Deriklilerden Darbe Girişimine Karşı Bayraklı Yürüyüş

Deriklilerden Darbe Girişimine Karşı Bayraklı Yürüyüş

Deriklilerden Darbe Girişimine Karşı Bayraklı Yürüyüş
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Mardin'in Derik İlçesinde vatandaşlar, 15 Temmuz'da Ordu içerisine sızmış FETÖ'cü bir grup askerin kalkıştığı darbe girişimine karşı, bayraklı yürüyüşle tepkilerini dile getirdi.

Mardin'in Derik İlçesinde vatandaşlar, 15 Temmuz'da Ordu içerisine sızmış FETÖ'cü bir grup askerin kalkıştığı darbe girişimine karşı, bayraklı yürüyüşle tepkilerini dile getirdi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Osman Tutal ve ilçe teşkilatının öncülüğünde gerçekleştirilen bayraklı yürüyüşe vatandaşlar yoğun katılım göstererek, attıkları sloganlarla FETÖ'cü darbecileri kınadı.

Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk ve HÜDA PAR İlçe Başkanı Burhan Erol'un da aralarında bulunduğu kalabalık, ellerindeki bayraklarla cadde ve sokaklarda darbe karşıtı sloganlar atarak yürüdü.

İlçe meydanında hazırlanan tepki bildirisini okuyan AK Parti İlçe Başkanı Ali Osman Tutal, Milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sınanamaz birliğini hedef alan alçak bir darbe kalkışmasına maruz kaldığını vurguladı.

Ordu içinde ve dışında örgütlenmiş FETÖ'cü örgütün darbe kalkışmasının, hak ettiği cevabı en etkili şekilde aldığını kaydeden Tutal, şunları söyledi:

"Demokratik hukuk devletini sarsılmaz bir inançla savunan ve FETÖ'cü teröristlere karşı tarihte eşine az rastlanır şekilde dik duran Başkomutanımız ve Cumhurun başkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hükümetimize, Güvenlik güçlerimize ve halkımıza en içten teşekkürlerimizi arz ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Darbeci ihanet odaklarına yönelik olarak ortaya konulan bu demokratik duyarlığı ve cesareti her türlü takdirin ötesine görüyor, bu sayede cennet ülkemizin yarınlarına dair umut ve hedeflerimizi daha da güçlü şekilde sahipleniyoruz. Şüphesizdir ki, ülkemizin ileri demokrasiye ve gerçek hukuk devletine ulaşma yolundaki azim ve kararlılığı artarak devam edecektir. Bu süreçte, başta paralel devlet yapılanması olan FETÖ'cü terör örgütü olmak üzere, her türlü vesayet ve terör odaklarına yönelik haklı mücadelemiz başarıyla sonuçlanacak, ülkemize ve insanlık değerlerine ihanet eden darbeci çeteler ve diğer bütün terör örgütleri adalet karşısında hesap vereceklerdir. Yerelde de halkımızı baskı altına almaya çalışan bölücü terör örgütü PKK'ya hiçbir şekilde fırsat vermedik vermeyeceğiz. Darbe kalkışmasına yol açan, ona emir komuta zincirinde yer alan dış güçler olsun yerel güçler olsun cezasız kalmayacaktır. Başta terör örgütleri de bunu fırsat bilip bir şekilde halkın huzurunu bozmaya kalkışmasınlar. Çukur siyasetinde güttükleri gibi bugün de, yarın da hem güvenlik güçlerimiz hem bizler hep onların karşısında duracağız. Bu menfur darbe kalkışmasından sonra hep beraber olduğumuz başta ilçe kaymakamımız olmak üzere siz değerli kanaat önderlerimiz, değerli emniyet mensuplarımız, değerli gönüldaşlarımız hepinizin önünde saygı ile eğiliyorum."

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title