Derinkuyu Haberleri

Derinkuyu haber, Derinkuyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derinkuyu - 13.02.2019
Nevşehir'den Kısa Kısa
Derinkuyu'da "İslam'da temizlik" konulu seminer Derinkuyu ilçesinde, Müftülük tarafından kadınlara yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Derinkuyu - 05.02.2019
Nevşehir'e Bağlı İlçelerin Nüfusu Açıklandı
TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü tarafından 2018 Aralık sonu itibarıyla ilçe nüfusları açıklanırken Nevşehir'in merkez ilçeden sonra en büyük ilçesi 35 bin 352 nüfusu ile Ürgüp olurken en küçük ilçesi ise 11 bin 487 nüfusuyla Hacıbektaş ilçesi oldu. TÜİK tarafından açıklanan ilçe nüfuslarına göre, Acıgöl'ün 19 bin 561, Avanos'un 32 bin 618, Derinkuyu'nun 20 bin 786, Gülşehir'in 21 bin 771, Hacıbektaş'ın 11 bin 487, Kozaklı'nın 13 bin 570, Ürgüp'ün ise 35 bin 352 nüfusu olduğu açıklandı.
Derinkuyu - 26.01.2019
Çiftçilerin Dolandırıldığı İddiası
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde patates üreticisi çiftçiler, tüccar tarafından dolandırıldıklarını ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.
Derinkuyu - 20.01.2019
Kapadokya'nın 'Kalbi' Narlı Göl'de Kış Güzelliği
KAPADOKYA bölgesinde yer alan krater özelliğe sahip Narlı Göl, 'kalp' şeklindeki görünümü ve karlı manzarasıyla ziyaretçilerine eşsiz bir doğal güzellik sunuyor. Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan da Narlı Göl'ü 'Kapadokya'nın kalbi' olarak nitelendirdiklerini belirterek, "Krater gölünün kalp şeklinde olması sebebiyle bölge özellikle fotoğrafçılar tarafından ziyaret ediliyor. Gölün tabanında sıcak su kaynakları söz konusu ve kalp şeklinde olması sebebiyle buraya Kapadokya'nın kalbi diyoruz" dedi. Peribacalarıyla ünlü Kapadokya, Aksaray'da başlayıp Nevşehir'e kadar uzanıyor. Bu bölgede kapsamında Aksaray'da bulunan krater özellikle sahip, 'kalp' şeklindeki Narlı Göl'de, Kapadokya ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Nevşehir-Aksaray hattındaki önemli turizm bölgesinden biri olan Narlı Göl'ün bakanlık tarafından termal turizm bölgesi olarak ilan edildiğini belirtti. Krater gölünün kalp şeklinde olması nedeniyle özellikle fotoğrafçılar tarafından ziyaret edildiğini belirten Doğan, şunları söyledi: "Gölün 'kalp' şeklinde olması son yıllarda bölgedeki ziyaretçilerin daha fazla rağbet etmesine sebep oldu. Özellikle kış ve bahar aylarında bölgeye gelen turistler, burada fotoğraf çekiyorlar. Bölgede faaliyet gösteren acentelerle rehberler Derinkuyu, Ihlara Vadisi hattında bütün yerli ve yabancı ziyaretçileri Narlı Gölü gösteriyorlar.
Derinkuyu - 12.01.2019
AK Parti Nevşehir Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti'nin Nevşehir'deki 7 ilçe ve 15 belde belediye başkan adayı düzenlenen törenle tanıtıldı. Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda şarkıcı Kürşat, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı için bestelediği seçim şarkısını okudu. Törende konuşan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti'nin sadece siyasi bir hareket olmadığını, son yüzyılın en önemli hareketi olduğunu belirtti. Bulut, "Bizler hiçbir zaman kendi istikbal ve ikbalimizi bu ülkenin istikbal ve ikbalinden önde tutmayız. AK Parti sadece siyasi bir hareket değil, sizler sadece siyasi bir hareketin temsilcileri değilsiniz. AK Parti son yüzyılın en büyük iyilik ve kalkınma hareketidir, AK Parti son yüzyılın adalet ve umut hareketidir. Sizler bu sebeple aynı zamanda adaletin, kalkınmanın ve umudun temsilcilerisiniz." dedi. AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise 31 Mart'ta yapılacak seçimin Türkiye için kritik bir aşama olduğunu ifade ederek, destek istedi. Açıkgöz, "Bu seçim sadece bir belediye başkanı seçimi değil. Bu seçim kritik bir seçim. Recep Tayyip Erdoğan'ın mazlumlara, mağdurlara ses vermesinin seçimidir. Bunun, Türkiye'nin bekasının seçimi olduğunu bilmeliyiz. Cumhur ittifakına sahip çıkıp zillet ittifakına gereken dersi sandıkta hep beraber vereceğiz." diye konuştu. Programda, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve partinin Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Bulut, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimlerini okuyarak sahneye davet etti. Program, aday ve katılımcıların toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. AK Parti Acıgöl'de Ercan Ertaş, Avanos'da Şaban Topuz, Derinkuyu'da Bülent Aksoy, Gülşehir'de Fatih Çiftçi, Hacıbektaş'ta Şenay Gök, Kozaklı'da Akif Kabukçuoğlu, Ürgüp'te Mehmet Aktürk'ü aday gösterdi.
Derinkuyu - 10.01.2019
Kapadokya'daki Turist Sayısında Tarihi Rekor
Bölgeyi ziyaret eden turist sayısında, 2016 yılına oranla yaklaşık yüzde 97 artış gerçekleşti. 2018'de bölge en çok ziyaretçiyi 412 bin 559 rakamı ile ağustosta ağırladı. Yıl boyunca en çok turist ağırlayan merkezlerin başındaki Göreme Açık Hava Müzesi'ni 1 milyon 105 bin 693, Kaymaklı Yeraltı Şehri'ni 532 bin 396, Hacıbektaş Veli Müzesi'ni 443 bin 160 ve Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni 381 bin 726 yerli ve yabancı turist gezdi.
Derinkuyu - 09.01.2019
Derinkuyu'da Belde, Köy ve Taşımalı Eğitim Tatil Edildi
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı belde, köy okullarının yanı sıra taşımalı eğitim 1 gün tatil edildi.
Derinkuyu - 08.01.2019
Derinkuyu'da Okullar Tatil Edildi
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde öğleden sonra okullar tatil edildi.
Derinkuyu - 07.01.2019
Derinkuyu'da Okullar Tatil Edildi
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde eğitim öğretime bir gün ara verildi.
Derinkuyu - 28.12.2018
Nevşehir'de Eğitime Kış Engeli
Açıklamada, "Yollarda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için il genelindeki tüm köy okulları ve taşımalı eğitime bir gün ara verilmiş olup Kozaklı ve Derinkuyu ilçe merkezlerindeki okullarda aynı nedenden dolayı bir gün tatil edilmiştir.
Derinkuyu - 28.12.2018
Nevşehir'de Taşımalı Eğitim Tatil Edildi
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, "Köy yollarımızda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için Valiliğimiz tarafından Nevşehir il genelinde köy okulları ile taşımalı eğitime 28.12.2018 Cuma günü 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca, Kozaklı ve Derinkuyu ilçelerimizde tüm ilçe genelindeki okullarda eğitim ve öğretime 28.
Derinkuyu - 27.12.2018
Derinkuyu'da Okullar Tatil Edildi
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde aşırı buzlanma nedeniyle okullar 28 Aralık Cuma günü tatil edildi.
Derinkuyu - 27.12.2018
Nevşehir'de Eğitime Kar Engeli
Nevşehir'de kar yağışının ardından etkili olan buzlanma nedeniyle il genelinde bazı ilçelerde okulların bugün için tatil edildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, buzlanmanın olumsuzluğa sebebiyet vermemesi için bazı ilçe merkezleri ile belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, "Yollarda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için il merkezine bağlı belde ve köylerde taşımalı eğitime, Hacıbektaş ve Kozaklı ilçeleri genelinde, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir ve Ürgüp ilçelerinde ise sadece bağlı belde ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir.
Derinkuyu - 27.12.2018
Nevşehir'de Taşımalı Eğitim Tatil Edildi
Ayrıca Hacıbektaş ve Kozaklı ilçelerimizde ilçe genelinde, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir ve Ürgüp ilçelerimizde de sadece bağlı belde ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime de 27.
Derinkuyu - 26.12.2018
Kaymakam Yeşilyurt Özel Öğrencilerle Buluştu
Derinkuyu Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, 24 Kasım İlkokulu'nda özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi.
Derinkuyu - 25.12.2018
Derinkuyu'da "Annem Okulda" Projesi Başlatıldı
Derinkuyu 24 Kasım ilkokulunda, öğrencisi annelerinin iletişim ve eğitici yeteneklerini geliştirmek amacıyla "Annem Okulda" projesi başlatıldı.
Derinkuyu - 19.12.2018
Nevşehir'de Gasp İddiası
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde bir kişiyi bıçak zoruyla gasbettiği iddia edilen şüpheli tutuklandı.
Derinkuyu - 19.12.2018
30 Lira Gasp Eden Şüpheli Tutuklandı
Derinkuyu ilçesinde bir kişiden 30 lira gasp eden şüpheli polis ekiplerince yakalandı.
Derinkuyu - 19.12.2018
CHP Uçhisar Belediye Başkan Adayını Açıkladı
CHP Genel Merkezi tarafından Avanos, Ürgüp, Derinkuyu, Kozaklı, Sulusaray, Yazıhüyük'ten sonra Uçhisar Belediye Başkan adayı da açıklandı.
Derinkuyu - 12.12.2018
Nevşehir'den Kısa Kısa
Derinkuyu ilçesinde Afet Özdemir başkanlığında ilk kadın derneği kuruldu.
Derinkuyu - 07.12.2018
CHP'nin Nevşehir'de 4 İlçe 2 Belde Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
CHP Genel Merkezi tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde Nevşehir'de Ürgüp, Avanos, Kozaklı, Derinkuyu ilçelerinin yanı sıra Sulusaray ve Çalış Belediye başkan adayları belli oldu.
Derinkuyu - 06.12.2018
Kapadokya'yı Geçen Ay 203 Bin 905 Turist Gezdi
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini, geçen ay 203 bin 905 turistin ziyaret ettiği bildirildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları, butik otelleri, yer altı kent yerleşimleri ve sıcak hava balon turuyla tanınan bölgeyi, geçen ay 36 bin 798'i müzekartlı olmak üzere 203 bin 905 yerli ve yabancı turist gezdi. Kasım ayında turistlerin en çok ilgi gösterdiği alanların başında, 92 bin 528 kişinin ziyaret ettiği Göreme Açık Hava Müzesi geldi. Listede ikinci sırada, 41 bin 32 turistin gezdiği Kaymaklı Yeraltı Şehri, üçüncü sırada ise 23 bin 740 kişinin ziyaret ettiği Derinkuyu Yeraltı Şehri bulunuyor.
Derinkuyu - 22.11.2018
Derinkuyu'da "İyilikte Yarışan Sınıflar" Etkinliği
İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği (İYD) tarafından, Derinkuyu ilçesinde "İyilikte Yarışan Sınıflar" etkinliği düzenlendi.
Derinkuyu - 21.11.2018
Derinkuyu'da "Mevlid-i Nebi" Etkinliği
Derinkuyu ilçesindeki Fatih Ortaokulu öğrencileri tarafından "Mevlid-i Nebi" programı düzenlendi.
Derinkuyu - 19.11.2018
Yerel Seçimlere Doğru
Nevşehir'de, belediye başkanlığı aday adaylığı için AK Parti'ye 127 başvuru yapıldığı bildirildi. AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler için kent merkezi, ilçe ve belde belediye başkanlıkları için 127 başvurunun yapıldığı kaydedildi. Buna göre, Nevşehir Belediyesi'ne 9 aday adayı başvuru gerçekleştirirken, ilçe belediyelerinden Acıgöl'e 11, Avanos'a 7, Derinkuyu'ya 4, Gülşehir'e 4, Hacıbektaş'a 3, Kozaklı'ya 10, Ürgüp'e 6 müracaat yapıldı.
Derinkuyu - 17.11.2018
Nevşehir'de AK Parti'den 126 Aday Başvuru Yaptı
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde AK Parti'de 5 Kasım Pazartesi günü başlayan ve 16 Kasım Cuma günü sona eren aday adaylık başvuruları sonrasında 126 aday başvuru yaptı. Nevşehir Belediyesi'ne Çat Belediye Başkanı Kamil Duru'nun adaylık dilekçesi vermesiyle birlikte 9 adaylık başvurusu yapılırken 7 ilçe belediye başkan adaylığı için 41 ve belde belediye başkan adaylıklarına ise 76 aday başvuru yaptı. Nevşehir'in ilçeleri olan Acıgöl'e 6, Avanos'a 9, Derinkuyu'ya 4, Gülşehir'e 4, Hacıbektaş'a 3, Kozaklı'ya 9 ve Ürgüp ilçesi belediye başkanlığına ise 6 aday başvuruda bulundu.
Derinkuyu - 16.11.2018
CHP'nin Derinkuyu Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
CHP’nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Derinkuyu Belediye başkan adayı belli oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Derinkuyu Haberleri | Derinkuyu Haber - Haberler - Sayfa 9 - Derinkuyu haberleri, son dakika derinkuyu haber ve gelişmeleri burada. Büyükşehir Denizova Halı Saha ve Tesisini Açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 17:40:00. #1.14#

title