'Dershanelerin Kapatılması Çok Yanlış Olur'
Haberler » Güncel » 'Dershanelerin Kapatılması Çok Yanlış Olur' - Haber

'Dershanelerin Kapatılması Çok Yanlış Olur'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Nevşehir İl Başkanı Yavuz Uluer, ülkemizde eğitimde eşitlik ilkesine aykırı buldukları dershanelerin kapatılması düşüncesinin son derece yanlış bir uygulama olacağını söyledi.İl Başkanı Uluer beraberinde...

'Dershanelerin Kapatılması Çok Yanlış Olur'

(BBP) İl Başkanı Yavuz Uluer, ülkemizde eğitimde eşitlik ilkesine aykırı buldukları dershanelerin kapatılması düşüncesinin son derece yanlış bir uygulama olacağını söyledi.


İl Başkanı Uluer beraberinde Merkez İlçe Başkanı Fatih Sağlamkardeş ve yönetim kurulu üyeleri ile Dershanelerini ziyaret edip Müdür Birol Şahin’le görüştü. Ziyarette konuşan Uluer, ülkemizde eğitimde eşitlik ilkesine aykırı buldukları dershanelerin kapatılması düşüncesinin son derece yanlış bir uygulama olacağını dile getirdi. Uluer, Anadolu’daki eğitim şartları ile büyükşehirlerdeki eğitim şartlarının çok farklı özellikler taşıdığını ifade etti.


Günümüz şartlarında parası olan ailelerin çocuğunu özel okullara gönderebildiğini, özel derslerde aldırabildiğini kaydeden Uluer, “Ancak Anadolu’daki gariban vatandaşın çocuklarının okulda aldığı eğitimle üniversiteyi kazanabilmesi oldukça güçtür. Bu nedenle dershanelerin kapatılması eğitimdeki eşitlik ilkesine aykırıdır. Biz bu konuda bu işin sonuna kadar eğitimcilerimizin, dershanelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Maltepe Dershaneleri Müdürü Birol Şahin ise, Büyük Birlik Partisi heyetinin ziyaretinden ve kendilerine verdiği destekten mutluluk duyduklarını söyledi. Ülkemizde 28 Şubat sürecinde imam hatip mezunlarına getirilen katsayı nedeniyle imam hatiplilerin çok büyük sıkıntılar çektiğine dikkat çeken Şahin, dershanelerin kapatılmasının imam hatiplerde okuyan binlerce öğrenci için 28 Şubat'tan çok daha fazla misliyle mağduriyet yaşatacağını söyledi.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler