Derinkuyu Haberleri

Derinkuyu haber, Derinkuyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derinkuyu - 23.12.2019
Ürgüp'te bağ evinde çıkan yangında 1 kişi öldü
Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bağ evinde çıkan yangında bir kişi yaşamını yitirdi. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Ayvalı köyündeki bir bağ evinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye sevk edilen Derinkuyu Belediyesi itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına alarak söndürdü.
Derinkuyu - 21.12.2019
"Kızılayla çocuklar gülsün" projesi
Gönüllüler, Denizova ve Derinkuyu mahallelerinde bir araya geldikleri çocuklarla oyun oynadı.
Derinkuyu - 20.12.2019
Derinkuyu ilçesinde "Derinkuyu Okuyor" etkinliği
Derinkuyu ilçesinde, kaymakamlık tarafından düzenlenen "Derinkuyu Okuyor" etkinliği kapsamında söyleşi programı düzenlendi.
Derinkuyu - 20.12.2019
Derinkuyu Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasından toplu iş sözleşmesi
Derinkuyu Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.
Derinkuyu - 16.12.2019
Nevşehir'de aranan 19 kişiden 9'u tutuklandı
Edinilen bilgilere göre, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ve çeşitli adli makamlarca hakkında yakalama kararı ile aranan 19 şahıs yakalandı. Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 12, Avanos'ta 1, Gülşehir'de 1, Derinkuyu'da 1, Ürgüp'te 2 ve Kozaklı'da ise aranan 2 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Derinkuyu - 13.12.2019
Nevşehir'de aranan 8 kişiden 3'ü tutuklandı
Edinilen bilgilere göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonrasında Ankara adli makamlarınca fuhşu kolaylaştırmak, görüntü ve sözleri içeren ürünleri verme, dağıtma, yayma suçlarından aranan ve hakkında 3 bin 320 lira para cezası bulunan Ç.K., İstanbul adli makamlarınca borçlunun ödeme şartını ihlal suçundan aranan M.AA., Nevşehir adli makamlarınca çekle ilgili karşılıksızdır işlemi yapılmasına sebebiyet verme suçundan aranan İ.G., basit yaralama suçundan hakkında bin 500 lira para cezası bulunan A.A., Derinkuyu adli makamlarınca dolandırıcılık suçundan aranan A.
Derinkuyu - 11.12.2019
Derinkuyu'da 4 ayrı suçtan 4 yıl hapis cezası bulunan şahıs yakalandı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde polis ekipleri tarafından 4 ayrı suçtan 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan şahıs yakalandı.
Derinkuyu - 09.12.2019
Nevşehir'de aranan 22 şahıs yakalandı
Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ve çeşitli adli makamlar tarafından yakalama kararı ile aranan 22 şahıs başta Nevşehir olmak üzere, Avanos, Ürgüp, Gülşehir, Derinkuyu ve Kozaklı ilçelerinde yakalayarak gözaltına aldı.
Derinkuyu - 06.12.2019
Türkiye'nin yeni Cidde Başkonsolosu Zaimoğlu görevine başladı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde 1972'de doğan Mete Zaimoğlu, lisans eğitimini 1995'te Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisans eğitimini 2016'da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.
Derinkuyu - 05.12.2019
Nevşehir'de firari 2 hükümlü yakalandı
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince aranan şahıslara yönelik çalışma kapsamında 2 firari sanık yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Gülşehir'de "kamu malına zarar verme" suçundan hakkında 219 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari İ.Y, Derinkuyu ilçesinde ise Derinkuyu Asliye Ceza Mahkemesince "basit yaralama" suçundan hakkında 7 ay 15 gün hapis cezası verilen firari C.
Derinkuyu - 05.12.2019
Derinkuyu'da 7 ay 15 gün hapis cezası bulunan şahıs tutuklandı
Derinkuyu İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası ile aranan şahıs yakalandı.
Derinkuyu - 04.12.2019
Derinkuyu'da asayiş uygulaması yapıldı
Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Derinkuyu ilçesinde asayiş uygulaması yapıldı.
Derinkuyu - 16.11.2019
Tarih ve doğanın buluştuğu nokta: Kapadokya
Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile konuklarına masalsı bir atmosferde tatil imkanı sunan Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinden Kapadokya, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağı'nın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakanın yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla oluşan peribacaları ve ilginç kaya oluşumları gezginlerin ilgisini çekiyor. Paleolitik dönemden itibaren çok sayıda medeniyetin yaşadığı bölgede bulunan yer altı şehirleri ile vadilere oyulmuş mağara yerleşimleri, turistleri geçmişten günümüze doğru yolculuğa çıkarıyor. Bölgede son yıllarda ön plana çıkan alternatif etkinliklerden yararlanan turistler, bu güzellikleri at, arazi aracı ve yürüyüş turları ile yaya olarak keşfedebiliyor, sıcak hava balon turuna katılarak da gökyüzünden izleme imkanı buluyor. Avanos, Gülşehir, Ürgüp, Derinkuyu ilçeleri, Göreme, Uçhisar, Çat ve Kaymaklı beldeleri ile Çavuşin, İbrahimpaşa ve Mustafapaşa köylerindeki turistik merkezler ziyaretçi akınına uğruyor.
Derinkuyu - 13.11.2019
Nevşehir'de Kıbrıs gazilerine madalya
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 3 gaziye madalya verildi.
Derinkuyu - 26.10.2019
İlk ara tatilde aileler için seyahat rotaları
Kastamonu Safranbolu Turu'nda Safranbolu ve Kastamonu'nun yerel lezzetleri keşfedilebiliyor. Kapadokya Turu'nda ise Göreme, Ürgüp, Avanos, Üçhisar, Hacıbektaş, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi görülecek yerler arasında bulunuyor.
Derinkuyu - 26.10.2019
İlk ara tatilde aileler için seyahat rotaları
Kapadokya Turu'nda ise Göreme, Ürgüp, Avanos, Üçhisar, Hacıbektaş, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi'ni görülecek yerler arasında bulunuyor.
Derinkuyu - 24.10.2019
Nevşehir'den kısa kısa
Derinkuyu'da voleybol turnuvası Derinkuyu Kaymakamlığı ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde, "Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası" düzenlendi.
Derinkuyu - 22.10.2019
Göreme Vadisi'nde Milli Park statüsünün kaldırılması
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Kapadokya Alanı Hakkında Kanun ile, Göreme Tarihi Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirlerini içine alan bölgenin Kapadokya Alanı olarak belirlendiği hatırlatılarak, böylelikle alanın doğal karakterini tahrip eden ve yetki karmaşasından...
Derinkuyu - 22.10.2019
'Kapadokya'da engellenemeyen kaçak uygulamaların önüne geçilecek'
'86 BİN HEKTAR ALAN 'KAPADOKYA ALANI' OLARAK BELİRLENDİ' Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "7174 sayılı Kapadokya Alanı Hakkında Kanun ile bu alanın içerisinde yer alan 9 bin 600 hektar büyüklüğündeki Göreme Tarihi Milli Parkına ek olarak ülkemizin 1983 yılında taraf olduğu UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme kapsamında ilan edilmiş diğer dünya miras alanlarından olan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirlerini de içine alan yaklaşık 86 bin hektar büyüklüğünde bir alan Kapadokya Alanı olarak belirlenmiştir.
Derinkuyu - 22.10.2019
'Kapadokya'da engellenemeyen kaçak uygulamaların önüne geçilecek'
'86 BİN HEKTAR ALAN 'KAPADOKYA ALANI' OLARAK BELİRLENDİ' Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "7174 sayılı Kapadokya Alanı Hakkında Kanun ile bu alanın içerisinde yer alan 9 bin 600 hektar büyüklüğündeki Göreme Tarihi Milli Parkına ek olarak ülkemizin 1983 yılında taraf olduğu UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme kapsamında ilan edilmiş diğer dünya miras alanlarından olan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirlerini de içine alan yaklaşık 86 bin hektar büyüklüğünde bir alan Kapadokya Alanı olarak belirlenmiştir.
Derinkuyu - 16.10.2019
Derinkuyu'da 2 yıl hapis cezası ile aranan şüpheli yakalandı
Adana adli makamlarınca çekle ilgili karşılıksızdır işlemi yapılmasına sebebiyet verme suçundan aranan şüpheli Derinkuyu ilçesinde yakalandı.
Derinkuyu - 02.10.2019
Derinkuyu'da uyuşturucu taciri 1 kişi tutuklandı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde uyuşturucu taciri 1 şüpheli polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.
Derinkuyu - 01.10.2019
Uyuşturucu taciri 1 kişi tutuklandı
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde yapılan yol kontrol ve denetleme noktasında uyuşturucu şüphelisi 2 kişi polis ekipleri tarafından yakalandı.
Derinkuyu - 19.09.2019
19 Eylül Gaziler Günü
Derinkuyu ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Derinkuyu Haberleri | Derinkuyu Haber - Haberler - Sayfa 5 - Derinkuyu haberleri, son dakika derinkuyu haber ve gelişmeleri burada. Jeofizik Mühendisi Ergül: Depremde en güvenli bölge Kapadokya bölgesidir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 04:08:00. #1.14#

title