröristin cenazesinin yapılan DNA incelemesinde İçişleri Bakanlığı'nın arananlar listesinin 'Gri' kategorisinde yer alan ve 2015 yılında Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in şehit olduğu saldırının faillerinden 'Ferhat Dersim' kod adlı Ertan Erol olduğu tespit edildi.
Dersim - 25.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Cesedi bulanan terörist, binbaşının şehit olduğu saldırının faili çıktı Tunceli'de, 24 Nisan 2019'da düzenlenen operasyonlar sırasında mağarada ölü olarak ele geçirilen teröristin cenazesinin yapılan DNA incelemesinde İçişleri Bakanlığı'nın arananlar listesinin 'Gri' kategorisinde yer alan ve 2015 yılında Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in şehit olduğu saldırının faillerinden 'Ferhat Dersim' kod adlı Ertan Erol olduğu tespit edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dersim Haberleri | Dersim Haber - Haberler - Sayfa 6 - Dersim haberleri, son dakika dersim haber ve gelişmeleri burada. Tunceli'de biri turuncu, 3'ü gri kategoride 4 terörist etkisiz hale getirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.11.2020 20:57:53. #1.14#
title