Derinkuyu Haberleri

Derinkuyu haber, Derinkuyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derinkuyu - 17.07.2019
Şehit ve gazi çocukları Kapadokya'yı gezdi
Gün boyu bölgedeki doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerin bulunduğu alanları ziyaret edecek olan heyet yarın Derinkuyu yer altı şehrini gezdikten sonra katılım sağladıkları illere dönüş yapacak.
Derinkuyu - 16.07.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Nevşehir'in Gülşehir, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Derinkuyu - 10.07.2019
Cinsel istismar suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası bulunan şahıs yakalandı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde yapılan yol kontrol ve denetleme noktasında polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde cinsel istismar suçundan kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 3 yıl 9 ay hapis cezası ile aranan şüpheli yakalandı.
Derinkuyu - 08.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 17
Açıklamaya göre, Nevşehir ve Ürgüp'teki tarihi ve turistik merkezlerin yanında Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Çavuşin, Karanlık ve Gülşehir Saint Jean Kilisesi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yeraltı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri, Gülşehir Açık Saray Harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ni, toplam 428 bin 230 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Derinkuyu - 08.07.2019
John Bailey ve eşi Kapadokya'da
Bailey ile Littleton, Derinkuyu yer altı şehri ile Avanos ilçesindeki çanak atölyeleri ve yer altı seramik müzesini de gezdi.
Derinkuyu - 08.07.2019
Aldığı arsayı mezarlık için tahsis etti
Derinkuyu ilçesinde yaşayan hayırsever iş insanı Arif Varol, aldığı arsayı mezarlık olarak tahsis edilmek üzere bağışladı.
Derinkuyu - 06.07.2019
Derinkuyu'da spor şenliği düzenlendi
Derinkuyu ilçesinde, kaymakamlık ve belediye tarafından spor şenliği düzenlendi.
Derinkuyu - 05.07.2019
Vali Aktaş Derinkuyu'da gezi ve incelemelerde bulundu
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Derinkuyu ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Derinkuyu - 04.07.2019
Derinkuyu'da gençlere yönelik yaz kursları açıldı
NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu ilçesinde öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz kursları açıldı.
Derinkuyu - 25.06.2019
Milletvekili Açıkgöz, selden zarar gören alanları inceledi
AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz'ün selden dolayı zarar gören köylerde incelemede bulunduğu bildirildi. Ürgüp ilçesine bağlı Mazı, Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı ve Derinkuyu ilçesine bağlı Güneyce köyünde yoğun yağıştan zarar gören alanları gezen Açıkgöz, vatandaşlarla görüştü.
Derinkuyu - 23.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
'ÖNEMLİ BİR TURİZM ENSTRÜMANIMIZ' Dalışın ardından açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, Sivas'ın doğal güzelliklerini ortaya çıkartmak ve farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. İnsanların doğaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde olunduğunu belirten Vali Ayhan, "Gökpınar gölümüzün temizliğine katkı sağlamak için buradayız. Sıfır Atık Mavi Projesi göllerdeki ve derelerdeki temizliğe dikkati çekmektedir. Gürün Gökpınar bizim çok önemsediğimiz, önemli bir turizm enstrümanımız. İnsanların dinlendiği, rahat nefes ve keyif aldığı bir yer. Herkesi burayı görmeye davet ediyoruz. Bu bir mirastır ve bu mirası en güzel şekilde dünden bugüne ve yarınlara aktaracağız" dedi.  Görüntü Dökümü ---------------------------- -Vali Ayhan ve dalgıçların göle dalışı -Gölün temizlenmesinden görüntüler -Su altı görüntüler -Genel Detay Haber: Hakan KALELİ-Uğur YİĞİT - Kamera: SİVAS-DHA GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ============================== 22)BARTHOLOMEOS KAPADOKYA'DA AYİNE KATILDI   FENER Rum Patriği Bartholomeos, Kapadokya bölgesinde düzenlenen ayini yönetti.  Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde Aios Thedoros kilisesinde gerçekleştirilen ayine, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Yunanistan Kapadokyalılar Dernekler Birliği Başkanı Theofanis Issakidis, Yunanistan ve İstanbul'dan çok sayıda Ortodoks katıldı.
Derinkuyu - 22.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde Aios Thedoros kilisesinde gerçekleştirilen ayine, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Yunanistan Kapadokyalılar Dernekler Birliği Başkanı Theofanis Issakidis, Yunanistan ve İstanbul'dan çok sayıda Ortodoks katıldı.
Derinkuyu - 22.06.2019
Patrik Bartholomeos Nevşehir'de ayin yönetti
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde düzenlenen ayini yönetti.
Derinkuyu - 21.06.2019
Derinkuyu'da yaz dönemi Kur'an kursları başladı
Diyanet İşleri Başkanlığının "Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun" sloganıyla başlattığı yaz Kur'an kursları Derinkuyu ilçesinde ilgi görüyor.
Derinkuyu - 19.06.2019
Vali Aktaş, selden zarar gören arazileri inceledi
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, etkili olan sağanak yağış nedeniyle zarar gören arazilerde incelemede bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, Vali Aktaş'ın, aşırı yağıştan etkilenen Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyü ve Derinkuyu ilçesine bağlı Güneyce köyünü ziyaret ettiği bildirildi.
Derinkuyu - 18.06.2019
Nevşehir'den Arap ülkelerine çilek ihracı
NEVŞEHİR'in Derinkuyu ilçesinde girişimci Murat Avcı (38), 50 bin metrekarelik alanda yılda yetiştirdiği 100 tona yakın çileğin büyük bölümünü Arap ülkelerine ihraç ediyor.
Derinkuyu - 15.06.2019
Derinkuyu'dan kısa kısa
NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu Kaymakam Vekili Mert Kumcu ve Belediye Başkanı Bülent Aksoy, ilçede kurulan yediemin otoparkının açılışını gerçekleştirdi.
Derinkuyu - 14.06.2019
Derinkuyu'da karne töreni
NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu ilçesinde düzenlenen törende, Kaymakam Mert Kumcu, öğrencilere karnelerini dağıttı.
Derinkuyu - 12.06.2019
Kapadokya'da müzelere 9 günde 121 bin ziyaretçi
Türkiye'nin peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, kayadan oyma tarihi manastırları, mağara otelleri ve yer altı şehirleri ile ünlü bölgesi Kapadokya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini yüzde 100 doluluk oranıyla geçirdi. Bölgede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Müzesi, Derinkuyu ve Kaymaklı yer altı şehirlerini 121 bin kişi ziyaret etti.
Derinkuyu - 11.06.2019
Kapadokya'yı mayıs ayında 333 bin turist gezdi
Listede ikinci sırada, 62 bin 391 turistin gezdiği Kaymaklı Yeraltı Şehri, üçüncü sırada ise 39 bin 812 ziyaretçi sayısı ile Derinkuyu Yeraltı Şehri yer aldı.
Derinkuyu - 11.06.2019
Kapadokya bayram tatilinde yoğun ilgi gördü
Peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırlar, yöreye özgü kaya oteller, doğal oluşumlarla kaplı vadiler ile at, ATV motor ve sıcak hava balon turu ile tanınan bölgede bayram tatilinde yoğunluk yaşandı. Konuklarına eşsiz manzarası ile güzel görseller sunan Kapadokya'da turistler, Ürgüp ve Avanos ilçeleri ile Göreme, Uçhisar beldeleri, Çavuşin köyü başta olmak üzere turizm merkezlerini gezerken bazı turistler de bölgedeki müze ve yer altı şehirlerini ziyaret etti. 9 günlük bayram tatili sürecinde Kapadokya'daki ücretli giriş yapılan müze ve yer altı şehirlerini 122 bin 82 turist gezdi. En fazla ziyaretçiyi 50 bin 487 kişinin giriş yaptığı Göreme Açık Hava Müzesi çekti. Kaymaklı Yeraltı Şehri'ni 25 bin 122, Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni ise 21 bin 101 kişi ziyaret etti.
Derinkuyu - 10.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
'KEŞKE TARIM SİGORTASINI YAPSAYDIM' Cendere mezrasında 130 dönümlük buğday tarlası kül olan Hamza Budaker, tarım sigortasını yapmamanın üzüntüsünü yaşadığı ifade ederek, şunları söyledi:   "Bugün buğday hasadını yapacağımız tarlanın bu manzara içinde olması bizi sarstı. Gecenin ilerleyen saatleriydi. Tarlada yangının çıktığını öğrendim. Geldiğimde tarla alevler içindeydi. Belediye, itfaiye ekipleri ve köylülerin müdahalesi vardı ama olan olmuştu. Keşke tarlama tarım sigortasını yapsaydım. Bundan böyle tarım sigortası yapmadan ekin yapmayacağım. Mağdur durumdayız. Yaralarımızın sarılmasını istiyoruz." Görüntü Dökümü ------------- Yangından görüntü  Yangının ardından küle dönen ekili alan Ziraat Odası Başkanı Doğan'ın yangının çıktığı alandaki incelemeleri Röportajlar  Genel ve detay görüntüler GÖRÜNTÜ BOYUTU: 224 MB Haber-Kamera: Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/BATMAN, ======================== Kapadokya'da müzelere 9 günde 121 bin ziyaretçi Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan müzeleri, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince 121 bin kişi ziyaret etti.Türkiye'nin peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, kayadan oyma tarihi manastırları, mağara otelleri ve yer altı şehirleri ile ünlü bölgesi Kapadokya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini yüzde 100 doluluk oranıyla geçirdi. Bölgede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Müzesi, Derinkuyu ve Kaymaklı yer altı şehirlerini 121 bin kişi ziyaret etti.
Derinkuyu - 07.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Görüntü Dökümü: --------------------------------- Olay yerinden görüntü Cenazenin evden çıkarılması Mahalle sakini ile röportaj Genel ve detay Haber-Kamera: Müfit ONBAŞI / ÇUBUK(Ankara), =============================== 10)ŞELALEDEN UÇURUMA YUVARLANAN ESKİ KAYMAKAMI İTFAİYE KURTARDI   BURSA'nın İnegöl ilçesinde, şelaleden uçuruma yuvarlanan FETÖ/PDY'den ihraç Derinkuyu eski kaymakamı Selman Kibaroğlu, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Derinkuyu - 06.06.2019
Şelaleden uçuruma yuvarlanan eski kaymakamı itfaiye kurtardı
BURSA'nın İnegöl ilçesinde, şelaleden uçuruma yuvarlanan FETÖ/PDY'den ihraç Derinkuyu eski kaymakamı Selman Kibaroğlu, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Derinkuyu - 06.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 20
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Arama kurtarma ekipelerinden görüntüler Cesedin arbaya taşınmasından görüntüler Detaylar Haber-Kamera: Serkan AKKUŞ /BURSA,  GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ==================================== ŞELALEDEN UÇURUMA YUVARLANAN ESKİ KAYMAKAMI İTFAİYE KURTARDI   BURSA'nın İnegöl ilçesinde, şelaleden uçuruma yuvarlanan FETÖ/PDY'den ihraç Derinkuyu eski kaymakamı Selman Kibaroğlu, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Derinkuyu - 06.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-7
Süre: 2.59 dk Boyut: 335 mb Haber-Görüntü: İsmail ÖZTÜRK/YALOVA,DHA ================================================ 2)KAPADOKYA'DA BAYRAM YOĞUNLUĞU TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, 9 günlük bayram tatilinde yerli- yabancı turistlerin akınına uğradı. Bölgeye gelen ziyaretçiler, sıcak hava balon turuna katılıp, 'Sallanan Köprü'den geçti, Derinkuyu Yer Altı Şehri'ni ziyaret etti.
title