Türkiye Dergi Fuarı Açıldı

CHA - Haberler | Güncel
Türkiye Dergi Fuarı Açıldı

TÜRDEB, tarihi Sirkeci Garı'nda 100'ü aşkın derginin katılımıyla bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 'Türkiye Dergi Fuarı'nın kapılarını açtı.

Türkiye Dergi Editörleri ve Yayıncıları Birliği (TÜRDEB), tarihi Sirkeci Garı'nda 100'ü aşkın derginin katılımıyla bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 'Türkiye Dergi Fuarı'nın kapılarını açtı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da katıldığı açılışta, dergi fuarının bu yıl ki onur konuğu Altınoluk Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Taşgetiren oldu.

Programa, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçalin, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu, Başakşehir Belediyesi adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Yazar Abdullah Yıldız, Altınoluk Dergisi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sert katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Başakşehir Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve TCDD'nin lojistik katkılarıyla düzenlenen fuara katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı konuşmada, "Dergi- okuyucu buluşmasını hedefleyen böyle bir fuarın açılışına katkıda bulunan kurumlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Farklı içerikte yüzlerce dergiyi biraraya getiren bu fuara öğrenci ve öğretmenlerimiz gelsinler burada çıkmakta olan yeni dergilerle ve çıkmış olan eski dergilerle tanışsınlar." tavsiyesinde bulundu.

Türkiye Dergi Fuarı'nın bu yıl ki onur konuğu olan ancak yurt dışında bulunmasından dolayısıyla etkinliğe katılamayan Altınoluk Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Taşgetiren adına konuşma yapan Altınoluk Dergisi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sert, "Dergicilik zorluklarına karşılık o mürekkebi eline olan o kağıtlara dokunan kim olursa olsun o dergi aşkından vazgeçemiyor. Ahmet beyle 1986 yılında Altınoluk Dergisi'yle başlayan yolculuğumuz hala o ilk günkü gibi sıcak." diye konuştu.

4. Türkiye Dergi Fuarı paneller, söyleşiler ve imza günleri gibi etkinlikleriyle 27 Ekim Pazar gününe kadar 10.00 ile 20.00 arasında Sirkeci Tren Garı'nda ziyaret edilebilecek.

Türkiye Dergi Fuarı Açıldı

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title