Derinkuyu Haberleri

Derinkuyu haber, Derinkuyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derinkuyu - 19.09.2019
19 Eylül Gaziler Günü
Derinkuyu ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Derinkuyu - 17.09.2019
Dha yurt bülteni - 1
Nevşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak ziyarete açık bulundurulan Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Çavuşin, Karanlık ve Gülşehir St Jean Kilisesi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yeraltı şehri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri, Gülşehir Açık Saray Harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ne gerçekleşen ziyaretlere ilişkin rakamları açıkladı.
Derinkuyu - 16.09.2019
Dha yurt bülteni - 22
Nevşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak ziyarete açık bulundurulan Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Çavuşin, Karanlık ve Gülşehir St Jean Kilisesi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yeraltı şehri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri, Gülşehir Açık Saray Harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ne gerçekleşen ziyaretlere ilişkin rakamları açıkladı.
Derinkuyu - 05.09.2019
Nevşehir'de çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı
Nevşehir Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Derinkuyu ve Kozaklı ilçelerindeki çiftçilere yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.
Derinkuyu - 30.08.2019
Derinkuyu'da silajlık mısır hasadı
Derinkuyu ilçesinde silajlık mısır ekili arazilerde hasat başladı.
Derinkuyu - 29.08.2019
Derinkuyu'da fasulye hasadı başladı
Derinkuyu ilçesinde başlayan fasulye hasadından bu yıl yaklaşık 14 bin ton rekolte beklendiği bildirildi.
Derinkuyu - 28.08.2019
Nevşehir'den kısa kısa
Gülşehir-Karacaşar yolu hizmete açıldı Gülşehir ilçesinde, sıcak asfalt çalışması tamamlanan Karacaşar yolu düzenlenen törenle hizmete açıldı. İlçedeki törende konuşan Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, seçimden önce verdikleri sözleri tutmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, 5 kilometre uzunluğundaki yolun konforlu ve kaliteli yolculuk için hizmete açıldığını kaydetti. AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de 1994 yılında Türkiye'de belediyecilik kavramının Recep Tayyip Erdoğan ile değiştiğini, belediyeciliğin vatandaşa doğrudan hizmet aktaran bir yapıya kavuştuğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Başkan Çiftçi tarafından yolun yapımında emeği geçen yetkililere teşekkür plaketi takdim edildi. Törene, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Gülşehir İlçe Başkanı Erkan Çiftçi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Çiftçi, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç ile vatandaşlar katıldı. Derinkuyu'da asfalt yol çalışması Derinkuyu Belediyesi tarafından çevre yolunda sıcak asfalt çalışmasına başlanıldı.
Derinkuyu - 28.08.2019
Derinkuyu'daki tarihi kilisenin duvarları temizlendi
Derinkuyu ilçesindeki tarihi Üzümlü Kilisesi'nin duvarlarında çirkin görüntü oluşturan yazı ve grafiklerin silinmesi amacıyla çalışma yapıldı.
Derinkuyu - 22.08.2019
Nevşehir'de tarım işçilerinin zorlu yaşamı
NEVŞEHİR'in Derinkuyu ilçesinde patates, pancar ve fasulye tarlalarında çalışan tarım işçileri, çadırlarda zor koşullarda yaşıyor.
Derinkuyu - 22.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
'BİR GÜRÜLTÜ GELDİ' Aynı kuyumcuda çalışan Özgür Yavuz ise o anları şöyle anlattı: "Dün saat 19.30 sıralarında dükkandaydım. Bir gürültü geldi. Baktığımda bir çocuğun yerde yattığını gördüm. Direkt 112'yi aradım. Ardından ilk müdahaleyi yaptık. Herkesin bu konuda dikkatli olmasını istiyorum." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Olay yeri Ramazan Gebeş röportaj Özgür Yavuz röportaj HABER- KAMERA: Hakan ÖZGENÇ/KUMLUCA (Antalya), ==================== Nevşehir'de tarım işçilerinin zorlu yaşamı Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde patates, pancar ve fasulye tarlalarında çalışan tarım işçileri, çadırlarda zor koşullarda yaşıyor.
Derinkuyu - 20.08.2019
Nevşehir'deki trafik kazası
Öte yandan, kazada hayatını kaybeden 8 kişiden 3'ünün cenazesi, Nevşehir'in Derinkuyu ilçesi ve Özlüce köyünde toprağa verildi.
Derinkuyu - 20.08.2019
Kazada ölen tarım işçilerinin cenazeleri memleketlerine gönderildi
OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI Kazada ölen 7 kişinin otopsi işlemleri tamamlandı. Cenazeler, Nevşehir Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsilerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Ölen sürücü Musa Altınok ile işçiler Yavuz Parmak ve eşi Nazlı Parmak'ın cenazeleri Nevşehir'in Derinkuyu ilçesi, Dede Çaldır'ın cenazesi Adana, Suriyeli Emmeni Hamid, Fatma Cuma ile Visal Süleyman'ın cansız bedenleri ise toprağa verilmek üzere ülkelerine gönderildi.
Derinkuyu - 20.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI Kazada ölen 7 kişinin otopsi işlemleri tamamlandı. Cenazeler, Nevşehir Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsilerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Ölen sürücü Musa Altınok ile işçiler Yavuz Parmak ve eşi Nazlı Parmak'ın cenazeleri Nevşehir'in Derinkuyu ilçesi, Dede Çaldır'ın cenazesi Adana, Suriyeli Emmeni Hamid, Fatma Cuma ile Visal Süleyman'ın cansız bedenleri ise toprağa verilmek üzere ülkelerine gönderildi.
Derinkuyu - 10.08.2019
Derinkuyu'da ödül töreni
Derinkuyu ilçesinde, yaz Kur'an kursuna katılan çocuklara yönelik düzenlenen sınavda dereceye girenlere törenle hediye verildi.
Derinkuyu - 10.08.2019
Derinkuyu'dan kısa kısa
Derinkuyu Kaymakamlığı tarafından ilçedeki şehit ve gazi ailelerine yönelik yemek programı düzenlendi.
Derinkuyu - 08.08.2019
Kapadokya'yı temmuz ayında 393 bin 728 turist gezdi
Listede ikinci sırada, 61 bin 2 turistin gezdiği Kaymaklı Yeraltı Şehri, üçüncü sırada ise 50 bin 701 ziyaretçiyle Derinkuyu Yeraltı Şehri yer aldı.
Derinkuyu - 07.08.2019
Tarihi kilisenin duvarlarına sprey boya ile yazı
NEVŞEHİR'in Derinkuyu ilçesinde 19'uncu yüzyıldan kalma Aziz Theodoros Trion Kilisesi binasının taş duvarlarına sprey boyalarla yazılar yazıldı.
Derinkuyu - 07.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Tarihi kilisenin duvarları sprey boya ile tahrip edildiNEVŞEHİR'in Derinkuyu ilçesinde 19'uncu yüzyıla ait olan tarihi Aziz Theodoros Trion Kilisesi binasının taş duvarlarına sprey boyalarla yazılar yazıldı.
Derinkuyu - 26.07.2019
Nevşehir'de saman hasadı başladı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde saman hasadı başladı.
Derinkuyu - 25.07.2019
Muğla'da yaşayan çocuklar sinemayla tanıştı
İlçeye bağlı Yeşilyurt, Kafaca, Yerkesik, Salihpaşalar, Dağdibi, Paşapınarı, Çamoluk, Bayır, Sungur, Avcılar, Göktepe, Dokuzçam, Şenyayla, Esençay, Yeniköy, Algı, Denizova ve Derinkuyu mahallelerinden 8-13 yaş arası 700 çocuk, kent merkezindeki sinemada, yakınları ve belediye görevlileriyle film izledi, çeşitli etkinliklere katıldı.
Derinkuyu - 22.07.2019
"Derinkuyu Okuyor Kampanyası"
Derinkuyu'da çocukları okumaya alıştırmak amacıyla "Derinkuyu Okuyor Kampanyası" düzenlendi.
Derinkuyu - 20.07.2019
Derinkuyu'da çiftçilerin sorunları konuşuldu
Derinkuyu Kaymakamı Mert Kumcu başkanlığında üreticilerin sorunlarının tespitine yönelik toplantı yapıldı.
Derinkuyu - 18.07.2019
Şehit ve gazi çocukları JAKEM'de
Geleneksel hale gelen gezi etkinliği kapsamında gençler; Ankara, Polatlı, Afyonkarahisar, Denizli, Fethiye, Antalya, Konya ve Nevşehir'deki çeşitli alanları ziyaret etti. Etkinliğe katılanlar, bugün Derinkuyu yer altı şehrini gezdikten sonra kentten ayrılacak.
Derinkuyu - 18.07.2019
Kaymakam Kumcu'dan köy ziyareti
Derinkuyu Kaymakamı Mert Kumcu, ilçeye bağlı belde ve köylerde halkla bir araya gelerek, taleplerini dinliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Derinkuyu Haberleri | Derinkuyu Haber - Haberler - Sayfa 6 - Derinkuyu haberleri, son dakika derinkuyu haber ve gelişmeleri burada. Göreme Vadisi'nde Milli Park statüsünün kaldırılması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.06.2021 06:59:48. #1.13#

title